Homeراهنمای خریدراهنمای خرید و بهترین سیستم های کامپیوتر پیشنهادی بر اساس قیمت و...

راهنمای خرید و بهترین سیستم های کامپیوتر پیشنهادی بر اساس قیمت و کاربرد (آذر 1402)

لطفاً توجه داشته باشید که به علت نوسان شدید موجودی و قیمت در بازار، ممکن است قیمت یا موجودی برخی از آیتم های لیست پیش رو بروز نباشد. لذاً می توانید موجودی و قیمت را از فروشگاه مورد نظراتان استعلام بگیرید.

فهرست مطالب راهنمای خرید کامپیوتر :

خرید قطعات کامپیوتر را از کجا شروع کنیم؟
– بودجه؛ تعیین کننده ترین عامل در انتخاب بهترین کامپیوتر
– گلوگاه یا باتل نک در کامپیوتر چیست و چرا اهمیت دارد؟
– نکات مهم در انتخاب پردازنده
– نکات مهم در انتخاب مادربرد
– نکات مهم در انتخاب حافظه رم
– نکات مهم در انتخاب کارت گرافیک
– نکات مهم در انتخاب کولر پردازنده
– نکات مهم در انتخاب اس اس دی
– نکات مهم در انتخاب کیس
– نکات مهم در انتخاب پاور
– نکات مهم درباره لیست بهترین سیستم های پیشنهادی
لیست بهترین سیستم های پیشنهادی
لیست بهترین لوازم جانبی
سوال های پرتکرار درباره خرید بهترین کامپیوتر

چگونه بهترین قطعات کامپیوتر را انتخاب کنیم؟

در ادامه به ارائه مهم ترین نکات در خرید کامپیوتر یا پی سی می‌پردازیم تا ضمن دسترسی به لیست بهترین کامپیوترها برای استفاده های گوناگون، بتوانید انتخاب بهتری هم داشته باشید. این نکات به شما کمک می کنند تا بودجه تان را در جای درست هزینه کنید و بهترین نتیجه را از خرید کامپیوتر نو بگیرید.

خرید قطعات کامپیوتر را از کجا شروع کنیم؟

پیش از خرید یک کامپیوتر شخصی یا کاری و قبل هر چیزی باید اول استفاده (کاربری) تان را مشخص کنید تا بتوانید نیازها و انتظارات خود را بشناسید. همه ما دوست داریم بهترین کامپیوتر و قوی‌ترین سیستم دنیا را داشته باشیم اما مطمئناً هزینه بالای آن چنین اجازه‌ای به ما نمی‌دهد.

راهنمای خرید بهترین کامپیوتر

بنابراین باید نوع استفاده (کاربری) تان مشخص باشد تا بدانید باید بر روی کدام قطعات بیشتر هزینه کنید و کدام قطعات کم اهمیت‌تر یا حتی بی اهمیت هستند. برای نمونه یک کامپیوتر کاری معمولاً به پردازنده قوی و حجم بالایی حافظه رم نیاز دارد اما کارت گرافیک می‌توانند در حد گرفتن خروجی تصویر اهمیت داشته باشد. در طرف مقابل برای یک سیستم گیمینگ یا گرافیکی، کارت گرافیک از اهمیت و نقش بسازی برخوردار است.

کاربری کامپیوتر می‌تواند عمومی، خانگی، کاری، کافی نت، ورک استیشن تخصصی، گرافیکی، محاسباتی، سرور و نظیر آنها باشد. بنابراین در اولین گام باید به خوبی کاربرد و انتظارات تان را بشناسید.

بودجه؛ تعیین کننده ترین عامل در انتخاب بهترین کامپیوتر (PC)

راهنمای بستن سیستم و بهترین کامپیوتر

بدیهی است یک کامپیوتر قوی از عهده هر استفاده‌ای بر می‌آید اما تقریباً هیچ یک از ما آن قدر پول اضافی نداریم که بهترین قطعات کامپیوتر بازار را خریداری کنیم. از همین رو باید یک بودجه معقول و منطقی را به خرید PC اختصاص بدهیم. سپس بهترین قطعات را با همان بودجه برای پی سی مدنظرمان خریداری کنیم.

برای نمونه با 20 میلیون تومان نمی‌توان سیستم مخصوص بازی خریداری کرد و با 50 میلیون تومان هم نمی‌توان یک سیستم قوی برای پردازش‌های قوی و رندرینگ خریداری کرد. بنابراین باید بودجه شما برای خرید کامپیوتر معقول و مناسب باشد، در غیر این صورت کارایی مطلوبی دریافت نخواهید کرد.

همچنین همه قطعات کامپیوتر به یک اندازه برای استفاده‌های گوناگون اهمیت و تأثیر یکسانی ندارند. بنابراین باید بودجه‌تان را به نحو مناسب و دقیقاً متناسب با انتظاراتتان صرف قطعات مختلف کامپیوتر کنید تا کارایی و سرعت مطلوب را بگیرید.

برای درک بهتر این موضوع بد نیست به مثال ملموس‌تری توجه کنید. فرض کنید به یک کامپیوتر برای برنامه نویسی ویندوزی نیاز دارید، اینجا تقریباً کارت گرافیک اهمیت زیادی ندارد و هرچقدر که کارت گرافیک قوی‌تری با قیمت بالاتری تهیه کنید، بودجه‌تان را اتلاف کرده‌اید. در عوض یک پردازنده قوی‌تر در ترکیب با حجم مناسبی حافظه رم و یک SSD پرسرعت بسیار می‌تواند سودمند باشد و سرعت و عملکرد بهتری دریافت می‌کنید.

بسته به بودجه شما ممکن است بتوانید یک کامپیوتر رده پایین، میان رده یا رده بالا برای همین استفاده خریداری کنید.

کارشناسان شهر سخت افزار در این راهنمای خرید کامپیوتر پیشنهاداتی دراختیارتان قرار خواهند داد که کمترین اتلاف بودجه را برای بستن کامپیوتر شخصی مدنظرتان داشته باشید.

