Homeنقد و بررسیصوتبررسی ساندبار Samsung HW-Q800C: بهترین ساندبار Dolby Atmos

بررسی ساندبار Samsung HW-Q800C: بهترین ساندبار Dolby Atmos

Samsung HW-Q800C یک سیستم صوتی 5.1.2 کاناله با صدای فراگیر و باس قدرتمند است. این سیستم دارای یک ساب ووفر بی سیم 8 اینچی و پنج بلندگوی جلو، مرکز و عقب است. HW-Q800C همچنین از فناوری Dolby Atmos و DTS:X پشتیبانی می کند تا تجربه صدای فراگیر سینمایی را ارائه دهد.

در آزمایش های ما، HW-Q800C صدا را به صورت واضح و دقیق تولید کرد. صداها به خوبی جدا شده بودند و صدای فراگیر بسیار فراگیر بود. باس نیز قدرتمند و ضربتی بود.

HW-Q800C دارای چندین ویژگی و تنظیم است که می توان برای بهبود تجربه صوتی استفاده کرد. این سیستم دارای حالت های صوتی متعددی است که می توان برای سازگاری با انواع محتوا استفاده کرد. همچنین دارای یک حالت صدای فراگیر مجازی است که می تواند تجربه صدای فراگیر را حتی در اتاق های کوچکتر ایجاد کند.

بررسی Samsung HW-Q800C

HW-Q800C همچنین با قابلیت های هوشمند مانند کنترل صوتی و اتصال بلوتوث سازگار است. می توان از آن برای پخش موسیقی از دستگاه های هوشمند استفاده کرد یا با استفاده از دستیارهای صوتی مانند Bixby یا Alexa کنترل کرد.

در مجموع، Samsung HW-Q800C یک سیستم صوتی عالی برای کسانی است که به دنبال صدای فراگیر و باس قدرتمند هستند. این سیستم صدا را به صورت واضح و دقیق تولید می کند و دارای چندین ویژگی و تنظیم است که می توان برای بهبود تجربه صوتی استفاده کرد.

برای کسانی که نگران از دست دادن یکی از پورت های HDMI تلویزیون خود هستند، یک سیستم گذرگاه HDMI وجود دارد، و اگر از ساندبار با یک تلویزیون Samsung اخیر استفاده می کنید، همچنین می توانید با استفاده از فناوری Q-Symphony سامسونگ بلندگوهای هر دستگاه را با هم ترکیب کنید تا صدایی بزرگتر ایجاد کنید.

ساندبار Q800C برای فیلم ها و برنامه های تلویزیونی صدایی قدرتمند و فراگیر تولید می کند. باس عمیق است، دیالوگ واضح است و جلوه های فضایی به خوبی کار می کنند. با این حال، با موسیقی به اندازه Sonos Arc خوب به نظر نمی رسد.

بررسی Samsung HW-Q800C

قیمت و در دسترس بودن

ساندبار Samsung HW-Q800C در سال 2023 با قیمت 849 پوند در انگلیس، 999 دلار در ایالات متحده و 1099 دلار در استرالیا به بازار عرضه شد. اما اخیراً قیمت آن کاهش یافته و اکنون با قیمت 749 پوند، 699 دلار و 799 دلار استرالیا به فروش می رسد. این قیمت جدید باعث می شود که Q800C بسیار رقابتی تر و جذاب تر به نظر برسد، به خصوص در ایالات متحده که ساندبارهای میان رده زیادی وجود دارد.

ساندبار پرچمدار Samsung برای سال 2023، Samsung HW-Q990C، قیمت بیشتری دارد و شامل بلندگوهای عقب، یک نوار صوتی اصلی بزرگتر و قدرتمندتر و تعداد کانال های بیشتر است. اما Q800C با قیمت کمتری، گزینه خوبی برای کسانی است که به دنبال یک ساندبار با کیفیت هستند.

همچنین می توانید بلندگوهای بی سیم عقب اختیاری SWA-Q9500S سامسونگ را به Q800C اضافه کنید تا یک سیستم 7.1.4 ایجاد کنید

بررسی Samsung HW-Q800C

برخی از ویژگی ها

Dimensions Soundbar: 1111 x 60 x 120mm / 43.7 x 2.4 x 4.7 in ; Subwoofer: 210 x 403 x 403mm / 8.3 x 15.9 x 15.9
Speaker channels 5.1.2
Connections 1x HDMI input, 1x HDMI eARC support, digital optical, Wi-Fi, Bluetooth
Dolby Atmos/DTS:X Yes/Yes
Sub included Yes
Rear speakers included No
Features Q Symphony, SpaceFit sound calibration, Hi-Res Audio Decoding, LED display, 4K HDR10+ and Dolby Vision passthrough

بررسی Samsung HW-Q800C

ویژگی ها

ساندبار Samsung HW-Q800C صدای خیلی خوبی دارد. قدرت خروجی 360 واتی آن باعث می شود که صدای فراگیر و قدرتمندی تولید کند. 5.1.2 کانال واقعی این ساندبار شامل یک بلندگوی مرکزی، دو بلندگوی جلو، دو بلندگوی کناری و یک ساب ووفر بی سیم است. بلندگوهای عقب اختیاری هم می توانند به این سیستم اضافه شوند تا تجربه صدای فراگیر کامل تری ایجاد شود.

