صفحه اصلیآموزشاپل سال آینده هوش مصنوعی مشابه ChatGPT را به آیفون اضافه می‌کند

اپل سال آینده هوش مصنوعی مشابه ChatGPT را به آیفون اضافه می‌کند

بااین‌حال به‌نظر می‌رسد برای رسیدن هوش مصنوعی مولد اپل باید انتظار زیادی بکشیم، زیرا این شرکت سعی دارد نحوه‌ی استفاده و پردازش داده‌ی هوش مصنوعی خود را به‌گونه‌ای تنظیم کند که به حفظ حریم خصوصی کاربران لطمه نزند.

طبق گزارش مک‌رومرز اپل احتمالاً هم‌زمان با انتشار iOS 18 و iPadOS 18، از هوش مصنوعی خود رونمایی می‌کند. پیش‌تر شاهد گزارش‌هایی مبنی‌بر تحول گسترده در سیری بودیم که نشان می‌داد اپل می‌خواهد مدل‌های زبانی بزرگ را در دستیار صوتی خود بگنجاند.

مینگ‌چی کوئو، تحلیلگر فناوری، قبلاً گفته بود اپل در زمینه‌ی هوش مصنوعی مولد از رقبای خود بسیار عقب‌تر است؛ بنابراین هنوز اطمینان نداریم که هوش مصنوعی مشابه ChatGPT اپل تا سال ۲۰۲۴ از راه برسد.

محبوبیت هوش مصنوعی مولد از زمانی که OpenAI چت‌بات ChatGPT را منتشر کرد، بسیار افزایش یافته است. پس از آن، گوگل و مایکروسافت و بسیاری از شرکت‌های دیگر هم چت‌بات‌هایی مشابه را ارائه کردند.

مارک گرمن از خبرگزاری بلومبرگ نیز پیش‌تر گزارش داده بود که اپل در حال آزمایش روی هوش مصنوعی مشابه چت‌ جی‌پی‌تی است که شاید Apple GPT نام بگیرد، اما هنوز استراتژی روشنی برای انتشار این هوش مصنوعی ندارد.

اپل به‌طور رسمی علاقه خود به هوش مصنوعی مولد را نشان داده و در ماه‌های اخیر نیز این فناوری را در لیست مشاغل وب‌سایت خود ثبت کرده است. تیم کوک ماه گذشته به فوربز گفت: «ما از سال‌ها پیش روی هوش مصنوعی مولد کار کرده‌ایم، اما می‌خواهیم متفکرانه پیش برویم؛ زیرا از کاربردهای منفی و سوگیری‌ چت‌بات‌ها کاملاً آگاهی داریم.»

نظر شما کاربران زومیت درباره‌ی هوش مصنوعی موسوم به Apple GPT چیست؟ به نظر شما این فناوری می‌تواند بر قیمت آیفون یا قیمت آیپد تأثیری بگذارد؟

منبع:

zoomit

9 درصد تخفیف خرید هاست از میهن وب هاست

برای خرید سرویس با 9 درصد تخفیف می توانید از کد زیر استفاده کنید:
mwh-b82c0
جهت دریافت تخفیف بیشتر با شرایط ویژه ( حداقل 20 درصد) از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره 09377527859 پیام ارسال نمایید.

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

مطالبی که مشاهده کرده اید