گلوگاه یا باتل نک (Bottleneck) در کامپیوتر چیست و چرا اهمیت دارد؟

بستن سیستم کامپیوتر خوب - راهنمای خرید کامپیوتر

باتلنک که به عنوان گلوگاه یا تنگنا هم شناخته می‌شود، به عدم تناسب قطعات کامپیوتر با یکدیگر اشاره شد و یک یا چند قطعه مانع از استفاده از تمام سرعت و پتانسیل یک یا چند قطعه دیگر می‌شوند. برای نمونه اگر شما یک کارت گرافیک خیلی قوی چون RTX 3090 را با یک پردازنده Core i3 ترکیب کنید، امکان استفاده از تمام قدرت کارت گرافیک خود را نخواهید داشت.

برای اجتناب از بروز یا وقوع گلوگاه (باتلنک) در کار قطعات کامپیوتر باید حتماً به تناسب آنها با یکدیگر و صد البته تناسب با استفاده شما توجه شود. برای نمونه ممکن است یک پردازنده Core i5 برای کارت گرافیک شما مناسب باشد اما از آنجایی که بازی‌های خود را بر روی مانیتور HD و با تنظیمات پایین اجرا می‌کنید، پردازنده به مانعی برای دست یابی به نرخ فریم دهی بالا تبدیل شود.

نمونه دیگری از وقوع Bottleneck یا گلوگاه در قطعات کامپیوتر می‌تواند نصب یک SSD پرسرعت بر روی مادربردی باشد که از حداکثر سرعت آن پشتیبانی نمی‌کند. برای نمونه نصب یک SSD PCIe 4.0 بر روی مادربردی که تنها از PCIe 3.0 پشتیبانی می‌کند چنین مشکلی را پدید می‌آورد.

راهنمای جمع کردن کامپیوتر خوب

اشاره به گلوگاه در قطعات کامپیوتر عمدتاً به کارت گرافیک و پردازنده مربوط می‌شود اما قطعات دیگری چون اس اس دی، حافظه رم و مادربرد نیز می‌توانند عامل ایجاد گلوگاه باشند. برای نمونه ترکیب قوی‌ترین پردازنده و کارت گرافیک دنیا با حجم ناکافی حافظه رم موجب وقوع پدیده گلوگاه و عدم امکان استفاده از نهایت قدرت قطعات می‌شود.

گاهی قطعاتی که فکرش را هم نمی‌کنید موجب کُندی و گلوگاه سیستم نمی‌شوند. تصور کنید قطعات پرقدرتی برای کار با ویدئو تهیه کرده‌اید اما ویدئوها و فایل‌های پروژه‌تان بر روی یک هارد دیسک مکانیکی ذخیره شده است. اینجاست که هارد دیسک مکانیکی مزایای داشتن CPU و کارت گرافیک قوی را کم رنگ می‌کند اما به راحتی با نصب یک SSD قابل اجتناب است.

در خرید کامپیوتر خوب باید مناسب بودن و متعادل بودن قطعاتی چون پاور، کیس، مانیتور، مادربرد و هارد دیسک و حتی کولر و فن ها را هم لحاظ کنید. برای نمونه نداشتن یک مانیتور باکیفیت و سرعت مناسب باعث می شود حتی از داشتن کارت گرافیک RTX 3090 لذت نبرید.

شما می‌توانید از ابزارهای آنلاین چون محاسبه گر باتل نک CPUAgent و PC-Builds استفاده کنید.

کدام قطعات در انتخاب و بستن بهترین کامپیوتر مهم هستند؟

همه قطعات کامپیوتر در عملکرد، کارایی و بی نقص بودن آن نقش دارند اما اهمیت آنها یکسان نیست. برای نمونه کیس کامپیوتر تأثیر خاصی در سرعت کامپیوتر شما ندارد اما اگر فن و تهویه مناسبی هم نداشته باشد، موجب داغ شدن قطعات و افت کارایی آنها می‌شود. در طرف مقابل کیس های گران قیمت ممکن است مزیت خاصی جز زیبایی یا امکانات غیر ضروری نداشته باشند.

راهنمای خرید کامپیوتر PC سیستم

با این حال در درجه اول مادربرد، پردازنده، حافظه رم و کارت گرافیک اهمیت بالایی در انتخاب بهترین کامپیوتر دارند. البته اهمیت هر یک از آنها کاملاً به استفاده شما بستگی دارد.

نکات مهم در انتخاب پردازنده (CPU)

همه ما به اهمیت و نقش پردازنده در سرعت و کارایی سیستم‌های کامپیوتری واقف هستیم. برای داشتن یک کامپیوتر خوب حتماً باید یک پردازنده مناسب انتخاب کنید که به خوبی از عهده نیاز شما بر آید. در عین حال نباید بی جهت هم هزینه کنید. برای نمونه یک پردازنده Core i9 برای کسی که کارش صرفاً اجرای بازی‌های آنلاین یا کار با آفیس است، تقریباً هیچ مزیتی نسبت به مدل‌های ارزان‌تر ندارد.

راهنمای خرید پردازنده برای بهترین پی سی

در حال حاضر توصیه می‌شود حداقل یک پردازنده 4 هسته‌ای نسل جدید خریداری کنید. دقت داشته باشید پردازنده‌های بیش از دو نسل قدیمی‌تر، دیگر ارزش خرید ندارند و هیچ جوره نباید سراغ آنها بروید. برای نمونه نسل دوم یا سوم Ryzen و پردازنده‌های نسل نهمی اینتل دیگر به هیچ عنوان ارزش خرید دارند.

نکات مهم در انتخاب مادربرد

اهمیت مادربرد در خرید کامپیوتر یا پی سی از اسم آن به خوبی پیداست اما خوشبختانه امروزه مادربردهای معمولی هم امکانات قابل قبولی دارند و دیگر نیاز نیست سراغ مادربردهای گران قیمت بروید. در عین حال باید مادربرد انتخابی حتماً از نظر درگاه‌های ارتباطی، شکاف‌های توسعه و حجم و سرعت حافظه رم قابل نصب با نیاز شما و دیگر قطعات سیستم هم خوانی داشته باشد.

راهنمای خرید مادربرد برای بهترین کامپیوتر

دقت داشته باشید از یک جایی به بعد، دیگر هزینه کردن بر روی مادربرد نتیجه یا اثر ملموسی بر روی سرعت یا کارایی کامپیوتر شما ندارد و صرفاً برای قابلیت‌های لوکس، طراحی شکیل، امکانات غیر ضروری یا با تفاوت ناچیز هزینه اضافی پرداخت می‌کنید. از همین رو خرید مادربردهای گران قیمت می‌تواند غیر ضروری باشد.

