Homeآموزشآموزش عکاسیترفندهای کاربردی برای عکاسی با دوربین اولترا واید گوشی

ترفندهای کاربردی برای عکاسی با دوربین اولترا واید گوشی

دوربین‌های اولترا واید گوشی‌ها در چند سال اخیر به یکی از محبوب‌ترین ویژگی‌های این دستگاه‌ها تبدیل شده‌اند. این دوربین‌ها با زاویه دید گسترده‌ای که دارند، به شما امکان می‌دهند تا تصاویری با نمایی متفاوت و چشم‌گیر از سوژه‌های خود ثبت کنید.

اگر شما هم از دوربین اولترا واید گوشی خود استفاده می‌کنید، در اینجا چند ترفند کاربردی برای عکاسی با این دوربین آورده شده است:

۱. از زاویه دید گسترده دوربین استفاده کنید

یکی از مزایای اصلی دوربین‌های اولترا واید، زاویه دید گسترده آن‌ها است. از این زاویه دید برای ثبت تصاویری از سوژه‌های گسترده مانند مناظر طبیعی، ساختمان‌ها و یا گروه‌های افراد استفاده کنید.

۲. به اعوجاج خطوط توجه داشته باشید

دوربین‌های اولترا واید به دلیل زاویه دید گسترده‌ای که دارند، ممکن است باعث اعوجاج خطوط در تصاویر شوند. برای جلوگیری از این مشکل، سعی کنید از سوژه‌های عمودی یا افقی به طور مستقیم عکاسی کنید.

۳. از تکنیک‌های پرسپکتیو استفاده کنید

دوربین‌های اولترا واید می‌توانند برای ایجاد تصاویری با پرسپکتیو جالب و چشم‌گیر استفاده شوند. برای این کار، سعی کنید از سوژه‌ها در نزدیکی لبه‌های کادر عکاسی کنید.

۴. از فیلترها برای ایجاد جلوه‌های مختلف استفاده کنید

فیلترها می‌توانند به شما کمک کنند تا تصاویری با جلوه‌های مختلف و جذاب ثبت کنید. برای عکاسی با دوربین اولترا واید، از فیلترهای زاویه دید گسترده یا فیلترهای fisheye استفاده کنید.

۵. از حالت دستی دوربین استفاده کنید

برای کنترل بیشتر بر روی تنظیمات دوربین، از حالت دستی استفاده کنید. در این حالت، می‌توانید تنظیمات ISO، سرعت شاتر و دیافراگم را به دلخواه خود تنظیم کنید.

۶. از نوردهی مناسب استفاده کنید

دوربین‌های اولترا واید ممکن است در شرایط نور کم، عملکرد خوبی نداشته باشند. برای جلوگیری از این مشکل، سعی کنید در شرایط نور مناسب عکاسی کنید. در صورت نیاز، از فلاش یا سه پایه استفاده کنید.

با استفاده از این ترفندها، می‌توانید تصاویری با کیفیت و چشم‌گیر با دوربین اولترا واید گوشی خود ثبت کنید.

9 درصد تخفیف خرید هاست از میهن وب هاست

برای خرید سرویس با 9 درصد تخفیف می توانید از کد زیر استفاده کنید:
mwh-b82c0
مشاوره رایگان جهت خرید انواع هاست، سرور مجازی و اختصاصی
جهت دریافت تخفیف بیشتر با شرایط ویژه ( حداقل 20 درصد) از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره 09377527859 پیام ارسال نمایید.

صابر لطفی
صابر لطفیhttp://kalafox.ir
با بیش از 15 سال سابقه بلاگ نویسی قصد دارم علاقمندی های خودم رو در زمینه های فناوری و جدیدترین گجت ها با شما به اشتراک بگذارم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

طراحی سایت

مطالبی که مشاهده کرده اید