Homeاخبار فناوریاسپاتیفای با هوش مصنوعی گوگل، کشف پادکست‌های جدید را آسان‌تر می‌کند

اسپاتیفای با هوش مصنوعی گوگل، کشف پادکست‌های جدید را آسان‌تر می‌کند

یکی از مشکلات فعلی دنیای پادکست‌ها و حتی کتاب‌های صوتی پیداکردن و کشف گزینه‌های جدید توسط کاربران است. برای کمک به رفع این مشکل، اسپاتیفای اعلام کرد که از ابزارهای هوش مصنوعی Google Cloud برای بهبود قابلیت کشف محتوا و پیشنهاد‌های شخصی‌سازی‌شده سرویس ارائه پادکست خود استفاده می‌کند.

اسپاتیفای توضیح می‌دهد که با این اقدام، از مدل‌های زبانی بزرگ (LLM) گوگل کلود برای تجزیه‌و‌تحلیل تقریباً 5 میلیون پادکست و 350 هزار کتاب صوتی خود با هدف تلاش برای «افزایش» متادیتاها استفاده خواهد کرد. متادیتای یک پادکست یا کتاب صوتی شامل اطلاعاتی ازجمله عنوان، نام میزبان یا نویسنده، یادداشت‌های نمایشی و سایر جزئیات مربوط به آن می‌شود که تمام آن‌ها در نتایج جستجوی برنامه‌های پادکست مانند Apple Podcasts یا Spotify قابل مشاهده هستند.

سایر مزایای هوش مصنوعی گوگل برای اسپاتیفای

شناسایی محتوای «مضر» ظاهراً یکی دیگر از اهداف آزمایش هوش مصنوعی گوگل کلود توسط اسپاتیفای بوده؛ هرچند جزئیاتی از آن اعلام نشده است. اسپاتیفای در قوانین خود برای سازندگان پادکست و خواننده‌ها چندین نوع محتوای «حساس» و «خطرناک» را ممنوع کرده و درحال‌حاضر برای اجرای این قوانین از ترکیب فناوری‌های خودکار و بازبینی‌های انسانی کمک می‌گیرد.

بهبود پادکست‌ها و کتاب‌های صوتی پیشنهادی اسپاتیفای دیگر جنبه استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی گوگل کلود محسوب می‌شود. LLM گوگل به «درک بهتر الگوهای مربوط به محتوای گفتاری مورد‌علاقه کاربران» کمک خواهد کرد که این امر درنهایت منجر به ارائه پیشنهادهای مناسب‌تر می‌شود.

اسپاتیفای که در سه‌ماهه سوم 2023 به اولین سود خود در بیش از یک سال اخیر دست یافت، در چند وقت گذشته توجه زیادی به پادکست‌ها داشته است. این شرکت ماه گذشته اعلام کرد که مشترکین سرویس پریمیوم آن به 150 هزار کتاب صوتی دسترسی پیدا خواهند کرد. همچنین قابلیت نمایش خودکار متن پادکست‌ها نیز اخیراً توسط آن درحال آزمایش بوده است.

منبع:

digiato

9 درصد تخفیف خرید هاست از میهن وب هاست

برای خرید سرویس با 9 درصد تخفیف می توانید از کد زیر استفاده کنید:
mwh-b82c0
مشاوره رایگان جهت خرید انواع هاست، سرور مجازی و اختصاصی
جهت دریافت تخفیف بیشتر با شرایط ویژه ( حداقل 20 درصد) از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره 09377527859 پیام ارسال نمایید.

صابر لطفی
صابر لطفیhttp://kalafox.ir
با بیش از 15 سال سابقه بلاگ نویسی قصد دارم علاقمندی های خودم رو در زمینه های فناوری و جدیدترین گجت ها با شما به اشتراک بگذارم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

طراحی سایت

مطالبی که مشاهده کرده اید