قویاً توصیه می‌شود تناسب میان مادربرد با پردازنده، کارت گرافیک و حافظه رم را رعایت کنید. برای نمونه اگر یک پردازنده رده بالا یا قوی خریداری می‌کنید، نباید سراغ مادربردهای رده پایین با قابلیت‌های محدود و مدار تغذیه ضعیف بروید. همچنین به فرکانس حافظه رم قابل پشتیبانی توسط مادربرد توجه کنید.

نکات مهم در انتخاب حافظه رم

حافظه رم باید در کنار حجم مناسب، از سرعت و تأخیر مطلوب نیز برخوردار باشد. در حال حاضر حداقل به 8 گیگابایت حافظه رم 2666 مگاهرتزی نیاز دارید اما بهتر است 16 گیگابایت حافظه رم DDR4 و نسل‌های جدیدتر خریداری کنید. دیگر خرید 4 گیگابایت حافظه رم یا نسل DDR3 به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

رم پی سی راهنمای خرید کامپیوتر

معمولاً کیت‌های حافظه رم DDR4 با فرکانس 3000 یا 3200 مگاهرتز از عملکرد و قیمت مناسبی برخوردار هستند و کیت‌های سریع‌تر قیمت بالا یا تایمینگ های نه چندان دلچسبی دارند. از همین رو 16 گیگابایت حافظه رم DDR4 دو کاناله با فرکانس 3000 یا 3200 مگاهرتز مطلوب است.

دقت داشته باشید سرعت حافظه رم در برخی استفاده ها چون گیمینگ چندان اثر ملموسی ندارد و در عوض حجم بالاتر بهتر است.

در مورد کیت‌های حافظه رم جدیدتر DDR5 حتی سعی کنید یک کیت حافظه با تایمینگ مناسب خریداری کنید.

فراموش نکنید مادربردهای PC معمولاً فقط از یک نسل حافظه رم (نظیر DDR4) پشتیبانی می‌کنند و شما نمی‌توانید به دلخواه از میان DDR4 یا DDR5 انتخاب کنید و باید حتماً با مادربرد کامپیوتر و پردازنده انطباق داشته باشد.

نکات مهم در انتخاب کارت گرافیک کامپیوتر

تقریباً همه ما به اهمیت و نقش کارت گرافیک در اجرای بازی‌ها یا گیمینگ و جمع كردن سيستم كامپيوتر واقف هستیم. اما کارت گرافیک برای همه استفاده‌ها لزوماً به یک اندازه مفید نیست. برای افرادی که به یک سیستم یا پی سی برای وب گردی یا کار با آفیس نیاز دارند همان گرافیک داخلی پردازنده پاسخگو است و به هزینه اضافی برای خرید کارت گرافیک مجزا نیاز نیست.

راهنمای خرید کامپیوتر و بهترین پی سی

در طرف مقابل خرید یک کارت گرافیک میان رده برای افرادی که با ادیت عکس یا ویدئو سر و کار دارند می‌تواند سودمند باشد و از شتاب بخشی گرافیکی برخوردار شوند. همچنین یک کارت گرافیک ارزان چون GeForce GT 1030 برای مالتی مدیا و وب گردی می‌تواند سودمند باشد.

در همین رابطه بخوانید:

راهنمای خرید بهترین گرافیک بر اساس قیمت

نکات مهم در انتخاب کولر پردازنده (خنک کننده سی پی یو)

در مورد پردازنده‌های معمولی تا میان رده چون پنتیوم و Core i3 معمولاً همان کولر داخل باکس پردازنده کامپیوتر به خوبی پاسخگو است و به کولر مجزا نیاز ندارید. اما برای پردازنده‌های Core i5 و بالاتر خرید یک کولر توصیه می‌شود.

نکات بستن کامپیوتر برای استفاده کاری

دقت داشته باشید کولر انتخابی باید با گرما و مصرف پردازنده شما تناسب داشته باشد. برای نمونه یک پردازنده Core i9 به کولر قوی‌تری نسبت به یک پردازنده Core i5 نیاز دارد. اینجاست که می‌توانید به توان طراحی گرمایی یا TDP پردازنده و چک کردن آن با توانایی کولر در دفع گرما رجوع کنید.

همچنین به ارتفاع کولر و عدم تداخل با قطعاتی چون ماژول های حافظه رم توجه کنید.

نکات مهم در انتخاب اس اس دی (SSD)

داشتن اس اس دی تقریباً برای تمامی سیستم‌های امروزی ضروری است و به عملکرد روان‌تر و بهتر سیستم در هر استفاده‌ای کمک می‌کند. بسته به استفاده‌تان شما می‌توانید حداقل یک اس اس دی 120 گیگابایتی SATA برای نصب سیستم عامل، درایورها و برنامه‌ها خریداری کنید اما 250 گیگابایت مقرون به صرفه تر و بهتر است.

نکات خرید کامپیوتر و بهترین پی سی

برای استفاده‌های دیگر چون کار با فتوشاپ، ویرایش ویدئو، برنامه نویسی، کار با برنامه‌های طراحی و اتوکد و نظیر آنها، خرید یک اس اس دی PCIe NVMe پرسرعت قویاً توصیه می‌شود و از عملکرد بهتر و روان‌تر با تأخیر کمتر برخوردار می‌شود.

همچنین اگر پروژه‌های شما حجیم است، حتماً یک درایو اس اس دی با ظرفیت مناسب برای آن در نظر بگیرید تا از روی SSD بارگذاری و ذخیره شود. حتی SSD در کار با ویدئو هم بسیار سودمند است و نباید به سیستم بدون SSD فکر کنید.

قویاً توصیه می‌شود از خرید SSD های متفرقه خودداری کنید و فقط سراغ برندهای معتبر و باسابقه جهانی بروید.

در همین رابطه بخوانید:

راهنمای خرید و بهترین SSDهای پیشنهادی در بازار ایران

نکات مهم در انتخاب کیس کامپیوتر

یک کیس خوب باید در کنار پشتیبانی از نصب قطعات مورد نیاز شما، از کیفیت و تهویه مناسب نیز برخوردار باشد. دقت داشته باشید حتماً کیس دارای فضای کافی برای نصب مادربرد، کارت گرافیک، پاور و درایوهای ذخیره سازی مورد نیاز شما باشد.

