Homeآموزشبهترین رمز برای گوشی؛ رمزهایی که نمی‌توان حدسشان زد

بهترین رمز برای گوشی؛ رمزهایی که نمی‌توان حدسشان زد

بهترین رمز گوشی

اگر به دنبال بهترین رمز یا الگو برای گوشی خود هستید، در این مطلب همراه ما باشید تا شما را با چند نمونه از بهترین‌ها آشنا کنیم.

گوشی‌های هوشمند این روزها آنقدر جایگاه مهمی در زندگی افراد پیدا کرده‌اند که برخی‌ها تمام اطلاعات مهم و ضروری خود را هم در گوشی خود نگه می‌دارند. اما همیشه این احتمال وجود دارد که بنا به دلایلی، شخصی به سراغ گوشی شما رفته و با بازگشایی قفل آن، به حریم شخصی‌تان وارد شود. قطعا کسی دوست ندارد چنین اتفاقی برایش رخ دهد. در نتیجه بسیاری از افراد از اپلیکیشن‌های قفل استفاده می‌کنند که ورود به هر بخش از گوشی را رمزنگاری می‌کند. اما مادامی که رمز سخت برای گوشی خود انتخاب نکنید، باز هم حریم خصوصی‌تان در خطر قرار دارد. در این مطلب کوتاه همراه ما باشید تا شما را با بهترین الگوها و همچنین رمزهای عبور آشنا کنیم.


بهترین رمز برای موبایل

طبیعتا نمی‌توان درون این مطلب، به معرفی کلی رمز عبور سخت پرداخت. به جای آن، یک سری نکته به شما می‌گوییم که با دانستن آن‌ها می‌توانید بهترین و سخت‌ترین رمز عبور را برای خودتان انتخاب کنید.

برای انتخاب بهترین رمز گوشی، کافی است در ابتدا از انتخاب رمزهایی که خیلی ساده و قابل حدس هستند پرهیز کنید. برای مثال تاریخ تولید خود یا نزدیکان‌تان، سالی که در آن هستیم، اعداد متوالی و مواردی از این دست، از جمله رمزهایی هستند که خیلی ساده قابل حدس بوده و به راحتی می‌توان با وارد کردن آن‌ها به گوشی دسترسی پیدا کرد.

از طرفی درک می‌کنیم که برای بسیاری از افراد، انتخاب رمز عبور باید بر اساس یک الگوی آشنا صورت بگیرد تا بتوانند آن را به خاطر داشته باشند. خوشبختانه می‌توان با استفاده از اعداد آشنا هم یک رمز سخت برای گوشی ایجاد کرد اما با این شرط که بدانید چگونه آن‌ها را با هم ترکیب کنید.

از آن جایی که موبایل هوشمند غالبا از شما عدد می‌خواهد، کارتان اندکی سخت می‌شود چون در غیر این صورت با وارد کردن حرف یا کاراکترهای خاص، می‌شد یک رمز سخت و غیرقابل حدس به وجود آورد. اما اگر تمایل به ساخت رمز عبور عددی برای گوشی دارید، می‌توانید از ترکیب دو تاریخی که فقط برای خودتان معنا دارد استفاده کنید.

بهترین رمز انگلیسی برای گوشی

اگر دقت کنید، هر عدد سه حرف انگلیسی را در خود جای داده (جز ۹ و ۷ که چهارتایی هستند و ۰ و ۱ که عدد خاصی ندارند) شما می‌توانید عددهای رمز عبور را متناسب با اعدادی که حرف نامتان را شامل می‌شوند انتخاب کنید

برای مثال اگر رمز عبور شما ۴ رقمی باشد، دو رقم آن می‌تواند شماره‌ی بازیکنی باشد که او را خوب می‌شناسید اما کسی از این بابت اطلاعی ندارد. اگر هم تعداد اعداد مورد نیاز بیشتر بود، دستتان بازتر هم خواهد شد. برای مثال می‌توانید حروف تشکیل دهنده‌ی نام خود را در شماره‌گیر گوشی یافته و از ترکیب آن‌ها به عنوان رمز عبور استفاده کنید.

