Homeاخبار فناوریممکن است گوگل با گارمین روی ارسال پیامک ماهواره ای برای اندروید...

ممکن است گوگل با گارمین روی ارسال پیامک ماهواره ای برای اندروید 14 کار کند

گوگل پیش از این گفته بود که ارسال پیام متنی از طریق ماهواره در اندروید 14 امکان‌پذیر خواهد بود. یک نشت اخیر که بر اساس قطعات کد پنهان است، نشان می‌دهد که Garmin در تحقق این امر مشارکت خواهد داشت. توسعه‌دهنده Neil Rahmouni (از طریق SamMobile) قطعات کد مورد نظر را مشاهده کرد که به گزینه‌ای به نام «پاسخ Garmin» اشاره می‌کند. این گزینه برای کاربرانی است که می‌خواهند در Google Messages از ارسال پیام متنی ماهواره‌ای پشتیبانی دریافت کنند.

Rahmouni قبلاً گزارش داده بود که اتصال ماهواره‌ای به Google Messages در حال راه‌اندازی است. با این حال، او هشدار می‌دهد که همه چیز ممکن است تغییر کند.

گارمین قبلاً چندین محصولی تولید کرده است که می‌توانند با استفاده از ماهواره‌ها، پیام‌ها و داده‌ها را ارسال و دریافت کنند. این محصولات از شبکه ماهواره‌ای Iridium استفاده می‌کنند. اندروید نیز قرار است بتواند از شبکه ماهواره‌ای Iridium برای ویژگی‌های خود استفاده کند. این بدان معنا است که کاربران اندروید می‌توانند از هر نقطه‌ای در جهان پیام‌ها و داده‌ها را ارسال و دریافت کنند، حتی اگر در محدوده شبکه سلولی قرار نداشته باشند.

به نظر می‌رسد Google Messages ممکن است از Garmin Response برای SOSS اضطراری ماهواره‌ای استفاده کند، اگر درست باشد، می‌تواند به این معنی باشد که پیام‌های ماهواره‌ای اضطراری در بیش از 150 کشور در دسترس خواهند بود.

ارسال پیامک ماهواره ای برای اندروید 14

اینترنت ماهواره‌ای برای گوشی‌های هوشمند

همانطور که از iPhone 14 دیده‌ایم، اتصال ماهواره‌ای در گوشی‌های هوشمند برای استریم ویدئو 4K طراحی نشده است – حداقل فعلاً. این قابلیت برای ارسال پیام‌های اضطراری در صورتی که نتوانید به شبکه سلولی استاندارد متصل شوید، وجود دارد.

تقریباً یک سال پیش، هیروشی لاک‌هایمر، معاون ارشد اندروید، گفت که این ویژگی امسال در اندروید در دسترس خواهد بود. این ویژگی در هیچ یک از نسخه‌های بتا اولیه ظاهر نشده است، اما به نظر می‌رسد تقریباً آماده استفاده است.

شبکه موجود گارمین بیش از 150 کشور را پوشش می‌دهد، بنابراین به نظر می‌رسد که اندروید 14 نیز همین کار را انجام دهد. با این حال، شما به یک گوشی با مودم ماهواره‌ای داخلی نیاز دارید – چیزی که در حال حاضر بسیاری از گوشی‌ها ندارند، زیرا این ویژگی هنوز فعال نشده است.

گوشی‌هایی مانند Google Pixel 8 و Samsung Galaxy S24 باید با هر دو سخت‌افزار و نرم‌افزار لازم برای ارتباطات ماهواره‌ای وارد بازار شوند – که ممکن است به لطف گارمین ارائه شود.

9 درصد تخفیف خرید هاست از میهن وب هاست

برای خرید سرویس با 9 درصد تخفیف می توانید از کد زیر استفاده کنید:
mwh-b82c0
مشاوره رایگان جهت خرید انواع هاست، سرور مجازی و اختصاصی
جهت دریافت تخفیف بیشتر با شرایط ویژه ( حداقل 20 درصد) از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره 09377527859 پیام ارسال نمایید.

صابر لطفی
صابر لطفیhttp://kalafox.ir
با بیش از 15 سال سابقه بلاگ نویسی قصد دارم علاقمندی های خودم رو در زمینه های فناوری و جدیدترین گجت ها با شما به اشتراک بگذارم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

طراحی سایت

مطالبی که مشاهده کرده اید