راهنمای خرید کیس کامپیوتر - بهترین سیستم پیشنهادی

شما می‌توانید با رجوع به مشخصات کیس، طول کارت گرافیک قابل نصب، تعداد جایگاه‌ها، تعداد فن‌ها، سازگاری با نصب کولر و رادیاتور کولر، تعداد جایگاه‌های فن، سازگاری با مادربرد (نظیر ATX و EATX) و طول پاور قابل نصب را بررسی کنید.

شما می‌توانید نیازهای خود را در انتخاب کیس لحاظ کنید که می‌تواند شامل درگاه‌های پنل جلویی، تعداد فن‌ها و پشتیبانی از رادیاتور، داشتن نورپردازی و نظیر آنها باشد.

به طور کلی می‌توان گفت ضرورتی برای خرید کیس های PC گران قیمت وجود ندارد اما داشتن یک کیس باکیفیت و مُدرن مزایای خود را دارد. دقت داشته باشید خرید کیس های با فضای کم توصیه نمی‌شود.

نکات مهم در انتخاب پاور (منبع تغذیه) کامپیوتر

شدیداً تاکید می‌شود هرگز سراغ پاورهای با برندهای متفرقه یا به سفارش بازرگان های داخلی نروید و حتماً پاور کامپیوتر خود را از یک برند معتبر جهانی خریداری کنید. در ایران برند داخلی گرین (GREEN) هم در دسترس است.

راهنمای خرید کامپیوتر - بهترین پاور کامپیوتر ایران

توان یا چند وات بودن پاور کاملاً با قطعات انتخابی شما ارتباط مستقیم دارد و نمی‌توانید از یک پاور ضعیف‌تر از مصرف سیستم تان استفاده کنید. با این حال پاورهای قوی‌تر مشکل یا مصرف بیشتری ندارند.

قویاً توصیه می‌شود حداقل یک پاور 450 واتی با گواهی 80Plus Bronze خریداری کنید. برای سیستم‌های با مصرف بیش از 500 وات هم پاورهای 80Plus Gold توصیه می‌شود. در صورتی که سیستم شما قطعات رده بالا و گران قیمتی دارد، پاورهای 80Plus Platinum به واسطه طراحی پیشرفته‌تر و قطعات مرغوب می‌توانند ایده خوبی باشند.

پاورها از نظر نوع کابل می‌توانند دارای کابل جداناپذیر، نیمه ماژولار یا ماژولار باشند که نوع ماژولار از نظر کابل کشی، مدیریت فضای داخل کیس و تهویه مناسب‌تر است.

مشاوره خرید کامپیوتر

روی هم رفته توصیه می‌شود پاور انتخابی حداقل 100 الی 150 وات توان بالاتری نسبت به بیشینه مصرف قطعات سیستم شما داشته باشد. همچنین آینده نگر باشید و پاور را به گونه‌ای انتخاب کنید که در آینده امکان نصب کارت گرافیک قوی‌تر یا اضافه کردن قطعات جدید وجود داشته باشد.

به طور متوسط برای کیس های خانگی-معمولی حداقل پاور پیشنهادی 450 وات، برای سیستم‌های میان رده دارای کارت گرافیک 600 وات، برای سیستم‌های گیمینگ 650 تا 800 وات و برای سیستم‌های با سخت افزارهای رده بالا حداقل 850 وات توصیه می‌شود. فراموش نکنید قطعات سیستم شما تعیین کننده است و نمی‌توان برای همه کیس ها یک نسخه مشترک پیچید.

شما می توانید با استفاده از این ابزار آنلاین مصرف قطعات سیستم و پاور مناسب برای آن را محاسبه کنید.

برندهای معتبر جهانی پاور موجود در بازار ایران شامل موارد زیر هستند:

 • کولرمستر – Cooler Master
 • انتک – Antec
 • ام اس آی- MSI
 • EVGA
 • دیپ کول – Deepcool – Gamer Storm
 • ترمالتیک – Thermaltake
 • سلیور استون – Silverstone
 • سیسونیک – Seasonic
 • کُرسیر – Corsair
 • ای دیتا ایکس پی جی – ADATA – XPG
 • سوپرفلاور – Super Flower
 • فانتکس – Phanteks
 • انرمکس – Enermax
 • گیگابایت – Gigabyte
 • ایسوس – ASUS
 • اف اس پی – FSP
 • لیان لی – Lian Li
 • بی کوایت – be quiet!
 • بیت فنیکس – Bitfenix
 • NZXT

فراموش نکنید کیفیت و طول عمر پاورها می تواند بسته به قیمت و برند بسیار متفاوت باشد و همه پاورهای لیست بالا به یک اندازه مرغوب و مطمئن نیستند. با این حال همگی برندهای معتبر جهانی هستند که غالباً محصولات خوبی دارند. دقت داشته باشید پاورهای ارزان قیمت معمولاً مرغوب نیستند.

قویاً توصیه می شود برای سیستم های دارای کارت گرافیک گیمینگ یا قوی حتماً پاور معتبر و مطمئن با قطعات مرغوب و راندمان بالاتر از Bronze تهیه کنید و سراغ پاورهای ارزان یا با راندمان Bronze نروید. دقت داشته باشید پاورهای ارزان افزون بر کیفیت و عمر پایین، در محافظت از قطعات کامپیوتر شما می توانند ضعیف یا حتی بد عمل کنند.

