Homeاخبار فناوریابزار هوش مصنوعی جدید Microsoft Copilot اعلان های ساده شما را به...

ابزار هوش مصنوعی جدید Microsoft Copilot اعلان های ساده شما را به آهنگ تبدیل می کند

با همکاری جدید با پلتفرم ایجاد موسیقی Suno، Microsoft Copilot اکنون می تواند با یک جمله کوتاه، آهنگ های کوتاهی بسازد.

این آهنگ ها نه تنها از نظر سازبندی کامل هستند، بلکه دارای متن و صدای خواننده نیز هستند. مایکروسافت اعلام کرده است که برای ساخت این آهنگ ها نیازی به هیچ مهارت موسیقی قبلی ندارید. تنها چیزی که نیاز دارید یک ایده در ذهن شماست.

اگر این فناوری برای شما آشنا به نظر می رسد، به این دلیل است که شرکت های Meta و Google نیز نسخه های خود از آن را به نام های MusicGen و Instrument Playground دارند. این دو فناوری نیز به طور مشابه کار می کنند، با این تفاوت که از مدل های هوش مصنوعی اختصاصی خود استفاده می کنند.

هوش مصنوعی Microsoft Copilot و ساخت آهنگ

در اینجا چند نمونه از نحوه استفاده از Microsoft Copilot برای ساخت آهنگ آورده شده است:

  • می توانید یک جمله مانند “یک آهنگ عاشقانه در سبک راک” را وارد کنید و Copilot آهنگ را برای شما بسازد.
  • می توانید یک عبارت مانند “یک آهنگ در مورد تعطیلات” را وارد کنید و Copilot آهنگ را با توجه به آنچه شما وارد کرده اید بسازد.
  • حتی می توانید یک آهنگ کامل را وارد کنید و Copilot آن را با تغییرات جزئی اصلاح کند.

Microsoft Copilot هنوز در حال توسعه است، اما پتانسیل آن برای تغییر نحوه ساخت موسیقی بسیار زیاد است. این فناوری می تواند به هر کسی کمک کند، حتی اگر هیچ مهارت موسیقی قبلی نداشته باشد، یک آهنگ بسازد.

برای استفاده از این ویژگی، ابتدا مرورگر مایکروسافت اج را باز کنید. سپس به وب سایت Copilot بروید و وارد حساب خود شوید. در گوشه سمت راست بالای صفحه، روی زبانه پلاگین کلیک کنید. مطمئن شوید که افزونه Suno فعال است.

اکنون، یک جمله کوتاه در مورد آهنگ مورد نظر خود وارد کنید. به عنوان مثال، می توانید “یک آهنگ پاپ در مورد ماجراجویی با خانواده” را وارد کنید. Copilot سپس شروع به ساخت آهنگ می کند. این فرآیند ممکن است چند دقیقه طول بکشد.

هنگامی که Copilot آهنگ را ساخت، می توانید آن را در مرورگر خود ببینید. متن آهنگ در سمت چپ صفحه و فایل صوتی آهنگ در سمت راست صفحه نمایش داده می شود.

نکته: در تجربه ما، Copilot حدود ده دقیقه طول کشید تا متن یک آهنگ پاپ در مورد ماجراجویی با خانواده را بسازد. با این حال، زمان ساخت آهنگ بسته به پیچیدگی درخواست شما متفاوت خواهد بود.

Copilot گفت که لینک آهنگ را به سایت Suno فرستاده، اما وقتی ما روی آن کلیک کردیم، ناپدید شد. دوباره از Copilot خواستیم آهنگ دیگری بسازد، اما این بار هم فقط متن آهنگ را نوشت. وقتی از او پرسیدیم که فایل صوتی کجاست، گفت که باید ملودی را در ذهن خود تصور کنیم یا خودمان آهنگ را بخوانیم.

این اولین باری است که یک هوش مصنوعی تولید کننده موسیقی از تولید صدا خودداری می کند.

هوش مصنوعی Microsoft Copilot و ساخت آهنگ

عملکرد خوب، وقتی کار می کند

بعد از این، ما به وب سایت Suno رفتیم تا ببینیم این فناوری چه کار می تواند بکند. تجربه ما این بود که صدا واقعاً عالی است. اجرای خواننده ها هم خوب بود، اما نه عالی. صداها مثل کلمات بی معنی در Google Instrument Playground نبودند، اما خیلی واضح هم نبودند.

ما نتوانستیم بفهمیم که مهارت های ساخت موسیقی Copilot چقدر خوب هستند، اما اگر چیزی شبیه به مدل پایه Suno باشد، محتوایی که می تواند ایجاد کند از هر چیزی که MusicGen یا Instrument Playground می تواند تولید کند، بهتر است.

انتشار پلاگین Suno شروع شده است و در هفته های آینده ادامه خواهد داشت. ما هنوز نمی دانیم که آیا Microsoft قصد دارد این ویژگی را به مرورگرهای دیگر گسترش دهد یا خیر. ما از Microsoft پرسیدیم که آیا این کار در دست انجام است و آیا قصد دارد مشکلاتی را که ما با آن مواجه شدیم، برطرف کند. ما دوست داشتیم موسیقی را بشنویم، اما این داستان در زمان دیگری به روز خواهد شد.

در همین حال، لیست TechRadar را از بهترین نرم افزار ساخت موسیقی رایگان در سال 2023 بررسی کنید.

9 درصد تخفیف خرید هاست از میهن وب هاست

برای خرید سرویس با 9 درصد تخفیف می توانید از کد زیر استفاده کنید:
mwh-b82c0
مشاوره رایگان جهت خرید انواع هاست، سرور مجازی و اختصاصی
جهت دریافت تخفیف بیشتر با شرایط ویژه ( حداقل 20 درصد) از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره 09377527859 پیام ارسال نمایید.

صابر لطفی
صابر لطفیhttp://kalafox.ir
با بیش از 15 سال سابقه بلاگ نویسی قصد دارم علاقمندی های خودم رو در زمینه های فناوری و جدیدترین گجت ها با شما به اشتراک بگذارم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

طراحی سایت

مطالبی که مشاهده کرده اید