ساندبار Q800C از طیف وسیعی از فرمت های صوتی پشتیبانی می کند، از جمله Dolby Atmos و DTS:X. همچنین از Spotify Connect، Apple AirPlay 2 و Tidal Connect هم پشتیبانی می کند.

سیستم Adaptive Sound این ساندبار می تواند صدای فیلم ها و موسیقی را با توجه به محتوای آن ها تنظیم کند تا تجربه بهتری را برای شما فراهم کند. همچنین تقویت کننده صدای فعال این ساندبار می تواند صدای دیالوگ ها را در محیط های شلوغ واضح تر کند. حالت Game Mode Pro این ساندبار هم می تواند صدای بازی ها را بهبود بخشد و به شما کمک کند تا موقعیت صداها را بهتر تشخیص دهید.

عملکرد

بعد از اینکه مدتی از ساندبار پرچمدار سامسونگ، Q990C، استفاده کردم، خیلی زود صدای فراگیر ارائه شده توسط بلندگوهای عقب این مدل رو از دست دادم. البته، Q800C هم کار خوبی در به کارگیری تمام کانال‌هاش انجام می‌ده، اما صداش عمدتاً جلوی تلویزیون و کنار شماست.

البته، می‌شه این موضوع رو به دلیل قیمت کمتر Q800C نسبت به Q990C بخشید. قیمت Q800C نصف قیمت Q990C هست. فقط می‌خواستم این نکته رو روشن کنم که پخش صدای فراگیر واقعی یک تجربه کاملاً متفاوته که اگر می‌تونید اون رو بپردازید، ارزشش رو داره.

در مورد عملکرد Q800C در برابر سایر مدل‌های دوتایی با موسیقی متن فیلم، می‌تونم بگم که اولین چیزی که توجه شما رو جلب می‌کنه، قدرت اونه. صدای اون خیلی بلند و واضحه و می‌تونه اتاق‌های بزرگ رو پر کنه.

محدوده میانی Q800C هم خیلی خوبه. می‌تونه هم صدای بم و هم صدای زیر رو خیلی خوب پخش کنه. صدای بم اون خیلی قوی و پرقدرته و صدای زیر اون خیلی واضح و شفاف هست.

ساب ووفر Q800C هم خیلی خوبه. صدای بم اون خیلی عمیق و قدرتمنده و می‌تونه حس فیلم‌های اکشن رو واقعی‌تر کنه.

به غیر از فقدان صدای فراگیر، تنها نکته منفی که می‌تونم در مورد عملکرد فیلم Q800C پیدا کنم اینه که قدرت صدای بم اصلی Q800C به اندازه سیستم Q990C نیست و صدای بم ساب ووفر Q800C به دلیل عدم وجود ساب ووفر Q990C در اتاق پخش نمی‌شه. اما با یک ساندبار که دو برابر بیشتر هزینه می‌کنه، کوتاه آمدن چندان تعجب‌آور نیست. مهم‌تر از اون، عملکرد فیلم Q800C یکی از بهترین‌هاییه که من از یک ساندبار دوتایی میان‌رده شنیده‌ام.

تا اینجا خوب بود. اما در مورد پخش موسیقی چطور؟ ساندبارهای سامسونگ در سال‌های اخیر در این زمینه کمی ضعیف بوده‌اند. خوشبختانه، Q800C در این زمینه پیشرفت قابل‌توجهی داشته است.

بررسی Samsung HW-Q800C

صدای خواننده در Q800C عالی است. در مرکز یک صحنه‌ی صوتی استریو گسترده و چشمگیر قرار می‌گیرد، بدون اینکه بیش از حد بلند یا توسط بقیه‌ی صداها تحت‌الشعاع قرار بگیرد. جزئیات و لایه‌های آهنگ هم واضح و باورپذیر هستند. همه‌ی این‌ها با هم یک صحنه‌ی صوتی منسجم و با تعادل خوب ایجاد می‌کنند که احساس مصنوعی یا نامتعادل ندارد.

این نقاط قوت Q800C در بیشتر سبک‌های موسیقی صدق می‌کند. دیگر فقط با پاپ، موسیقی با باس سنگین یا موسیقی آرام خوب نیست.

ساب ووفر Q800C هم بسیار بهبود یافته است. حالا خیلی طبیعی‌تر و هماهنگ‌تر با صدای ساندبار اصلی کار می‌کند. دیگر صدای باس بیش از حد غالب و حواس‌پرت‌کننده نیست.

حالت Adaptive Sound Q800C هم در بهبود موسیقی‌خوانی موثر است. این حالت صدای استریو را به صدای چندکاناله تبدیل می‌کند تا تجربه‌ی گوش‌دادن به موسیقی را جذاب‌تر کند. البته این حالت به اندازه‌ی ساندبار Q990C که صدای فراگیر واقعی تولید می‌کند، غوطه‌ورکننده نیست، اما باز هم صدای موسیقی شما را گسترده‌تر و پرحجم‌تر می‌کند.