دنبال سیستم گیمینگ می گردی؟ روی لینک زیر کلیک کن:

راهنمای خرید بهترین سیستم گیمینگ؛ کامپیوتر مخصوص بازی چی ببندم؟

نکات مهم درباره لیست بهترین سیستم های پیشنهادی

 •  قیمت‌های لیست پیش رو بر اساس قیمت روز بازار در هنگام به‌روزرسانی استخراج شده‌اند؛ از این رو امکان تغییر قیمت‌ها وجود دارد.
 •  سیستم‌های معرفی شده صرفاً پیشنهادی هستند و «مجموعه شهرسخت افزار» هیچ فروشگاهی برای عرضه مستقیم آنها ندارد.
 •  ردیف‌های شامل دو یا چند قطعه‌ی پیشنهادی به این معناست که می‌توانید یکی از آن‌ها را به دلخواه یا با توجه به موجودی بازار و بودجه‌ی خود انتخاب کنید.
 •  در خرید کولر برای پردازنده های نسل دوازدهمی اینتل حتماً از سازگاری با سوکت LGA 1700 اطمینان حاصل کنید.
 •  این لیست صرفاً جهت تسهیل انتخاب برای علاقه‌مندان تهیه شده است و تأمین‌کننده پیشنهادی هم بر اساس ارزیابی‌های کلی برخورد با مشتری، کیفیت ارسال و در نظر گرفتن تمامی جوانب انتخاب شده است تا خرید برای کاربر راحت‌تر انجام گیرد؛ همچنین بخش نظرات صرفاً برای دریافت مشاوره برای خرید از متخصصان شهرسخت‌افزار است.

در صورت داشتن هرگونه مشکل، با ذکر پیشنهاد یا انتقاد خود درباره تأمین‌کننده، لطفاً موضوع را تنها از طریق ایمیل ShahrSakhtAfzar[at]gmail.com با ما در میان بگذارید.

سیستم پیشنهادی شماره 1
بهترین سیستم تا 12 میلیون تومان
بهترین کامپیوتر برای استفاده عمومی- اداری

قطعه

مدل

گارانتی

قیمت

مادربرد

GIGABYTE H510M S2P

آواژنگ

3,900,000

پردازنده

Intel Celeron Processor G5905 Box

1,500,000

رم

Patriot 8GB 2666MHz

الماس رایان

720,000

کارت گرافیک

بی نیاز (گرافیک داخلی)

هارد دیسک

WD Blue 1TB
Toshiba DT02 2TB

معتبر 2 ساله
معتبر

2,250,000
2,500,000

کیس

GREEN HIWA
+GREEN ORANAN

گرین
گرین

1,100,000
1,350,000

خنک کننده

بی نیاز (پردازنده باکس)

پاور

GREEN GP400A-ECO Rev3.1

معتبر

1,650,000

اس اس دی

ADATA SU650 120GB

آونگ 450,000

مناسب برای:
– استفاده‌های خانگی (وبگردی، آفیس، چند رسانه‌ای، تماشای فیلم، دانلود از اینترنت)
– استفاده‌های کاری (ادارات و سایر مشاغلی که به یک سیستم معمولی نیاز دارند)
– استفاده دانش آموزی (با حداقل هزینه)

اگر خواهان بهترین کامپیوتر ارزان برای استفاده خانگی، کاری و اداری هستید، سیستم فوق مناسب است. این سیستم قدرت پردازشی بالایی ندارد اما از عهده استفاده های معمول نظیر وب گردی، کار با آفیس و استفاده اداری بر می آید. با هزینه بیشتر سراغ سیستم بعدی بروید که از پردازنده جدیدتر و قوی تر با گرافیک داخلی بهتری بهره می برد.

سیستم پیشنهادی شماره 2
بهترین سیستم تا 18 میلیون تومان
بهترین کامپیوتر برای استفاده خانگی – اداری

قطعه

مدل

گارانتی

قیمت

مادربرد

MSI H610M-E
GIGABYTE H610M S2H V2

آونگ
آواژنگ

4,000,000
4,400,000

پردازنده

 Intel Pentium Gold G7400 Tray
Intel Core i3-12100 Tray


3,200,000
4,700,000

رم

Crucial 8GB 3200MHz DDR4 x2

الماس رایان

1,700,000

کارت گرافیک

بی نیاز (گرافیک داخلی UHD 730)

هارد دیسک

WD Blue 2TB

معتبر 2 ساله

2,950,000

کیس

GREEN Oraman Plus

گرین

1,350,000

خنک کننده

GREEN NOTUS 200-PWM

گرین

1,000,000

پاور

GIGABYTE P550B
MSI MAG A550BN

آواژنگ
آونگ

2,500,000
2,300,000

اس اس دی

ADATA SU650 120GB
MSI SPATIUM M370 128GB

آونگ
معتبر
440,000
720,000

مناسب برای:
– استفاده‌های خانگی (وبگردی، آفیس، چند رسانه‌ای، تماشای فیلم با کیفیت، کار ساده با فتوشاپ)
– استفاده‌های کاری نیازمند سیستم معمولی

اگر با حداقل هزینه خواهان بهترین کامپیوتر برای استفاده خانگی و کاری هستید که از عهده کارهایی بر آید، سیستم فوق را پیشنهاد می کنیم. همچنین شما امکان اضافه کردن کارت گرافیک برای گیمینگ را هم دارید. پردازنده معرفی شده دوم دارای 4 هسته پردازشی با توانایی اجرای 8Thread است که از عهده بسیاری از کارهای غیر سنگین بر می آید. بنابراین برای استفاده های سنگین تر چون فتوشاپ، پخش ویدئو باکیفیت، اجرای بازی های سبک و برنامه های تخصصی حتماً پردازنده Core i3 تهیه کنید.

برای این سیستم قطعات نسبتاً بروز و پاور خوب انتخاب نموده ایم تا قابلیت ارتقاپذیری هم داشته باشد. برای گیمینگ می توانید با خیال آسوده یک کارت گرافیک RTX 1650 را به سیستم پیشنهادی بالا اضافه کنید اما کارت های ارزان تر چون GT 1030 یا حتی GTX 1630، هدر دادن پولتان است. دقت داشته باشید برای گیمینگ به پردازنده Core i3 نیاز دارید.