برای مثال اگر نام شخصی «Alireza» باشد، اعداد مربوط به حروف اسم او در شماره‌گیر گوشی به ترتیب ۲۵۴۷۳۹۲ خواهد بود. این ترکیب قطعا غیر قابل حدس است چرا که اصلا کسی نمی‌تواند تشخیص دهد شما تک‌تک حروف تشکیل‌دهنده‌ی نام خود را در شماره‌گیر گوشی تبدیل به عدد مربوط به آن کرده‌اید.

همچنین اگر از برنامه‌های قفل گوشی استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم رمزی که برای آن انتخاب می‌کنید با رمز خود گوشی کاملا متفاوت باشد اما همچنان الگوی معنادار خود را برای شما حفظ کند. یعنی به گونه‌ای باشد که بتوانید آن را حدس بزنید یا حتی اگر هم یادتان رفت، به سادگی در ذهن‌تان تجدید شود.

بهترین الگو برای موبایل

اما می‌رسیم به الگو. گوشی‌های اندرویدی سال‌هاست که از الگو به عنوان یکی از روش‌های قفل دستگاه استفاده می‌کنند که روش خوبی هم برای حفظ اطلاعات است. البته این روزها تقریبا تمام گوشی‌های اندرویدی از حسگر اثر انگشت بهره می‌برند که به شدت توصیه می‌کنیم آن را فعال کنید.

اما اگر گوشی قدیمی دارید یا می‌خواهید با استفاده از الگو برای گوشی خود یک رمز سخت انتخاب کنید، سعی کنید باز هم ترکیب آشنایی برای خودتان ایجاد کنید. اگر ترکیب اعداد خوبی را می‌شناسید که می‌توان با استفاده از آن‌ها الگوی خوبی ساخت، چه بهتر. در غیر این صورت می‌توانید به تصویر زیر نگاه کنید تا بتوانید یک الگوی خوب و جالب برای گوشی خود تعیین کنید.

انواع الگو برای رمز گوشی سخت

 

 

 

 

هرچه الگوی شما به طرح آخر نزدیک‌تر باشد، قاعدتا اینکه کسی بخواهد حدسش بزند هم سخت‌تر خواهد شد. البته که افراد زمانی می‌توانند از الگوهای آخر استفاده کنند که یا الگوی اعدادی آن‌ها را بدانند یا حافظه‌ی خوبی داشته باشند چون در غیر این صورت خیلی زود آن را از یاد خواهند برد. اگر جز افراد کم‌حافظه هستید، می‌توانید به جای الگو از رمز عبور عددی استفاده کنید که در بالا هم به آن اشاره کرده‌ایم.

بهترین رمز انگلیسی برای گوشی

اگر هم رمز عبور شما به صورت حروف انگلیسی است، کار راحت‌تری دارید. در این صورت شما می‌توانید هر ترکیبی را که دلتان می‌خواهد انتخاب کنید و این می‌تواند حتی حرف اول نام کسانی باشد که دوستشان دارید. اگر به این رمز عبور اعتمادی ندارید، می‌توانید نام یک شخص، خودرو یا هر چیزی دیگری را که غالبا فقط خودتان می‌شناسید، به صورت برعکس وارد کنید. در این صورت عملا حدس زدن رمز عبور برای کسی که بخواهد در گوشی شما سرک بکشد غیر ممکن خواهد بود چون افراد در اکثر تلاش‌های خود به دنبال ایجاد یک الگوی منطقی و قابل فهم هستند.

ساخت رمز عبور تصادفی

بهترین رمز برای گوشی پین

تصویری از وب‌سایت calculator که می‌تواند با ترکیب انواع و اقسام اشکال، حروف، کاراکتر و… یک رمز عبور قدرتمند برای شما ایجاد کند و به شما بگوید این رمز چقدر می‌تواند در برابر خطرات مربوط به حریم خصوصی، ایمن باشد.

