Homeتبلتبررسی OnePlus Open: تنها گوشی تاشو که بدون نقص است

بررسی OnePlus Open: تنها گوشی تاشو که بدون نقص است

این یکی درست جایی می‌رود که بقیه اشتباه کردند.

وان پلاس Open، تنها گوشی تاشو بزرگی است که هیچ نقصی ندارد. این گوشی مانند یک گوشی معمولی به نظر می‌رسد و احساس می‌شود و دوربین آن بهترین دوربینی است که در هر گوشی تاشو دیگری پیدا خواهید کرد. می‌توانید گوشی تاشو دیگری با ویژگی‌های بیشتر از گلکسی بخرید، اما وان پلاس Open چندوظیفگی و تجربه تاشو عالی را ارائه می‌دهد، و این همه چیزی است که نیاز دارید. البته، این گوشی چند ایراد هم دارد – عملکرد و عمر باتری می‌توانند بهتر باشند – اما Open از بقیه گوشی‌های تاشو بهتر است و مهم‌تر از همه، قیمت بسیار کمتری دارد.

بررسی OnePlus Open

مزایا:

  • نمایشگرهای بزرگتر در داخل و خارج
  • طراحی ظاهری و احساسی «عادی‌تر» از سایر گوشی‌های تاشو
  • بهترین دوربین‌ها در میان گوشی‌های تاشو

معایب:

  • به اندازه Galaxy Z Fold 5 پر از ویژگی نیست
  • iPhone 15 Pro Max سبک‌تر و ظریف‌تر است
  • برجستگی دوربین خیلی بزرگ است

وان پلاس Open اولین گوشی تاشوی تبلت‌مانندی است که واقعاً احساس خوبی دارد. گوشی‌های تاشوی قبلی، مانند Galaxy Z Fold 5 و Pixel Fold، زمانی که بسته بودند، شکل عجیبی داشتند. Galaxy خیلی باریک بود و Pixel خیلی کوتاه بود. OnePlus Open شکلی کاملاً مناسب دارد و این مهم‌ترین پیشرفتی است که این شرکت در فرم فاکتور گوشی‌های تاشو ایجاد کرده است. اگر برای یک گوشی تاشو دو برابر هزینه می‌کنید، نباید احساس کنید که نقصی در آن وجود دارد.

وقتی OnePlus Open را باز می‌کنید، با یک نمایشگر بزرگ، روشن و رضایت‌بخش روبرو می‌شوید. خط تاشو تقریباً نامرئی است و حتی زمانی که آن را لمس می‌کنید، قابل توجه نیست. بهترین چیز در مورد OnePlus Open این است که باز کردن آن آسان و لذت‌بخش است. Galaxy در ابتدا می‌تواند بسیار سفت باشد و Pixel Fold هرگز نمی‌خواهد کاملاً باز شود. OnePlus Open اما به راحتی باز می‌شود و به نظر می‌رسد که برای باز شدن ساخته شده است.

وان پلاس Open در مقایسه با سایر تبلت‌های تاشو، حرف اول را می‌زند. اندازه آن در حالت بسته مناسب‌تر است، باز کردن آن راحت‌تر است و دوربین‌های آن بهترین هستند. این گوشی تاشو در هر جنبه‌ای تجربه بهتری ارائه می‌دهد، زیرا وان پلاس تنها به لولای تاشو بسنده نکرد و همچنین چیزی را اضافه کرد که هیچ سازنده گوشی تاشو دیگری جرات انجام آن را نداشته است: دوربین‌های واقعاً خوب.

در سایر گوشی‌های تاشو، محدودیت‌های اندازه طراحی تاشو منجر به دوربین‌هایی شده است که از ضعیف تا واقعاً وحشتناک متغیر است. وان پلاس Open بهترین دوربین‌ها را در بین این گوشی‌ها دارد و به خوبی با بهترین گوشی‌های دوربین تخت رقابت می‌کند.

برای اینکه یک گوشی تاشو دوربین خوبی داشته باشد، باید یک برآمدگی بزرگ دوربین در پشت آن وجود داشته باشد. این برآمدگی دو برابر ضخیم‌ترین برآمدگی دوربینی است که دیده‌اید. البته، این یک معامله ارزشمند است، حتی اگر گاهی گوشی را در جیب شما ناراحت‌کننده کند.

