Homeاخبار فناوریتلفن‌های Pixel اکنون می‌توانند اطلاعات حساس را قبل از ارسال برای تعمیر...

تلفن‌های Pixel اکنون می‌توانند اطلاعات حساس را قبل از ارسال برای تعمیر قفل کنند

در راستای تعهد خود به حفظ عمر مفید سخت‌افزار، Google در به‌روزرسانی جدید خود برای تلفن‌های Pixel، حالت تعمیر را معرفی کرده است.
Repair Mode، طبق گفته این شرکت، به کاربران امکان می‌دهد تا داده‌های موجود در دستگاه تلفن همراه خود را تحت قفل نگه دارند، و این باعث آرامش خاطر کاربران هنگام تحویل گوشی هوشمند خود برای تعمیرات می‌شود. این حالت از دسترسی سایر افراد به عکس‌ها، پیام‌ها یا مخاطبین شما جلوگیری می‌کند. اگر این آشنا به نظر می‌رسد، برخی از گوشی‌های Galaxy نیز دارای حالت تعمیر هستند که به همین ترتیب کار می‌کند.
Google در پست اعلامیه خود نحوه فعال کردن حالت تعمیر را توضیح نمی‌دهد، اما Tom’s Guide دستورالعمل‌های گام به گام در مورد نحوه استفاده از این ویژگی را ارائه می‌دهد. در ابتدا، در منوی Settings در زیر زبانه System یافت می‌شود.

پس از فعال کردن حالت تعمیر، باید یک روش باز کردن قفل صفحه مانند PIN وارد کنید و پس از آن، گوشی به طور خودکار در حالت تعمیر مجدد راه اندازی می شود. یک اعلان در رابط Pixel ظاهر می شود که نشان می دهد در حال حاضر در حالت تعمیر است و امکان خروج از آن در هر زمان وجود دارد. Tom’s Guide در پوشش خود می گوید که شما “استفاده محدودی از تلفن خود خواهید داشت… اما هر تغییری” ایجاد شده یا اقدامات انجام شده ذخیره نمی شود. به عنوان مثال، عکس هایی که توسط گوشی Pixel شما در این حالت گرفته می شوند، ذخیره نمی شوند.

محدودیت های حالت تعمیر

هنگامی که حالت تعمیر را فعال می کنید، چند نکته وجود دارد که باید به خاطر بسپارید. اول، رنگ های سفارشی شما به حالت پیش فرض بازنشانی می شوند. دوم، فقط تعداد محدودی از برنامه ها در دسترس خواهند بود. طبق تصاویر Tom’s Guide، این برنامه ها عمدتاً برنامه های اصلی مانند Gmail هستند. برای خروج از حالت تعمیر، در اعلان ذکر شده «خروج از حالت تعمیر» را انتخاب کنید و رمز عبور صفحه قفل خود را وارد کنید.

علاوه بر حالت تعمیر، Google راه اندازی برنامه تشخیص Pixel را مستقیماً از برنامه Phone امکان پذیر کرده است. این به شما امکان می دهد دستگاه خود را قبل یا بعد از تعمیر آن آزمایش کنید تا ببینید آیا مشکلی باقی مانده است که نیاز به رسیدگی دارد.

انبوهی از منابع

Google برای کمک به کاربران در شروع کار، منابع زیادی را در وب سایت Pixel Phone Help خود ارائه می دهد. این صفحات به روز شده به شما نشان می دهند که چگونه قطعات یدکی را پیدا کنید، چگونه آنها را از شریک خدمات شرکت iFixit سفارش دهید و دسترسی به کتاب های تعمیر را ارائه می دهند. این اسناد به زبان انگلیسی و فرانسوی موجود هستند و برای سهولت در دنبال کردن بازنویسی شده اند. با این حال، آنها فقط برای مدل های Pixel 8، Pixel 8 Pro، Pixel Fold و Pixel 7 (مدل پایه، Pixel 7 Pro و Pixel 7a) در دسترس هستند. Google قصد دارد در آینده نزدیک مدارک را برای دستگاه های قبلی و آینده نیز آپلود کند.

در انتظار اطلاعات بیشتر

ما با Google تماس گرفتیم تا اطلاعات بیشتری در مورد انتشار سایر کتاب های راهنما و در دسترس بودن حالت تعمیر ارائه دهیم. Google هنوز به این سوالات پاسخ نداده است که آیا محدودیتی برای استفاده از حالت تعمیر وجود دارد، مانند اینکه آیا Pixel Phone باید نرم افزار خاصی را اجرا کند یا اینکه آیا این فقط برای مدل های اخیر است. این داستان در زمان دیگری به روز خواهد شد.

9 درصد تخفیف خرید هاست از میهن وب هاست

برای خرید سرویس با 9 درصد تخفیف می توانید از کد زیر استفاده کنید:
mwh-b82c0
مشاوره رایگان جهت خرید انواع هاست، سرور مجازی و اختصاصی
جهت دریافت تخفیف بیشتر با شرایط ویژه ( حداقل 20 درصد) از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره 09377527859 پیام ارسال نمایید.

صابر لطفی
صابر لطفیhttp://kalafox.ir
با بیش از 15 سال سابقه بلاگ نویسی قصد دارم علاقمندی های خودم رو در زمینه های فناوری و جدیدترین گجت ها با شما به اشتراک بگذارم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

طراحی سایت

مطالبی که مشاهده کرده اید