سیستم پیشنهادی شماره 3
بهترین کامپیوتر تا 28 میلیون تومان
سیستم مناسب برای گیمینگ آنلاین- مالتی مدیا

قطعه

مدل

گارانتی

قیمت

مادربرد

GIGABYTE H610M S2H V2
MSI PRO B760M-P DDR4

آواژنگ
آونگ

4,400,000
6,000,000

پردازنده

 Intel Core i3-13100F

5,400,000

رم

Crucial 8GB 3200MHz DDR4 x2

الماس رایان

1,700,000

کارت گرافیک

MSI GTX 1650 D6 VENTUS XS OC
GIGABYTE  GTX 1650 SUPER D6 4G
آونگ
آواژنگ

6,800,000
7,900,000

هارد دیسک

WD Blue 2TB

معتبر 2 ساله

2,950,000

کیس

GREEN GRIFFIN G1
GREEN GRIFFIN G2

گرین
گرین

2,450,000
2,650,000

خنک کننده

GREEN NOTUS 200-PWM گرین 1,000,000
پاور

MSI MAG A650BN
GREEN GP600A-GED

آونگ
گرین

2,650,000
2,600,000

اس اس دی

ADATA Legend 710 256GB

آونگ 800,000

مناسب برای:
– استفاده‌های خانگی (مالتی مدیا حرفه ای و کار با نرم افزارهای گرافیکی چون فتوشاپ)
– گیمینگ آنلاین (اجرای حداقلی بازی های جدید و آنلاین)
– استفاده‌های کاری (کار با نرم افزارهای کاری گرافیکی)

این سیستم به لطف داشتن پردازنده چهار هسته ای بروز و کارت گرافیک GTX 1650 انویدیا، قادر به اجرای حداقلی بازی های جدید یا اجرای روان بازی های آنلاین است. با این سیستم گیمینگ خوب می توان تقریباً تمامی بازی ها را در وضوح 1080p اجرا کرد. بدیهی است کارت گرافیک دوم برای گیمینگ و اجرای بازی های روز ایده آل تر است.

سیستم پیشنهادی شماره 4
بهترین سیستم کامپیوتر تا 40 میلیون تومان
بهترین کامپیوتر برای گیمینگ فول اچ دی

 

قطعه

مدل

گارانتی

قیمت

مادربرد

GIGABYTE B760 GAMING X DDR4 آواژنگ

7,000,000

پردازنده

Intel Core i5-12400F
Intel Core i5-13400F


6,400,000
10,000,000

رم

XPG GAMMIX D35 8GB 2660MHz DDR4 x2
CORSAIR VENGEANCE LPX 8GB 3200MHz x2

آونگ
الماس رایان ایرانیان

2,400,000
2,500,000

کارت گرافیک

GIGABYTE RTX 3050 EAGLE OC 8G
MSI RTX 3050 VENTUS 2X 8G OC

آواژنگ
آونگ

12,600,000
12,200,000

هارد دیسک

WD Blue 2TB

معتبر 2 ساله

2,950,000

کیس

DeepCool-CC560
GREEN GRIFFIN G3

الماس رایان ایرانیان
گرین

2,800,000
3,050,000

خنک کننده

DeepCool AG400 PLUS

الماس رایان ایرانیان 1,650,000
پاور

GREEN GP700A-UK EVO
MSI MPG A650GF

گرین
معتبر

3,400,000
3,500,000

اس اس دی

GIGABYTE Gen3 2500E SSD 500GB
XPG SPECTRIX S40G RGB 256GB
آواژنگ
آونگ

1,350,000
1,330,000

مناسب برای:
– استفاده‌های کاری (کار با برنامه های سنگین-تخصصی-رندرینگ ساده)
– گیمینگ Full-HD
– ویرایش عکس، تدوین ویدئو و ساخت کلیپ
– ساخت کلیپ برای اینستاگرام
– گیمینگ نیمه حرفه ای (اجرای تمامی بازی ها در وضوح FULL HD تا 2K)
– استفاده‌های کاری (کار با برنامه های سنگین-تخصصی-رندرینگ ساده)

با این کیس می توانید در کنار استفاده گرافیکی، بازی ها را با نرخ فریم دهی 60 فریم در ثانیه در Full HD اجرا کنید. این سیستم برای اجرای برنامه های گرافیکی و کاری هم مناسب است، اما برای برنامه های سنگین باید سراغ سیستم های با پردازنده قوی تر بروید. البته سیستم پیشنهادی ما به خوبی از عهد ساخت کلیپ برای اینستاگرام هم بر می آید.

سیستم پیشنهادی فوق از پردازنده میان رده قوی، کارت گرافیک RTX انویدیا و قطعات پرسرعت برخوردار است که آن را برای اغلب استفاده های خانگی، کاری، گیمینگ و اجرای برنامه های تخصصی مناسب کرده است. برای گیمینگ تا 2K کارت گرافیک RTX 3060 و مدل های قوی تر تهیه کنید.

سیستم پیشنهادی شماره 5
بهترین سیستم تا 57 میلیون تومان
کامپیوتر مناسب برای گیمینگ فول اچ دی 60FPS

 

قطعه

مدل

گارانتی

قیمت

مادربرد

GIGABYTE Z790 UD AX DDR5

آواژنگ

12,300,000

پردازنده

Intel Core i5-13400F
Intel Core i7-12700


10,000,000
14,000,000

رم

ADATA 4800MHz 8GB x2
ADATA 4800MHz 16GB x2

آونگ

2,500,000
4,450,000

کارت گرافیک

GIGABYTE RTX 4060 WINDFORCE OC 8G
MSI RTX 3060 Ti VENTUS 2X OC

آواژنگ
آونگ

17,250,000
17,800,000

هارد دیسک

WD Blue 2TB

معتبر 2 ساله

3,000,000

کیس

GREEN GRIFFIN G6
DeepCool MATREXX 55 MESH ADD-RGB 4F
گرین
الماس رایان ایرانیان

4,000,000
3,650,000

خنک کننده

DeepCool AK400 ZERO DARK
DeepCool LE300 Marrs

معتبر
معتبر
2,100,000
2,800,000
پاور

GREEN GP800A-UK EVO
MSI MPG A750GF
FSP Hydro PTM PRO 750W

گرین
آونگ

الماس رایان

3,700,000
4,600,000
5,100,000

اس اس دی

XPG GAMMIX S50 Lite 512GB

آونگ

1,800,000

مناسب برای:
– گیمینگ Full-HD
– ویرایش عکس، تدوین ویدئو و ساخت کلیپ

کیس پیشنهادی فوق برای گیمینگ فول اچ دی با تنظیمات بالا یا نرخ فریم دهی بیش از 60 فریم در ثانیه مناسب است. شما بسته به بودجه می توانید کارت گرافیک قوی تری انتخاب کنید تا برای گیمینگ 2K یا نرخ فریم دهی بالاتر  هم پاسخگو باشد.

