Homeسایر بررسی هابررسی عینک هوشمند Ray-Ban Meta

بررسی عینک هوشمند Ray-Ban Meta

مزایا
+سبک، طراحی مد روز
+دستیار صوتی مفید
+ حداقل نشتی صدا
معایب
دوربین 12 مگاپیکسلی که اکثر گوشی های هوشمند از آن استفاده می کنند
ابزاری برای همه نیست
-دوربین های پوشیدنی می توانند برای دیگران ناراحت کننده باشند

عینک‌های هوشمندی که می‌توانند به طور پنهانی عکس و فیلم بگیرند مدتی است که وجود دارند. به همین ترتیب، عینک‌های هوشمند Ray-Ban Meta جدید نیز تا حد زیادی در همان مسیر قبلی حرکت می‌کنند، اما چیزی در مورد آن‌ها به نظر می‌رسد که تازه و نوآورانه است.

این عینک‌های هوشمند که به تازگی در متا کنکت معرفی شده‌اند، جانشین Ray-Ban Stories هستند که در سال 2021 معرفی شدند. و این بار، متا نام خود را به طور رسمی روی این محصول گذاشته است. شما ممکن است فکر کنید که این به این دلیل است که متا کار ویژه یا نوآورانه‌ای برای بهبود این دسته از محصولات انجام داده است. من چند هفته پیش فرصتی برای استفاده از این عینک‌ها داشتم و متوجه شدم که اینطور نیست.

این موضوع تعجب‌آور نیست، اما ارتقاء دوربین‌های فوق عریض از 5 مگاپیکسل در عینک‌های هوشمند Ray-Ban Stories به 12 مگاپیکسل در عینک‌های هوشمند Ray-Ban Meta Smart Glasses تفاوت بزرگی ایجاد می‌کند. من قبلاً ویدیوهای استوری دوستانم را دیده‌ام. با تمام احترامی که برای دوستانم دارم، ویدیوهای آن‌ها به نظر می‌رسید که با کیفیت پایین گرفته شده باشند. برای اطلاع شما، آخرین آیفون با دوربین عقب پنج مگاپیکسلی، آیفون 4 بود که در سال 2010 منتشر شد. عینک‌های هوشمند Ray-Ban Stories در سال 2021 منتشر شدند. کلیپ‌هایی که من با عینک‌های هوشمند جدید ضبط کردم 1080p با 30 فریم در ثانیه بودند و مشابه چیزی به نظر می‌رسیدند که هر روز در TikTok، YouTube و Instagram Reels می‌بینم.

دوربین 12 مگاپیکسلی عینک‌های هوشمند متا، عکس‌های بهتری نسبت به نسل قبلی می‌گیرد. عکس‌های اصلی استوری 2592 در 1984 پیکسل بودند، اما حالا این ابعاد به 3024 در 4032 پیکسل رسیده است. البته اکثر عکس‌ها زمانی که در رسانه‌های اجتماعی یا روی گوشی‌های هوشمند دیده می‌شوند، کمی کوچک‌تر می‌شوند، اما با وضوح بالاتر، کیفیت عکس را بهبود می‌بخشد.

بررسی مجموعه عینک های هوشمند Ray-Ban Meta

من در طول بررسی، چند ویدیو و عکس گرفته شده با این عینک‌ها را دیدم و همه آن‌ها قابل اشتراک گذاری بودند. البته این عکس‌ها آنقدر عالی نبودند که بخواهم در یک مسابقه شرکت دهم، اما از ارسال آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی خجالت نمی‌کشیدم. این قابلیت اشتراک گذاری، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های به‌روزرسانی‌های جدید است.

عینک‌های هوشمند Ray-Ban Meta دو ویژگی جدید دارند که در عینک‌های Ray-Ban Stories قبلی وجود نداشت.

اولین ویژگی، دستیار صوتی ساده‌ای است که به شما امکان می‌دهد با صحبت کردن (با استفاده از کلمه بیدار شدن «Meta») ویدیو ضبط کنید یا عکس بگیرید. اگر به تلفن هوشمند خود متصل هستید، می‌توانید از دستیار بخواهید که با مخاطبین شما تماس بگیرد یا عکسی از محل خود برای او ارسال کند.

ویژگی دوم، توانایی راه اندازی آسان یک پخش زنده اینستاگرام یا فیس بوک است که به بینندگان یک فید زنده از عینک‌های شما نشان می‌دهد. من توانستم یک پخش زنده آزمایشی در اینستاگرام راه اندازی کنم و به معنای واقعی کلمه با فشار یک دکمه می‌توانستم از دوربین تلفن هوشمند به عینک‌های متا، سوئیچ کنم. امیدوارم این ویژگی به سایر سرویس‌ها مانند YouTube و Twitch نیز گسترش یابد.

برای مثال، متا به من یک دمو از استریم زنده در اینستاگرام با استفاده از این عینک‌ها را نشان داد. (همچنین می‌توانید در فیس‌بوک استریم زنده داشته باشید، اما خب…) جالب بود که دیدم برنامه اینستاگرام بلافاصله عینک‌ها را تشخیص می‌دهد و به شما امکان می‌دهد بین دوربین سلفی گوشی و عینک‌ها سوئیچ کنید. هیچ کس در حال تماشای استریم زنده من نبود، بنابراین نمی‌توانستم بخشی را که در آن عینک‌ها قرار است آخرین نظرات یا واکنش‌ها را در زمان واقعی بخوانند، امتحان کنم. اما به طور کلی، همه چیزهایی که امتحان کردم به طور یکپارچه کار می‌کردند. البته، این یک بررسی در یک فضای کنترل شده بود. ما باید ببینیم که این عینک‌ها در دنیای واقعی چقدر خوب کار می‌کنند.