گوشی‌های تاشو می‌توانند از زوایای مختلفی عکس بگیرند، اما تاکنون دوربین‌های آنها به اندازه قابلیت‌های آنها خوب نبوده‌اند. وان پلاس Open این مشکل را حل کرده است. وان پلاس Open نازک‌ترین گوشی تاشویی است که در حالت بسته دیده‌اید و در حالت باز به اندازه Pixel Fold نازک است. وان پلاس Open به نحوی توانسته نمایشگرهای بزرگتر و باتری بیشتری را ارائه دهد در حالی که سبک‌تر از همه بقیه است.

وان پلاس Open بسیار سبک‌تر از Pixel است و این باعث می‌شود که هنگام حمل آن تفاوت زیادی را احساس کنید. OnePlus Open تقریباً هم وزن iPhone 14 Pro Max سال گذشته است. جای دادن دو نمایشگر، یک باتری بزرگتر و برآمدگی دوربین پریمیوم در بسته‌ای که هم وزن بهترین iPhone سال گذشته است، یک دستاورد چشمگیر است. تیتانیوم باعث می‌شود iPhone 15 Pro Max امسال سبک‌تر باشد، اما فقط کمی.

استفاده از OnePlus Open لذت بخش است، به لطف طراحی نرم‌افزاری ساده و ظریف وان پلاس. این گوشی به اندازه Galaxy Z Fold 5 پر از ویژگی نیست و ما به همین دلیل بهتر هستیم. وان پلاس ایجاد یک صفحه اصلی مفید، پیمایش در تنظیمات و ابزارها و باز کردن چندین پنجره به طور همزمان را بدون نیاز به آموزش‌های طولانی و یادآوری‌های پاپ‌آپ برای کمک به شما در کشف ویژگی‌های پنهان، آسان کرده است.

وان پلاس Open گوشی خوبی است، اما یک مشکل بزرگ دارد: مقاومت در برابر آب و گرد و غبار ضعیف. این گوشی فقط دارای رتبه IPX4 است، که به این معنی می باشد فقط می‌تواند پاشش آب را تحمل کند. شما نمی‌توانید آن را در استخر یا زیر باران شدید فرو ببرید.

این یک مشکل خواهد بود زیرا ممکن است در آینده باعث آسیب به گوشی شما شود. گرد و غبار می‌تواند به اجزای داخلی گوشی آسیب برساند و آب می‌تواند باعث خوردگی شود.

وان پلاس Open با یک قاب ساده در جعبه عرضه می‌شود که می‌تواند به محافظت از آن کمک کند. اما اگر می‌خواهید مطمئن شوید که گوشی شما در برابر آب و گرد و غبار کاملاً ایمن است، باید یک قاب مقاوم در برابر آب و گرد و غبار خریداری کنید.

وان پلاس Open با قیمت 1699 دلار / 1599 پوند عرضه می‌شود، اما با معامله ترید اینی، قیمت آن برای همه حداقل 200 دلار کاهش می‌یابد. این معامله در طول عمر گوشی در دسترس خواهد بود و وان پلاس Open را به مقرون‌به‌صرفه‌ترین گوشی تاشو بزرگ در بازار ایالات متحده تبدیل می‌کند.

وان پلاس Open هنوز هم گران است، اما ارزش خرید دارد. این گوشی برای همه شبکه‌های اپراتورهای اصلی تایید شده است، اما از طریق اپراتورها فروخته نمی‌شود. می‌توانید آن را مستقیماً از وان پلاس یا از یک خرده فروش آنلاین بزرگ در منطقه خود خریداری کنید. وان پلاس Open اولین گوشی تاشو بزرگی است که واقعاً ارزش خرید دارد. این گوشی اشتباهات همه گوشی‌های تاشو بزرگ قبلی را برطرف می‌کند و با نمایشگر بزرگ‌تر و دوربین‌های بسیار بهتر، زمینه جدیدی را باز می‌کند.