سیستم پیشنهادی شماره 6
بهترین سیستم تا 78 میلیون تومان
بهترین کامپیوتر برای گیمینگ 2K

 

 

قطعه

مدل

گارانتی

قیمت

مادربرد

GIGABYTE Z790 UD AX DDR5
ASUS PRIME Z790-A WIFI

آواژنگ
الماس رایان ایرانیان

12,300,000
15,200,000

پردازنده

Intel Core i7-13700F
Intel Core i9-12900K


18,400,000
19,000,000

رم

CORSAIR VENGEANCE 5200MHz 32GB

الماس رایان ایرانیان

5,800,000

کارت گرافیک

GIGABYTE RTX 4060 Ti EAGLE OC 8GASUS TUF ZOTAC Gaming GeForce RTX 4060 Ti 16GB AMP آواژنگ
الماس رایان ایرانیان

23,000,000
24,500,000

هارد دیسک WD Blue 2TB

معتبر  2 ساله

3,000,000

کیس

DeepCool CH510 MESH DIGITAL

الماس رایان ایرانیان

4,400,000

خنک کننده

MSI MAG CORELIQUID 240R V2
DeepCool GAMMAXX AG620
GREEN GLACIER 360 ARGB

آونگ
معتبر
گرین
4,400,000
3,200,000
5,300,000
پاور AORUS P850W
ASUS Prime 850W Gold
MSI MPG A1000G

آواژنگ
الماس رایان ایرانیان
آونگ

6,200,000
6,500,000
7,300,000

اس اس دی

ADATA LEGEND 850 Lite 500GB
WD BLACK SN770 1TB

آونگ
معتبر

2,000,000
3,000,000

مناسب برای:
– گیمینگ (اجرای روان بازی ها در وضوح 2K- گیمینگ با نرخ فریم دهی بالا)
-کار با برنامه های کاری و تخصصی نیازمند CPU چند هسته ای قوی

اگر به یک سیستم گیمینگ قوی برای 2K یا 4K 60FPS یا اجرای برنامه های کاری و تخصصی سنگین نیاز دارید، سیستم فوق به خوبی از عهده آن بر می آید. البته برای گیمینگ بهتر است یک کارت گرافیک سری RTX 40 چون RTX 4070 تهیه کنید.

سیستم پیشنهادی شماره 7
بهترین کامپیوتر تا 95 میلیون تومان
کیس مناسب برای گیمینگ 2K حرفه ای- استفاده کاری

قطعه

مدل

گارانتی

قیمت

مادربرد

GIGABYTE Z790 GAMING X
ASUS PRIME Z790-P WIFI

آواژنگ
الماس رایان ایرانیان

12,500,000
13,250,000

پردازنده

 Intel Core i7-13700F
Intel Core i7-13700K

Intel Core i9-13900K


18,400,000
28,000,000

رم

ADATA XPG CASTER RGB 6000MHz 32GB

آونگ

6,600,000

کارت گرافیک

GIGABYTE RTX 4070 WINDFORCE OC 12G
MSI RTX 4070 VENTUS 2X 12G OC
آواژنگ
آونگ

32,800,000
33,500,000

هارد دیسک

WD-Blue 2TB

معتبر 2 ساله

3,000,000

کیس

DeepCool CH510 MESH DIGITAL
GREEN GRIFFIN G5

الماس رایان
گرین

4,400,000
5,000,000

خنک کننده

 

GREEN GLACIER 360 ARGB
MSI MAG CORELIQUID P360
CORSAIR H150 RGB 360mm

گرین
آونگ
الماس رایان
5,300,000
5,500,000
6,500,000
پاور GREEN GP1050B-OCDG
FSP Hydro PTM PRO 1000W

گرین
الماس رایان

8,350,000
9,800,000

اس اس دی

MSI SPATIUM M460 1TB
WD BLACK SN770 1TB

معتبر
معتبر

3,100,000
3,000,000

مناسب برای:
– گیمینگ 2K حرفه ای (اجرای بازی ها با تنظیمات و نرخ فریم دهی بالا)
-کار با برنامه های کاری و تخصصی نیازمند CPU و GPU قوی انویدیا

سیستم فوق از گرافیک پرقدرت و پردازنده نسل سیزدهمی اینتل برخوردار است و از گیمینگ 2K گرفته تا کار با برنامه های تخصصی و گرافیکی می توانید روی آن حساب باز کنید. همچنین این سیستم برای گیمینگ با نرخ فریم دهی و تنظیمات بالا نیز مناسب است، اما می توان آن را بهترین کامپیوتر برای گیمینگ 1440p حرفه ای دانست.

سیستم پیشنهادی شماره 8
بهترین کامپیوتر تا 131 میلیون تومان
کیس مناسب برای گیمینگ 4K  – استفاده کاری

قطعه

مدل

گارانتی

قیمت

مادربرد

ASUS PRIME Z790-A WIFI

الماس رایان

15,200,000

پردازنده

Intel Core i9-13900K

28,000,000

رم

CORSAIR VENGEANCE RGB 6800MHz 32GB
ADATA XPG CASTER RGB 6000MHz 32GB

معتبر
آونگ

7,400,000
6,620,000

کارت گرافیک

ZOTAC RTX 4070 Ti Trinity OC
GIGABYTE RTX 4080 16GB EAGLE OC
الماس رایان
آواژنگ

42,000,000
64,000,000

هارد دیسک

WD-Blue 2TB

معتبر 2 ساله

3,000,000

کیس

ASUS TUF Gaming GT502

الماس رایان ایرانیان

8,500,000

خنک کننده

ASUS ROG RYUO III 360 ARGB
CORSAIR iCUE H150i ELITE CAPELLIX XT
الماس رایان ایرانیان
الماس رایان
14,500,000
13,700,000
پاور GIGABYTE P1000GM
ASUS ROG LOKI SFX-L 1000W Platinum

آواژنگ
الماس رایان

8,000,000
13,000,000

اس اس دی

ORSAIR MP600 PRO XT 1TB

معتبر

4,500,000

مناسب برای:
– گیمینگ 4K (اجرای بازی ها با تنظیمات و نرخ فریم دهی یا نرخ نوسازی بالا)
-کار با برنامه های کاری و تخصصی نیازمند CPU و GPU قوی انویدیا

سیستم فوق از گرافیک پرقدرت و پردازنده نسل دوازدهمی برخوردار است و از گیمینگ 4K گرفته تا کار با برنامه های تخصصی و گرافیکی می توانید روی آن حساب باز کنید. این سیستم برای استفاده های کاری گوناگون نیز قدرت پردازشی بالایی دارد که می توانید بسته به نیاز تان حجم حافظه رم، اس اس دی یا حافظه هارد دیسک را بالا ببرید.