شما می‌توانید با استفاده از وب‌سایت‌های مختلف از جمله calculator، رمز عبور تصادفی برای خود ایجاد کنید اما این رمز عبور دیگر الگوی خاصی ندارد مگر اینکه آنقدر رمز تولید کنید تا بالاخره به یک الگوی آشنا برسید و از همان استفاده کنید. اگر عدد و یا ترکیب خوبی به ذهنتان نمی‌رسد، پیشنهاد می‌کنیم سری به این وب‌سایت زده و با مشخص کردن تعداد رقم مورد نظر، یک عدد تصادفی تولید و از آن به عنوان رمز گوشی استفاده کنید.


رمز سخت برای گوشی؛ سخن پایانی

به صورت کلی، ساختن یک رمز سخت برای گوشی عدد، حروف و نمادها را باید شامل شود. اما متأسفانه این امکان حداقل برای قفل پیش‌فرض خود گوشی وجود ندارد و شما یا باید از عدد استفاده کنید، یا حروف و یا الگو. در هر صورت، تلاش کنید در ابتدا الگوی شناخته‌شده‌ای را در ذهن خود بیاورید که فقط هم خودتان با آن آشنایید. قطعا درون ذهن‌تان اسامی یا الگوهایی هستند که افراد زیادی از آن‌ها خبر ندارند و فقط خودتان از آن‌ها باخبر هستید. حال می‌توانید با نام، تاریخ تولد و یا هر چیز دیگری مربوط به آن شخص، خودرو و…، رمز عبوری بسازید که برای خودتان الگوی معناداری دارد اما برای افراد دیگر، خیلی با عقل جور در نمی‌آید.

البته اگر قصد ساختن الگو را داشته باشید، کار آنقدرها راحت نیست. حتی اگر بخواهید از یک الگوی عددی خاصی هم پیروی کنید، باز هم نمی‌شود چون خطوط بین الگوها باید از یک سری اعداد خاصی بگذرند. برای مثال شما نمی‌توانید از ۲ به ۹ بیایید و باید حتما از ۵ یا ۷ بگذرید. بنابراین ایجاد یک الگوی معنادار کمی سخت می‌شود مگر اینکه با استفاده از تصویر بالا، یک شکل معنادار برای خود ایجاد کنید تا هیچوقت از خاطرتان پاک نشود.

سوالات متداول درباره بهترین رمز گوشی
  • اگر الگو را فراموش کردیم چگونه می‌توان وارد گوشی شد؟
  • بسته به شرکت سازنده، این روند می‌تواند متفاوت باشد. برای از بین بردن رمز گوشی سامسونگ می‌توانید از طریق
  • سرویس Find My Mobile به ریست کردن الگوی گوشی خود اقدام کنید. همچنین مراجعه به یک تعمیرکار موبایل هم می‌تواند مشکل‌تان را برطرف کند.
  • بهترین رمز برای گوشی پین کد است یا الگو؟
  • اگر گوشی حسگر تشخیص چهره یا اثر انگشت نداشته باشد، خیلی فرقی نمی‌کند از کدام روش استفاده کنید.

منبع:

digimag

9 درصد تخفیف خرید هاست از میهن وب هاست

برای خرید سرویس با 9 درصد تخفیف می توانید از کد زیر استفاده کنید:
mwh-b82c0
مشاوره رایگان جهت خرید انواع هاست، سرور مجازی و اختصاصی
جهت دریافت تخفیف بیشتر با شرایط ویژه ( حداقل 20 درصد) از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره 09377527859 پیام ارسال نمایید.

صابر لطفی
صابر لطفیhttp://kalafox.ir
با بیش از 15 سال سابقه بلاگ نویسی قصد دارم علاقمندی های خودم رو در زمینه های فناوری و جدیدترین گجت ها با شما به اشتراک بگذارم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

طراحی سایت

مطالبی که مشاهده کرده اید

تخفیف هاست و سرور میهن وب هاست

کپی کد تخفیف: mwh-b82c0