Homeاخبار فناوریاگر فکر می‌کنید GPT-4 چیز شگفت‌انگیزی است، منتظر بمانید تا GPT-5 را...

اگر فکر می‌کنید GPT-4 چیز شگفت‌انگیزی است، منتظر بمانید تا GPT-5 را ببینید – “یک جهش قابل توجه رو به جلو”

سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI پیشرفت بزرگی را پیش بینی می کند.

مدیرعامل OpenAI، سم آلتمن، تصویری وسوسه‌کننده از آنچه مردم می‌توانند از مدل هوش مصنوعی بسیار مورد انتظار GPT-5 انتظار داشته باشند، ارائه کرد. او در صحبت‌هایش سعی کرد بین خوش‌بینی و احتیاط تعادل برقرار کند، اما چشم‌انداز او از پتانسیل مدل جدید، اعتماد او را به این موضوع که GPT-5 پیشرفت قابل توجهی نسبت به نسل قبلی خود، GPT-4، خواهد داشت و با مشکلات غیرقابل حلی روبرو نخواهد شد، تقویت می‌کند.

آلتمن گفت: “من انتظار دارم این یک جهش قابل توجه به جلو باشد. بسیاری از کارهایی که GPT-4 اشتباه می‌کند، می‌دانید، نمی‌تواند در زمینه استدلال کار زیادی انجام دهد، گاهی اوقات کاملاً از مسیر خارج می‌شود و اشتباه احمقانه‌ای می‌کند، اشتباهی که حتی یک کودک شش ساله هم هرگز مرتکب نمی‌شود.”

آلتمن وضعیت فعلی فناوری هوش مصنوعی را با روزهای اولیه آیفون مقایسه کرد و اشاره کرد که در حالی که مدل‌های امروزی مفید هستند، اما همچنان در مراحل اولیه پتانسیل خود قرار دارند. او خاطرنشان کرد که مدل‌های هوش مصنوعی فعلی، از جمله GPT-5، در مقایسه با آنچه پیشرفت‌های آینده ممکن است به ارمغان بیاورند، نسبتاً کوچک هستند.

جالب است که سخنان اخیر آلتمن در مورد اندازه مدل، نشان دهنده تغییر جزئی نسبت به موضع قبلی او است. برای کسانی که سخنان آلتمن را به دقت دنبال می کنند، این یک چرخش ناگهانی است، چرا که سال گذشته او اشاره کرده بود که دوران مدل‌های غول پیکر ممکن به پایان خود نزدیک شود. در عوض، به نظر می رسد او اکنون فکر می کند که مدل ها به احتمال زیاد به رشد خود ادامه خواهند داد، که این امر ناشی از سرمایه گذاری قابل توجه در قدرت محاسباتی و انرژی است.

Altman نسبت به توانایی GPT-5 در رفع بسیاری از ضعف‌های GPT-4، به خصوص در زمینه استدلال و جلوگیری از اشتباه، اطمینان دارد. اما او همچنین تأکید کرد که با وجود پیشرفت‌های امیدوارکننده در توسعه GPT-5، هنوز کارهای زیادی باقی مانده است. او می‌گوید: “ما هنوز نمی‌دانیم. خوش‌بین هستیم، اما هنوز کار زیادی روی آن باقی مانده است.”

تصویر کلی برای مدل‌های زبانی بزرگ
آلتمن به برخی از بزرگ‌ترین جنجال‌های پیرامون هوش مصنوعی، به‌ویژه مجوزدهی محتوا، پرداخت. او از این فرصت استفاده کرد تا درباره رویکرد OpenAI مباهات کند، که شامل توافق‌نامه‌هایی با ناشران برای مجوزدهی محتوای خبری برای ChatGPT در ازای داده‌های آموزشی برای مدل‌ها می‌شود. او این رویکرد را با شرکت‌هایی مانند گوگل مقایسه کرد که ادعا می‌کنند ترافیک ایجاد شده توسط هوش مصنوعی به نفع ناشران است – ادعایی که او و بسیاری دیگر با تردید به آن می‌نگرند.
آلتمن همچنین در طول مصاحبه انتظارات از معنای هوش مصنوعی برای اینترنت و اقتصاد گسترده‌تر را متعادل کرد. او به طور همزمان پیشنهاد داد که تاثیر عظیمی بر استفاده از اینترنت نخواهد داشت در حالی که همچنین برای رویکردهای کاملاً جدید به تجارت فشار می‌آورد.

9 درصد تخفیف خرید هاست از میهن وب هاست

برای خرید سرویس با 9 درصد تخفیف می توانید از کد زیر استفاده کنید:
mwh-b82c0
مشاوره رایگان جهت خرید انواع هاست، سرور مجازی و اختصاصی
جهت دریافت تخفیف بیشتر با شرایط ویژه ( حداقل 20 درصد) از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره 09377527859 پیام ارسال نمایید.

صابر لطفی
صابر لطفیhttp://kalafox.ir
با بیش از 15 سال سابقه بلاگ نویسی قصد دارم علاقمندی های خودم رو در زمینه های فناوری و جدیدترین گجت ها با شما به اشتراک بگذارم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

طراحی سایت

مطالبی که مشاهده کرده اید

تخفیف هاست و سرور میهن وب هاست

کپی کد تخفیف: mwh-b82c0