بررسی OnePlus Open

قیمت

قیمت OnePlus Open در زمان عرضه برای مدل 512 گیگابایتی / 16 گیگابایتی 1699 دلار / 1599 پوند است. در ایالات متحده، OnePlus پیشنهاد می‌کند که برای هر گوشی در هر شرایطی حداقل 200 دلار تخفیف در نظر بگیرد. این گوشی از OnePlus، BestBuy و Amazon در دسترس خواهد بود، اما هیچ اپراتوری آن را نمی‌فروشد.

در حالی که منتظر بودیم OnePlus قیمت این گوشی را به ما بگوید، من با همکاران روزنامه‌نگار فناوری بازی کردم تا حدس بزنیم قیمت آن چقدر خواهد بود. من حدس زدم 1499 دلار، در حالی که همکارانم بسیار کمتر حدس زدند.

وان پلاس به دلیل ارائه قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه برای دستگاه‌های با کیفیت تقریباً پرچمدار شناخته شده است. همه می‌خواهند یک گوشی تاشو بزرگ با قیمت کمتر از 1000 دلار / 1000 پوند داشته باشند، اما این گوشی‌ها هنوز به حجمی دست نیافته‌اند که اجزای تاشوی فانتزی آنها را مقرون‌به‌صرفه کند. من از اینکه OnePlus می‌تواند گوشی با این ویژگی‌ها را با چنین قیمت پایینی، از جمله پیشنهاد ترید این، ارائه دهد، شگفت‌زده هستم.

قیمت 1699 دلار / 1599 پوند است، اما حدس من هنوز درست بود، زیرا OnePlus می‌گوید که یک معامله را برای طول عمر این گوشی ارائه می‌دهد که به شما حداقل 200 دلار تخفیف می‌دهد اگر هر گوشی را ترید کنید.

این تخفیف برای هر گوشی در هر شرایطی است، و من وان پلاس را با کلام خود می‌پذیرم. ارائه تخفیف برای ترید احساس لوکس‌تری می‌کند. می‌توانید با یک ترید برتر تا 1000 دلار تخفیف بگیرید، اگرچه هیچ‌کس آیفون 14 پرو مکس را برای این گوشی ترید نمی‌کند، حتی اگر هم وزن آن باشد. در بریتانیا، مشتریانی که OnePlus One را پیش‌سفارش دهند، یک جفت OnePlus Buds Pro 2 رایگان دریافت خواهند کرد و زمانی که به فروش می‌رسد، خریداران تخفیف‌هایی برای سایر دستگاه‌های OnePlus دریافت خواهند کرد.

گوشی OnePlus Open یک گوشی تاشو گران قیمت است. با این قیمت، می‌توانید دو یا چند گوشی OnePlus 11 معمولی بخرید. اما آیا این گوشی ارزش دو برابر قیمت یک گوشی معمولی را دارد؟

نمایشگر خارجی OnePlus Open بزرگتر از نمایشگر آیفون 15 و نمایشگر داخلی آن تقریباً به اندازه یک آیپد مینی است. این گوشی واقعاً تجربه دو در یک را ارائه می دهد. اگر هر دو دستگاه اپل را جداگانه با همان مقدار حافظه ذخیره سازی خریداری کنید، باید بیشتر از چیزی که برای OnePlus Open پرداخت می کنید، هزینه کنید.

OnePlus Open فقط با یک گزینه ذخیره سازی عرضه می شود: 512 گیگابایت حافظه ذخیره سازی و 16 گیگابایت رم. این گوشی بهترین خرید برای ذخیره سازی است. OnePlus Open در دو رنگ سبز و مشکی عرضه می شود. رنگ مشکی سنگین تر از رنگ سبز است زیرا از چرم وگان به جای شیشه استفاده می کند.

من از رنگ مشکی OnePlus Open خوشم می آید. امسال مجموعه ای از محصولات سبز OnePlus را با OnePlus Pad و OnePlus Buds Pro 2 خود جمع آوری کرده ام، بنابراین خوشحالم که مدل بررسی من نیز سبز است. خوب است که OnePlus رنگ های ثابتی را برای طرفداران ارائه می دهد. حتی سامسونگ با هم افزایی محصول خود، یک رنگ منحصر به فرد را در همه دسته های دستگاه ارائه نکرده است.

