Homeاخبار فناوریاین هوش مصنوعی پسورد شما را از روی صدای کیبورد تشخیص می‌دهد

این هوش مصنوعی پسورد شما را از روی صدای کیبورد تشخیص می‌دهد

محققان صدای هر ضربه کلید را با حرف مربوطه برای آموزش ترکیب کردند. سپس با تایپ‌کردن رمز عبور روی لپ‌تاپ خود، تشخیص هوش مصنوعی را بر اساس اینکه صدای کدام کلمه را شنیده است مورد بررسی قرار دادند. هوش مصنوعی توانست رمز عبور را با دقت ۹۵ درصد شناسایی کند.

برای اینکه تست حمله واقعی باشد، محققان آزمایش کردند که آیا این روش می‌تواند برای جاسوسی از رمزهای عبور در طول یک کنفرانس ویدیویی در زوم یا اسکایپ نیز استفاده شود. هوش مصنوعی در این آزمایش موفق شد به‌دقت حدود ۹۲ درصد برای اسکایپ و ۹۳ درصد برای زوم دست پیدا کند.

محققان از مک‌ بوک پرو ۱۶ اینچی ۲۰۲۳ مجهز به تراشه‌ی M1 و آیفون ۱۳ مینی در فاصله‌ی ۱۷ سانتی‌متری با ابزارهای کنفرانس ویدیویی زوم و اسکایپ استفاده کردند.

محققان سپس صداهای ضبط‌شده را با سیستم پردازش صوت به تصاویری در قالب شکل موج و طیف‌نگاره (نقشه‌ای از طیف فرکانسی سیگنال) تبدیل کردند و از آن‌ها برای آموزش مدل هوش مصنوعی تصویری استفاده کردند. به‌عنوان یک اقدام محافظتی، محققان توصیه می‌کنند که کاربران از تایپ لمسی استفاده کنند. در این صورت، میزان تشخیص تک‌تک کلیدها به‌طور قابل توجهی کاهش می‌یابد.

حروف بزرگ و کوچک در رمزهای عبور و همچنین کاراکترهای خاص نیز بازسازی رمز عبور را از طریق هوش مصنوعی دشوارتر می‌کنند. با این حال، بهترین محافظت استفاده از نرم‌افزار مدیریت رمز عبور (Password Manager) است که به‌طور خودکار رمز عبور را ذخیره کرده و با یک کلیک آن را وارد می‌کند.

منبع:

zoomit

9 درصد تخفیف خرید هاست از میهن وب هاست

برای خرید سرویس با 9 درصد تخفیف می توانید از کد زیر استفاده کنید:
mwh-b82c0
مشاوره رایگان جهت خرید انواع هاست، سرور مجازی و اختصاصی
جهت دریافت تخفیف بیشتر با شرایط ویژه ( حداقل 20 درصد) از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره 09377527859 پیام ارسال نمایید.

صابر لطفی
صابر لطفیhttp://kalafox.ir
با بیش از 15 سال سابقه بلاگ نویسی قصد دارم علاقمندی های خودم رو در زمینه های فناوری و جدیدترین گجت ها با شما به اشتراک بگذارم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

طراحی سایت

مطالبی که مشاهده کرده اید