صفحه اصلیساعت هوشمنداپل واچ ۲۰۲۴ «آپنه خواب» را تشخیص خواهد داد

اپل واچ ۲۰۲۴ «آپنه خواب» را تشخیص خواهد داد

طبق گفته‌ی بلومبرگ، مدل‌های آینده‌ی اپل واچ می‌توانند اعداد دقیق را ارائه و حتی بیماری‌های مرتبط با فشار‌خون را تشخیص دهند؛ اما این بهبودها به‌زودی محقق نخواهند شد.

ساعت هوشمند اپل در سال ۲۰۲۴ با قابلیت تشخیص گرفتگی تنفسی در خواب (آپنه‌ی خواب) عرضه خواهد شد. این ویژگی از الگوهای خواب و تنفس برای برآورد این امر استفاده می‌کند که آیا کسی این بیماری را دارد یا خیر. سپس، کاربران را به مشاوره با پزشک هدایت می‌کند.

اپل در حال توسعه‌ی سیستم نظارت غیرتهاجمی (بدون نیاز به سرنگ) بر قند‌خون از‌طریق ساعت هوشمند است. در این فناوری، از تراشه‌ی سیلیکون فوتونیک برای تاباندن نور از لیزر به زیر پوست استفاده می‌شود تا غلظت گلوکز در بدن را تعیین کند.

سیستم نظارت بر قند‌خون شبیه به فشار‌خون عمل می‌کند. این یعنی با محاسبه‌ی روند تغییر قندخون کاربر، او را از ابتلا به دیابت آگاه می‌کند. به‌نوشته‌ی بلومبرگ، حداقل تا چند سال دیگر امیدی به رونمایی فناوری تشخیص قندخون در ساعت‌های هوشمند اپل نیست.

علاوه‌براین، گفته می‌شود که اپل در حال طراحی سیستم تشخیص مشکلات شنوایی در هدفون‌ ایرپاد است که در سال ۲۰۲۴ عرضه خواهد شد. با این ویژگی جدید، ایرپاد خواهد توانست به‌عنوان سمعک عمل کند و آزمون‌های متداول شنوایی‌سنجی را انجام دهد.

ناگفته نماند که کوپرتینویی‌ها در حال بررسی راهکارهایی برای تبدیل هدست اپل ویژن پرو به دستگاه سلامتی هستند. ویژگی‌هایی مانند کاهش استرس و اضطراب، انجام مدیتیشن، تقویت مثبت‌اندیشی و بهبود سلامت روان در آینده به هدست واقعیت مجازی اپل افزوده خواهند شد.

منبع:

zoomit

9 درصد تخفیف خرید هاست از میهن وب هاست

برای خرید سرویس با 9 درصد تخفیف می توانید از کد زیر استفاده کنید:
mwh-b82c0
جهت دریافت تخفیف بیشتر با شرایط ویژه ( حداقل 20 درصد) از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره 09377527859 پیام ارسال نمایید.

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

مطالبی که مشاهده کرده اید