در اینجا مشخصات OnePlus Open شامل نمایشگرهای داخلی و خارجی و همه دوربین ها آمده است:

Dimensions: 153.4 x 143.1 x 5.8mm (open); 153.4 x 73.3 x 11.7mm (closed)
Weight: 239g (black); 245g (green)
Screen (Internal/External): 7.82 inches / 6.31 inches
Resolution (Internal/External): 2440 x 2268 / 2484 x 1116
Refresh rate (Internal/External): 1-120Hz / 10-120Hz
Chipset: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
RAM 16GB LPDDR5X
Storage: 512GB UFS 4.0
OS: Android 13 with Oxygen OS 13.2
Rear Cameras: 48MP (wide); 64MP (3x telephoto); 48MP (ultrawide 114°)
Front Camera: 48MP (wide); 64MP (3x telephoto); 48MP (ultrawide 114°)
Battery: 4,805mAh
Charging: 67W SUPERVOOC (proprietary)
Colors: Emerald Dusk (green); Voyager Black

بررسی OnePlus Open

طراحی

  • OnePlus Open باریک ترین و سبک ترین گوشی تاشو موجود در بازار است.
  • نمایشگرهای آن از گوشی های تاشو سامسونگ و گوگل بزرگتر است.
  • چین خوردگی نمایشگر آن تقریباً نامرئی است.

اندازه ایده آل یک گوشی تاشو تبلت مانند است که زمانی که بسته است به اندازه یک گوشی هوشمند معمولی و زمانی که باز است به اندازه یک تبلت مینی باشد. OnePlus Open به این اندازه ایده آل نزدیک ترین گوشی است.

مهمتر از همه، نسبت ابعاد نمایشگر کاور OnePlus Open تقریباً با بهترین گوشی های موجود در بازار یکسان است. آیفون دارای نسبت ابعاد 19.5:9 است. OnePlus Open دارای نسبت ابعاد 20:9 است. خیلی باریک به نظر نمی رسد، مانند Samsung Galaxy Z Fold 5 و سایر گوشی های Galaxy Fold که سامسونگ ساخته است، و خیلی کوتاه و پهن به نظر نمی رسد، مانند Pixel Fold. اگر کسی OnePlus Open را از کنار نبیند، متوجه نمی شود که شما یک گوشی تاشو در دست دارید.

نسبت ابعاد نمایشگر کاور OnePlus Open تقریباً با بهترین گوشی های موجود در بازار یکسان است. این گوشی خیلی باریک یا خیلی کوتاه و پهن به نظر نمی رسد. OnePlus Open زمانی که بسته است ضخیم است، اما به اندازه گوشی های تاشو قدیمی نیست. آخرین باری که یک گوشی تخت به این ضخامت دیدم، iPhone 3GS بود.

آیا گوشی های تاشو از این نازک تر می شوند؟ Honor Magic Vs2 از قبل 1 میلی متر نازک تر از OnePlus Open است، پس قطعاً نازک تر می شوند. ضخامت OnePlus Open، به خصوص در قسمت دوربین بزرگ آن، بزرگترین نقطه ضعف آن در مقایسه با بهترین گوشی های تخت است. اما اگر از صفحه نمایش داخلی بزرگ آن استفاده خوبی کنید (که حتماً خواهید کرد)، ضخامت آن قابل قبول است.

اما برآمدگی دوربین! برآمدگی دوربین روی OnePlus 11 برجسته است، اما ناخوشایند نیست. برآمدگی دوربین روی OnePlus Open بیشتر شبیه یک تپه است، بدون فلز خمیده K شکل برای گرد کردن طراحی. مانند یک چشم بزرگ و خیره کننده در بالای پشت گوشی شناور است.

همچنین، می توانستم OnePlus Open را به وضوح در جیبم احساس کنم و ترجیح می دادم گوشی را با لنز دوربین به سمت بیرون از جیبم بگذارم. این مشکل بزرگی نیست؛ فقط یک برآمدگی دوربین بزرگ است. برای داشتن دوربین های باکیفیت روی یک گوشی تاشو، به خصوص در مقایسه با دوربین های ضعیف که در گوشی های تاشو قبلی دیده ایم که بسیار گران تر از OnePlus Open هستند، این برآمدگی را قبول می کنم.

