Homeاخبار فناوریانقلاب بعدی نوکیا؛ بسته‌بندی محصولات با شیوه‌ای بسیار خلاقانه

انقلاب بعدی نوکیا؛ بسته‌بندی محصولات با شیوه‌ای بسیار خلاقانه

نکته‌ی برجسته‌ی این نوآوری، کاهش چشمگیر اندازه و وزن بسته‌بندی است. نوکیا توانسته تا اندازه بسته‌بندی را تا ۶۰ درصد و وزن آن را تا ۴۴ درصد کاهش دهد.

این رویکرد نه تنها به معنای استفاده‌ی کمتر از مواد اولیه برای بسته‌بندی گوشی نوکیا است، بلکه منجر به کار‌آمدی بیشتر زنجیره تأمین و بهبودِ روش‌های انبار محصولات می‌شود و در نهایت به کاهش انتشار کربن در فرآیند حمل و نقل کمک می‌کند.

نوکیا با تمرکز در استفاده از مواد زیست‌تجزیه‌پذیر برای بسته‌بندی محصولاتش رویکردی انقلابی در پیش گرفته است. آن‌ها مواد غیر قابل‌تجزیه‌ی زیستی مانند فوم، پلاستیک، مواد سفید‌کننده، سموم و مواد شیمیایی را در فرآیند ساخت حذف کرده‌اند. این بسته‌بندی جدید اکنون از قطعات مقوایی کاملاً قابل‌بازیافت ساخته شده است که با استاندارد شورای نیک‌داری جنگل (FSC) مطابقت دارد.

این مواد ۱۰۰ درصد از جنس فیبرهای بازیافتی و سازگار با محیط زیست هستند و ساختاری مستحکم و بالشتک مقاوم در برابر سقوط دارند تا ایمنی محصول را در زمان حمل و نقل تضمین کنند.

نوکیا بسته‌بندی‌های جدید را به صورت چندبار مصرف طراحی کرده است تا مصرف‌کنندگان را به استفاده‌ی مجدد یا نهایتاً بازیافت آن‌ها تشویق کند که موجب کاهش حجم زباله‌ برای محل‌های دفن پسماند خواهد شد. نوکیا با این کار، فعالانه با سوزاندن دی‌اکسید کربن و آلودگی دریایی مبارزه می‌کند.

نوکیا اکنون در ارسال محصولاتش به شرکت Deutsche Telekom این روش جدید را وارد فاز عملیاتی کرده است که پیش‌بینی می‌شود انتشار دی‌اکسید کربن را تا ۶۰ درصد کاهش دهد.

تعهد نوکیا تنها در حیطه‌ی بسته‌بندی خلاصه نمی‌شود. این شرکت برنامه‌ای بلندپروازانه دارد تا انتشار گازهای گلخانه‌ای (GHG) خود را به میزان ۵۰ درصد تا سال ۲۰۳۰ و نهایتاً به عدد صفر تا سال ۲۰۵۰ برساند.

این رویکرد جامع برای حمایت از محیط‌زیست، نشان می‌دهد که نوکیا مسئولیت اجتماعی خود را برای مقابله با چالش‌های زیست‌محیطی در جهان بسیار جدی در پیش گرفته است.

منبع:

zoomit

9 درصد تخفیف خرید هاست از میهن وب هاست

برای خرید سرویس با 9 درصد تخفیف می توانید از کد زیر استفاده کنید:
mwh-b82c0
مشاوره رایگان جهت خرید انواع هاست، سرور مجازی و اختصاصی
جهت دریافت تخفیف بیشتر با شرایط ویژه ( حداقل 20 درصد) از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره 09377527859 پیام ارسال نمایید.

صابر لطفی
صابر لطفیhttp://kalafox.ir
با بیش از 15 سال سابقه بلاگ نویسی قصد دارم علاقمندی های خودم رو در زمینه های فناوری و جدیدترین گجت ها با شما به اشتراک بگذارم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

طراحی سایت

مطالبی که مشاهده کرده اید