صفحه اصلیموبایلاپل به اروپا اعتراض کرد؛ نصب خارج از استور برنامه‌های آیفون لغو...

اپل به اروپا اعتراض کرد؛ نصب خارج از استور برنامه‌های آیفون لغو می‌شود؟

قانون بازارهای دیجیتال که حدوداً یک سال پیش به مرحله‌ی اجرایی رسید، شرکت‌های «دربان» صنعت فناوری را ملزم می‌کند که درِ پلتفرم‌های خودشان را به روی رقبا باز کنند تا رقابت تقویت شود و در نهایت مشتریان نفع ببرند. DMA قواعدی سخت‌گیرانه در نظر گرفته است و به‌شدت مدل کسب‌و‌کار اپل را اصلاح می‌کند. اجراشدن DMA اپل را به اعمال تغییراتی چشمگیر در اپ استور، آی‌مسیج، فیس‌تایم، سیری و سیستم‌عامل iOS مجبور خواهد کرد.

یکی از تغییرات مهم، فراهم‌سازی امکان سایدلود اپلیکیشن‌ها است. این قابلیت باعث می‌شود که بتوانید اپلیکیشن‌های آیفون را همچون اپلیکیشن‌های گوشی اندروید ازطریق فروشگا‌ه‌های متفرقه یا مستقیماً از منابع مختلف دانلود کنید. بررسی‌ها نشان می‌دهد که اپل پیش‌نیازهای لازم برای فعال‌سازی سایدلود را در iOS 17 اعمال کرده است.

به گفته‌ی منابع آگاه، پرونده‌ی جدید اپل روی یک‌سری از تصمیم‌های اروپا در قبال قانون بازارهای دیجیتال دست می‌گذارد، اما تا این لحظه جزئیات دقیق پرونده اعلام نشده است. به‌احتمال زیاد اپل در تلاش است اپ استور را از فهرست پلتفرم‌های دربان حذف کند. افزون‌بر اپل، متا و تیک‌تاک نیز علیه قانون بحث‌برانگیز اروپا موضع گرفته‌اند و در تلاشند سرویس‌های خود را از فهرست پلتفرم‌های دربان حذف کنند.

منبع:

zoomit

9 درصد تخفیف خرید هاست از میهن وب هاست

برای خرید سرویس با 9 درصد تخفیف می توانید از کد زیر استفاده کنید:
mwh-b82c0
جهت دریافت تخفیف بیشتر با شرایط ویژه ( حداقل 20 درصد) از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره 09377527859 پیام ارسال نمایید.

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

مطالبی که مشاهده کرده اید