وقتی OnePlus Open را باز می کنید، یک صفحه نمایش داخلی فوق العاده می بینید. یک چین خوردگی روی صفحه نمایش وجود دارد، اما به قدری کمرنگ است که به سختی قابل مشاهده است. من اغلب مجبور بودم گوشی را کج کنم تا نور چین خوردگی را به درستی بگیرد تا آن را به دیگران نشان دهم. اگر انگشت خود را به آرامی روی چین خوردگی بکشید، نمی توانید آن را احساس کنید، اما اگر به سرعت انگشت خود را بکشید، می توانید فرورفتگی جزئی را احساس کنید.

لولای OnePlus Open بسیار خوب کار می کند. لولای گلکسی Z Fold 5 کمی سفت است و باز کردن آن کمی سخت است، در حالی که لولای Pixel Fold یک فاجعه است: لولا تا حد زیادی باز می شود، اما برای صاف شدن گوشی باید فشار بیشتری به آن وارد کنید. این بسیار ناخوشایند است.

از سوی دیگر، لولای OnePlus Open به راحتی باز می شود و به راحتی بسته می شود. هیچ مانعی برای استفاده از گوشی به هر نحوی که دوست دارید وجود ندارد.

اسکنر اثر انگشت در OnePlus Open روی دکمه پاور قرار دارد و فناوری اثر انگشت OnePlus بسیار خوب است. بنابراین، هر بار که از آن استفاده کردم، به خوبی کار کرد. این گوشی همچنین دارای قفل چهره خوبی است که معمولاً از آن برای باز کردن قفل گوشی استفاده می کردم.

همچنین یک سوئیچ بی صدا سه حالته در OnePlus Open وجود دارد که یک استاندارد در تقریباً همه گوشی های پرچمدار OnePlus است. می توانید با یک حرکت سریع از حالت بی صدا به حالت ویبره و سپس به حالت صدا بروید. اگر اغلب به سینما یا جلسات می روید، سوئیچ بی صدا یک ویژگی عالی برای داشتن است.

هر دو گزینه رنگ OnePlus Open ارزش بررسی دارند. چرم وگان مشکی (پلاستیک) بافت بسیار خوبی دارد و ظاهری شیک دارد. واحد بررسی من به رنگ سبز به خوبی با سایر لوازم سبز OnePlus که امسال با خوشحالی جمع آوری کرده ام مطابقت دارد. این شرکت یک سال عالی داشته است و هر محصول پرچمدار که راه اندازی کرده است ارزش دیدن دارد.

نمایشگر

نمایشگر کاور 6.3 اینچی OnePlus Open از نمایشگر iPhone 15 بزرگتر است. نمایشگر داخلی 7.82 اینچی OnePlus Open از نمایشگر iPad mini (2021) فقط نیم اینچ کوچکتر است. هر دو نمایشگر فوق العاده روشن هستند و تا 120 هرتز تازه سازی می شوند.

دو نمایشگر OnePlus Open بسیار خوب هستند و به اندازه گوشی پرچمدار یا تبلت جایگزینی که در مجموعه شما دارند، خوب هستند. نمایشگر کاور 6.3 اینچی است و از فناوری LTPO 3.0 استفاده می کند که می تواند برای حالت همیشه روشن با مصرف برق کم تا 10 هرتز کاهش یابد. نمایشگر داخلی 7.82 اینچی است و تقریباً به اندازه صفحه نمایش iPad mini (2021) مساحت دارد. این نمایشگر می تواند تا 1 هرتز کاهش یابد و هر دو نمایشگر تا 120 هرتز تازه سازی می شوند.

OnePlus Open مانند OnePlus Pad، از بهترین نمایشگرها برای دستگاه های خود استفاده می کند. این گوشی ها دارای سطوح روشنایی برتری هستند که از رقبا پیشی می گیرند. Pixel Fold می تواند در شرایط نور مستقیم خورشید به حداکثر روشنایی 1450 نیت برسد. OnePlus Open از سوی دیگر، می تواند در استفاده معمولی به همان روشنایی برسد و به حداکثر روشنایی 2800 نیت برسد. حتی Pixel 8 Pro جدید گوگل که روشنایی چشمگیری دارد، تنها می تواند به حداکثر روشنایی 2400 نیت برسد.