متا به من گفت که شما همچنین می‌توانید عکس‌هایی را که می‌گیرید از طریق دستور صوتی به اشتراک بگذارید و انتخاب کنید که کجا ارسال شوند (به عنوان مثال، پیامک، مسنجر و واتساپ). باز هم، من این ویژگی را در عمل ندیدم، اما اگر خوب کار کند، استفاده از این دستگاه را در لحظه آسان‌تر می‌کند.

بقیه به‌روزرسانی‌ها به نظر می‌رسد برای پاسخگویی به انتقادات کاربران از نسل اول عینک‌ها باشند. مثلاً چراغ LED ضبط که نشان می‌دهد در حال فیلمبرداری هستید، کمی بزرگ‌تر شده و به صورت چشمک‌زن روشن می‌شود. متا می‌گوید این تغییر باعث می‌شود که چراغ LED کمتر قابل چشم‌پوشی باشد. من هنوز در مورد این تغییر مطمئن نیستم. بله، این الگو در شخص بیشتر قابل توجه بود، اما مردم امروزه بیشتر به دیدن افرادی که در اماکن عمومی فیلمبرداری می‌کنند، عادت کرده‌اند.

بررسی عینک هوشمند Ray-Ban Meta

علاوه بر این، نور مستقیم خورشید می‌تواند چراغ LED را محو کند. بنابراین، تا زمانی که نتوانم این عینک‌ها را در زندگی روزمره آزمایش کنم، نمی‌توانم بگویم که آیا این تغییر جزئی واقعاً برای رفع نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی کافی است یا خیر. حداقل با یک تلفن، زمانی که کسی در حال فیلمبرداری است، واضح‌تر است.

عینک‌های هوشمند متا، حس یک جاسوس را به شما می‌دهند. طراحی این عینک‌ها شبیه به عینک‌های کلاسیک Ray-Ban است، اما عینک‌های کلاسیک معمولاً هیجان‌انگیز نیستند. زمانی که این عینک‌ها را می‌زنید، احساس نمی‌کنید که یک ابزار روی صورتتان دارید و مردم در خیابان توجهی به شما نمی‌کنند. این باعث می‌شود احساس کنید که کسی شما را نمی‌بیند.

دسته‌های عینک ممکن است ضخیم باشند، اما فناوری داخل آن‌ها سنگین نیستند. در مقایسه با عینک‌های هوشمند دیگر، این عینک‌ها گزینه‌های استایل بیشتری دارند. عینک‌های هوشمند معمولاً فقط در رنگ مشکی یا لاک‌پشتی عرضه می‌شوند، اما این عینک‌ها در چندین رنگ جدید، گزینه‌های مختلف لنز و یک فریم گرد جدید عرضه می‌شوند. من بیشتر به رنگ آبی جدید علاقه داشتم، زیرا زیاد جلب توجه نمی‌کند.

مشکل نشت صدا در عینک‌های Stories به نظر می‌رسد در این عینک‌های جدید حل شده است. متا می‌گوید که توانسته صدای عینک‌ها را 50 درصد بلندتر کند و در عین حال صدای آن‌ها را به سمت گوش‌های شما هدایت کند. با این حال، هنوز هم می‌توانید با افزایش صدا، یک صدای ضعیف را بشنوید، اما باید صدای آن را خیلی زیاد کنید. برای درک بهتر میزان بهبود صدا، باید ببینیم که این عینک‌ها در محیط‌های شلوغ چطور عمل می‌کنند.

ویژگی ها

Header Cell – Column 0 Ray-Ban Meta Smart Glasses
Weight 48.6g, 50.8g, or 49.2g
Camera 12MP ultra wide
Video recordings 1440×1920 resolution at 30fps
Chipset Qualcomm Snapdragon AR1 Gen 1
Audio Two open ear speakers
Storage 32GB
Water resistance IPX4
Battery life 4 hours

 

این عینک‌ها برای تولیدکنندگان محتوا، به خصوص کسانی که در ساخت فیلم‌های POV مانند آشپزی، رانندگی، و حرکات گربه‌ها تخصص دارند، مناسب هستند. اما این عینک‌ها قبلاً هم وجود داشته‌اند. نکته جدید این است که این عینک‌ها ممکن است برای افراد عادی هم جذاب باشند. من هنوز سوالات زیادی در مورد این عینک‌ها دارم، اما تا کنون، به نظر می‌رسد که عینک‌های خوبی هستند.

عینک‌های هوشمند Ray-Ban Meta از همه نظر نسبت به عینک‌های Ray-Ban Stories بهبود یافته‌اند. با این حال، من هنوز مطمئن نیستم که مردم چقدر راحت هستند که همیشه یک دوربین روی صورتشان داشته باشند، یا اینکه افرادی که در اطراف شما هستند، چقدر با این دوربین راحت خواهند بود.

9 درصد تخفیف خرید هاست از میهن وب هاست

برای خرید سرویس با 9 درصد تخفیف می توانید از کد زیر استفاده کنید:
mwh-b82c0
مشاوره رایگان جهت خرید انواع هاست، سرور مجازی و اختصاصی
جهت دریافت تخفیف بیشتر با شرایط ویژه ( حداقل 20 درصد) از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره 09377527859 پیام ارسال نمایید.

صابر لطفی
صابر لطفیhttp://kalafox.ir
با بیش از 15 سال سابقه بلاگ نویسی قصد دارم علاقمندی های خودم رو در زمینه های فناوری و جدیدترین گجت ها با شما به اشتراک بگذارم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

طراحی سایت

مطالبی که مشاهده کرده اید