یک نکته‌ی کوچک در مورد بهبود موسیقی‌خوانی Q800C این است که باید ساب ووفر را جلوی صندلی خود قرار دهید تا بهترین هماهنگی را با ساندبار اصلی داشته باشد. دلیل این موضوع مشخص نیست، اما احتمالاً به خاطر الگوریتم‌های خودکار تنظیم ساب ووفر سامسونگ است.

اگر به دنبال ساندباری هستید که هم برای فیلم و هم برای موسیقی مناسب باشد، Q800C گزینه‌ی خوبی است. البته، چند ساندبار دیگر هم هستند که از نظر کیفیت موسیقی بهتر هستند، مانند Sonos Arc و Harman Kardon Citation Multibeam 1100. اما این ساندبارها معمولاً گران‌تر از Q800C هستند.

در کل، Q800C یک ساندبار عالی است که هم برای فیلم و هم برای موسیقی مناسب است. اگر به دنبال یک ساندبار با قیمت مناسب هستید که صدای خوبی داشته باشد، Q800C گزینه‌ی خوبی برای شماست.

ساندبار اصلی HW-Q800C سامسونگ شبیه سایر ساندبارهای این شرکت است و با عرض 1111 میلی‌متر/43.4 اینچ، برای قرار گرفتن زیر تلویزیون شما خیلی بزرگ نیست. این عرض کمی کمتر از یک تلویزیون 55 اینچی معمولی است و تقریباً دقیقاً با عرض یک تلویزیون 50 اینچی، مانند سامسونگ Q90C، برابر است. این عرض کمی بیشتر از یک تلویزیون 48 اینچی، مانند LG C3 است. این چیزی است که شما با عدم استفاده از همه محصولات سامسونگ دریافت می‌کنید…

روکش فلزی و مشبک Q800C به نظر جذاب و صنعتی می‌رسد و به نظر من از آزمایش‌های کوتاه مدت سامسونگ با روکش‌های پارچه‌ای بلندگو برای چند نسل ساندبار قبلی این شرکت، بهتر است. ساندبار اصلی و ساب ووفر همراه آن با طرح رنگی کمی خاکستری‌تر از رنگ مشکی مدل‌های سال 2022 خود ظاهر می‌شوند. 

بخش اصلی ساندبار دارای ظاهری بسیار زاویه‌دار است که با تیز بودن لبه‌ها و ظاهر نوک تیز هر یک از انتهاهای آن، تقویت شده است. برخی ممکن است ظاهر نرم‌تری را ترجیح دهند، اما من کمی این حالت تهاجمی را دوست دارم. و زاویه‌دار بودن قسمت‌های انتهایی، البته جنبه عملی نیز دارد، زیرا به ساندبار امکان می‌دهد تا موقعیت‌یابی کانال‌های جانبی خود را بهینه کند.

ساب ووفر یک دستگاه ساده‌تر است؛ اساساً یک جعبه چوبی خاکستری بزرگ با یک درایور هشت اینچی پوشیده از felt در یک طرف و یک پورت برای تخلیه فشار هوا در پشت آن است. به طور معمول، من می‌گویم این ساب ووفر را باید در یک مکان نامحسوس در اتاق خود قرار دهید، اما همانطور که در بخش عملکرد ذکر شد، برای به دست آوردن بهترین عملکرد صدایی، باید ساب ووفر را در فاصله نسبتاً نزدیکی به ساندبار و تلویزیون خود قرار دهید.

در اینجا برخی از نکات مثبت و منفی HW-Q800C آورده شده است:

نقاط قوت:

  • صدا واضح و دقیق
  • صدای فراگیر فراگیر
  • باس قدرتمند
  • چندین ویژگی و تنظیم
  • سازگار با قابلیت های هوشمند

نقاط ضعف:

  • به اندازه کافی زیبا نیست
  • ساب ووفر بی سیم می تواند کمی حجیم باشد

اگر به دنبال یک سیستم صوتی با کیفیت بالا با صدای فراگیر و باس قدرتمند هستید، Samsung HW-Q800C یک انتخاب عالی است.

9 درصد تخفیف خرید هاست از میهن وب هاست

برای خرید سرویس با 9 درصد تخفیف می توانید از کد زیر استفاده کنید:
mwh-b82c0
مشاوره رایگان جهت خرید انواع هاست، سرور مجازی و اختصاصی
جهت دریافت تخفیف بیشتر با شرایط ویژه ( حداقل 20 درصد) از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره 09377527859 پیام ارسال نمایید.

صابر لطفی
صابر لطفیhttp://kalafox.ir
با بیش از 15 سال سابقه بلاگ نویسی قصد دارم علاقمندی های خودم رو در زمینه های فناوری و جدیدترین گجت ها با شما به اشتراک بگذارم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

طراحی سایت

مطالبی که مشاهده کرده اید

تخفیف هاست و سرور میهن وب هاست

کپی کد تخفیف: mwh-b82c0