OnePlus Open و Galaxy Z Fold 5 هر دو حدود 28 اینچ مربع فضای صفحه نمایش داخلی دارند. OnePlus Open 2 اینچ مربع بیشتر از این دو گوشی دارد. این یک تفاوت قابل توجه است، حتی اگر اندازه گیری قطر فقط 0.2 اینچ باشد.

صفحه نمایش خارجی OnePlus Open بزرگترین تفاوت بین این گوشی ها است. صفحه نمایش خارجی گلکسی Z Fold 5 6.2 اینچ است، اما بسیار بلند و باریک است. صفحه نمایش خارجی OnePlus Open 6.31 اینچ است و به مراتب بزرگتر و کاربردی تر است.

صفحه نمایش خارجی OnePlus Open حتی بزرگتر از صفحه نمایش iPhone 15 است که 14.15 اینچ است. صفحه نمایش خارجی گلکسی Z Fold 5 تقریباً دو اینچ مربع کوچکتر از OnePlus Open است و حتی از صفحه نمایش iPhone 15 هم کوچکتر است. در مجموع، OnePlus Open صفحه نمایش بزرگتر و کاربردی تری نسبت به رقبای خود دارد. صفحه نمایش خارجی بزرگتر و بهتر آن آن را به گزینه ای جذاب برای افرادی تبدیل می کند که به دنبال یک گوشی تاشو با صفحه نمایش بزرگ هستند.

نرم افزار

رابط کاربری زیبا و بدون مزاحمت

برخلاف رابط کاربری One UI سامسونگ، رابط کاربری Oxygen OS در OnePlus Open ساده و زیبا است و بیشتر به نسخه Pixel اندروید از گوگل نزدیک است. اگر این موضوع برای شما مهم نیست، فقط بدانید که راه اندازی و استفاده از Open آسان است و هیچ مشکلی غیرمنتظره یا خطای اجباری وجود ندارد.

به عنوان مثال، می توانید یک برنامه را با گوشی بسته شروع کرده و سپس گوشی را باز کنید، و برای OnePlus Open مشکلی نیست. در Pixel Fold، این اغلب باعث ایجاد مشکل می شود، اما در Open فقط کار می کند. در واقع، برنامه ها در هر دو صفحه نمایش کوچک و بزرگ عالی به نظر می رسند، بر خلاف Pixel که در نمایش صحیح برنامه ها مشکل دارد.

از طرف دیگر، طرفداران سامسونگ یک شاتگان از ویژگی ها را در اختیار دارند که آماده انفجار هر رقیبی است و برخی از این ویژگی ها می توانند بدون شک مفید باشند. شما نمی توانید OnePlus Open را مانند نرم افزار DeX سامسونگ به یک کامپیوتر رومیزی تبدیل کنید. شما یک دستیار مجازی دوم مانند Bixby ندارید که آماده مدیریت تمام تنظیمات گوشی شما باشد. شما نمی توانید از یک قلم دقیق در صفحه نمایش Open استفاده کنید.

OnePlus Open همه چیزهایی را که از یک تبلت تاشو خوب انتظار دارید ارائه می دهد. می توانید برنامه ها را به راحتی کنار هم اجرا کنید و آنها را در پنجره های کوچکتر روی برنامه های بزرگتر باز کنید. مدیریت برنامه ها در OnePlus Open بسیار آسان است. OnePlus Open به اندازه Galaxy Z Fold 5 ویژگی های زیادی ندارد، اما شما با لایه های بی پایان منو و گزینه ها برای هر ویژگی روبرو نیستید.

OnePlus همچنین برای ساخت اکوسیستم محصول خود شایسته تقدیر است. OnePlus Pad یک تبلت عالی است و با سایر محصولات OnePlus مانند OnePlus Open کار می کند. به عنوان مثال، می توانید به راحتی عکس ها یا هر چیزی را که در کلیپ بورد کپی یا برش می دهید بین این دستگاه ها به اشتراک بگذارید.

بررسی OnePlus Open

دوربین

دوربین های عالی OnePlus Open همه گوشی های تاشوی دیگر را شکست می دهند به خوبی iPhone 15 Pro Max نیست، اما به آن نزدیک است و کیفیت تصویر خوبی ارائه می کند، اما نرم افزار دوربین نیاز به ارتقا دارد.

قرار دادن یک دوربین خوب در یک گوشی تاشو کار سختی است. یک گوشی تاشو فضای کمتری برای قرار دادن دوربین دارد و دوربین ها برای گرفتن عکس های عالی به عمق نیاز دارند. OnePlus از نوع جدیدی از سنسورهای انباشته شده از سونی استفاده می کند که روی کاغذ به نظر می رسد با OnePlus 11 برابری کند یا از آن پیشی بگیرد، که یک گوشی دوربین بسیار خوب برای گرفتن عکس های جالب و هنری است.

حالت های عکاسی زیادی در OnePlus Open وجود دارد، شاید بیش از حد زیاد. مطمئن نیستم که اکثر مردم تمام گزینه های ارائه شده توسط Long Exposure، Slo-Mo و Time-Lapse را درک کنند، چه رسد به حالت های enigmatik XPAN و Movie، که از Video اصلی جدا هستند.

علاوه بر حالت‌های دوربین معمولی، یک حالت Action نیز وجود دارد که از سایر حالت‌ها جدا شده است. من مطمئن نیستم که این حالت دقیقا چه کاری انجام می‌دهد، زیرا من معمولاً آنقدر فعالیت ندارم که بتوانم از آن استفاده کنم. گاهی اوقات، یک دکمه دایره‌ای کوچک مانند یک ماه هلال در حال کاهش روی صفحه ظاهر می‌شد. با ضربه زدن روی این دکمه، می‌توانستم برخی از ویژگی‌ها را فعال یا غیرفعال کنم، اما هرگز مطمئن نبودم که این ویژگی‌ها چه تأثیری دارند.

جستجوی من در تنظیمات نیز کمک چندانی نکرد. آموزش‌هایی برای همه ویژگی‌ها وجود ندارد و شما برخی از تنظیمات مورد انتظار را دریافت نمی‌کنید. برای مثال، من نمی‌توانستم وضوح عکس‌هایم را به صورت دستی تنظیم کنم، به جز اینکه از حالت رنگ 10 بیتی استفاده کنم که عکس‌ها را در قالب متفاوتی برای صرفه‌جویی در فضا ذخیره می‌کند.

من همچنین آرزو می‌کنم که OnePlus Open کارهای بیشتری برای استفاده از طراحی تاشو خود، از نظر عکاسی انجام دهد. برای مثال، می‌توانید منظره یاب را به صفحه نمایش کوچکتر در حالی که تلفن باز نشده است، جابجا کنید. این کار به شما امکان می‌دهد در حالی که با دوربین اصلی سلفی می‌گیرید، خودتان را روی صفحه نمایش ببینید.

با این حال، OnePlus Open در مقایسه با گوشی‌های تاشو صدفی مانند Motorola Razr Ultra، از طراحی تاشو خود برای عکاسی به طور کامل استفاده نمی‌کند. این گوشی‌های تاشو ترفندهای بیشتری دارند که می‌توانند تجربه عکاسی با جمعیت را سرگرم‌کننده‌تر کنند.

بررسی OnePlus Open

عملکرد

OnePlus Open از تراشه Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 استفاده می‌کند و آخرین گوشی بزرگ امسال است که با بهترین تراشه اسنپدراگون کوالکام عرضه می‌شود. این تراشه یکسان با تراشه استفاده شده در OnePlus 11 است که اولین گوشی عرضه شده با این تراشه بود.

OnePlus Open با سریع‌ترین تراشه اندرویدی عرضه می‌شود، اما هنوز هم نمی‌تواند با iPhone 15 رقابت کند. در استفاده‌های روزمره، OnePlus Open بسیار سریع و روان است، اما در بازی‌های سنگین، ممکن است با لگ و کندی مواجه شوید. رابط کاربری OnePlus Open بسیار روان اجرا می‌شود، حتی در هنگام تغییر بین صفحه نمایش داخلی و خارجی. این گوشی به راحتی می‌تواند چندین برنامه را به‌طور همزمان اجرا کند و هیچ مشکلی در اجرای بازی‌ها یا برنامه‌های سنگین وجود ندارد.

OnePlus Open در بازی‌های با گرافیک سنگین، کمی کندتر از بهترین گوشی‌های اندرویدی بازار مانند Galaxy S23 Ultra است. من هرگز به دلیل عملکرد بد بازی را نباختم، اما گاهی اوقات شاهد پرش و کندی بودم، به خصوص در صفحه‌های بارگذاری.

iPhone 15 عملکرد بهتری را ارائه می‌دهد، زیرا تراشه‌های اپل بسیار قدرتمندتر از تراشه‌های اندرویدی هستند. حتی iPad mini با تراشه قدیمی‌تر A15 Bionic، عملکردی مشابه با Snapdragon 8 Gen 2 دارد. اگر به دنبال بهترین عملکرد در بازی هستید، بهتر است به سراغ iPhone 15 یا iPad mini بروید.

با این حال، من همچنان OnePlus Open را برای بازی ترجیح می‌دهم. صفحه نمایش بزرگ داخلی آن، تجربه بازی را بسیار لذت‌بخش‌تر می‌کند. حتی پرمصرف‌ترین بازی‌ها، مانند Genshin Impact، بدون مشکل زیادی روی OnePlus Open اجرا می‌شوند.

عمر باتری

عمر باتری OnePlus Open بهتر از اکثر گوشی‌های تاشو است، اما هنوز هم خیلی خوب نیست. اگر با استفاده از گوشی صرفه‌جویی کنم، می‌تواند یک روز کامل دوام بیاورد. اما اگر صفحه نمایش بزرگ را باز کنم و بازی‌های موبایلی زیادی انجام دهم، باتری زودتر تمام می‌شود. OnePlus برخی از روش‌های خلاقانه برای اضافه کردن انرژی بیشتر به گوشی دارد، اما بدون اینکه گوشی خیلی بزرگ شود، نمی‌تواند کار زیادی انجام دهد.

به طور معمول، یک گوشی هوشمند پرچمدار با این اندازه با یک باتری حدود 5000 میلی آمپر ساعت عرضه می‌شود، اما OnePlus Open از دو باتری کوچک‌تر استفاده می‌کند که در مجموع 4805 میلی آمپر ساعت می‌شوند. داشتن دو باتری نه تنها به طراحی تاشو کمک می‌کند، بلکه به گوشی اجازه می‌دهد از شارژ سریع‌تر SUPERVOOC وان پلاس با سرعت‌هایی تا 67 وات استفاده کند.

OnePlus Open می‌تواند خیلی سریع شارژ شود. با استفاده از شارژ سریع 67 واتی، می‌توانید گوشی را در عرض 30 دقیقه به طور کامل شارژ کنید. این در حالی است که iPhone 15 Pro تنها می‌تواند با سرعت زیر 30 وات شارژ شود.

متأسفانه، OnePlus Open از شارژ بی سیم پشتیبانی نمی‌کند. این موضوع برای برخی از خریداران مهم نیست، اما برای برخی دیگر می‌تواند یک مشکل باشد. اگر به شارژ بی سیم عادت کرده‌اید، این گوشی ممکن است برای شما مناسب نباشد.

جدول امتیازات
Attributes Notes Rating
ارزش 5 / 5
طراحی 5 / 5
نمایشگر 5 / 5
نرم افزار 4 / 5
دوربین
عملکرد 4 / 5
باتری

9 درصد تخفیف خرید هاست از میهن وب هاست

برای خرید سرویس با 9 درصد تخفیف می توانید از کد زیر استفاده کنید:
mwh-b82c0
مشاوره رایگان جهت خرید انواع هاست، سرور مجازی و اختصاصی
جهت دریافت تخفیف بیشتر با شرایط ویژه ( حداقل 20 درصد) از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره 09377527859 پیام ارسال نمایید.

صابر لطفی
صابر لطفیhttp://kalafox.ir
با بیش از 15 سال سابقه بلاگ نویسی قصد دارم علاقمندی های خودم رو در زمینه های فناوری و جدیدترین گجت ها با شما به اشتراک بگذارم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

طراحی سایت

مطالبی که مشاهده کرده اید