سیستم پیشنهادی شماره 9
بهترین سیستم رایانه تا 154 میلیون تومان
بهترین کامپیوتر برای استفاده کاری – تدوین – رندرینگ – گیمینگ

 

قطعه

مدل

گارانتی

قیمت

مادربرد

ASUS PRIME X670E-PRO WIFI

معتبر

17,500,000

پردازنده

AMD Ryzen 9 7900X
AMD Ryzen 9 7950X
AMD Ryzen 9 7950X3D

معتبر
معتبر

معتبر

21,500,000
30,000,000

33,000,000

رم

CORSAIR VENGEANCE 5200 MHz 64GB

الماس رایان ایرانیان

11,000,000

کارت گرافیک

GIGABYTE RTX 4080 16GB EAGLE OC آواژنگ

64,000,000

هارد دیسک

WD-Blue 4TB

معتبر 

4,100,000

کیس

ASUS TUF Gaming GT502
Lian Li LANCOOL III

الماس رایان ایرانیان
معتبر

8,700,000
8,200,000

خنک کننده

MSI MAG CoreLiquid C360R
CORSAIR iCUE H150i ELITE CAPELLIX XT
آونگ
الماس رایان ایرانیان
8,100,000
13,700,000
پاور GREEN GP1350B-OCDG
FSP Hydro PTM Pro 1200W
گرین
الماس رایان ایرانیان

11,400,000
11,500,000

اس اس دی

XPG Gaming GAMMIX S70 BLADE 2TB

معتبر

7,300,000

مناسب برای:
-کار با برنامه های کاری و تخصصی نیازمند CPU و GPU قوی انویدیا
– رندرینگ، ویرایش ویدئو، تدوین ویدئو

سیستم حرفه ای Ryzen 7000 برای برنامه های گرافیکی سنگین یا تخصصی مناسب است. شما می توانید حافظه رم بیشتری برای این سیستم لحاظ کنید یا سراغ کارت های گرافیک ارزان تر چون RTX 4070 بروید.

سیستم پیشنهادی شماره 10
بهترین کامپیوتر شخصی تا 235 میلیون تومان
بهترین کامپیوتر برای گیمینگ تا 8K  – استفاده کاری

 

قطعه

مدل

گارانتی

قیمت

مادربرد

ASUS  ROG Strix Z790-F Gaming WiFi

الماس رایان ایرانیان

23,000,000

پردازنده

Intel Core i9-14900K

34,500,000

رم

CORSAIR VENGEANCE RGB 6800MHz 32GB
CORSAIR DOMINATOR PLATINUM RGB 7200 MHz 32GB

الماس رایان ایرانیان
الماس رایان ایرانیان

7,200,000
11,500,000

کارت گرافیک

AORUS GeForce RTX 4090 MASTER 24G آواژنگ

115,000,000

هارد دیسک

WD-Blue 2TB

معتبر 2 ساله

3,000,000

کیس

ASUS ROG Strix Helios

معتبر

16,000,000

خنک کننده

CORSAIR iCUE H150i ELITE CAPELLIX XT الماس رایان ایرانیان 15,500,000
پاور AORUS P1200W آواژنگ

16,000,000

اس اس دی

XPG Gaming GAMMIX S70 BLADE 1TB

آونگ

4,900,000

مناسب برای:
– گیمینگ 4K تا 8K(اجرای بازی ها با تنظیمات و نرخ فریم دهی یا نرخ نوسازی بالا)
-کار با برنامه های کاری و تخصصی نیازمند CPU و GPU قوی انویدیا

با سیستم حرفه ای بالا می توانید از گیمینگ 8K گرفته تا اجرای سنگین ترین برنامه های گرافیکی و تخصصی را انجام دهید. برای استفاده کاری شما می توانید حجم بیشتری حافظه رم نصب کنید.

لیست لوازم جانبی پیشنهادی برای کامپیوتر

از آنجایی که در زمان خرید کامیپوتر تهیه لوازم جانبی چون ماوس، کیبورد و حتی هدست ضروری است، در لیست پیش رو تلاش نموده ایم چند محصول خوب و ارزشمند را معرفی کنیم. شما می توانید متناسب با نیاز و بودجه تان، از بین محصولات پیشنهادی شهر سخت افزار دست به انتخاب بزنید.

بهترین لوازم جانبی پیشنهادی برای کامپیوتر

فراموش نکنید لوازم جانبی متفرقه و ارزان قیمت بی شمار هستند اما یک ماوس، کیبورد یا هدست خوب باید سال ها بی نقص کار کند، از همین رو ما تنها برندهای معتبر و با سابقه را به شما پیشنهاد می کنیم.

ست ماوس و کیبورد پیشنهادی

 

مدل

گارانتی

نوع اتصال

قیمت

Xiaomi WXJS01YM بی سیم 1,000,000

Logitech MK270

الماس رایان ایرانیان بی سیم

1,600,000

Logitech MK330

الماس رایان ایرانیان بی سیم

1,900,000

اگر به دنبال یک ست ماوس و کیبورد خوب برای PC هستید و نمی خواهید برای ماوس و کیبورد جداگانه هزینه کنید، می توانید از محصولات پیشنهادی جدول بالا انتخاب کنید. البته محصولات ارزان تر یا گران تری هم وجود دارد، اما هزینه بیشتر یا کمتر برای ست ماوس و کیبورد چندان انتخاب خوبی نیست و بهتر است سراغ محصولات بی کیفیت یا گران نروید. با بودجه بیشتر انتخاب جداگانه ماوس و کیبورد ایده بهتری است.

کیبورد پیشنهاد برای کامپیوتر

 

مدل

گارانتی

قیمت

GREEN GK703-RGB معتبر 1,000,000
DEEPCOOL KB500 الماس رایان ایرانیان 2,400,000

Razer Ornata V3 X

معتبر

2,500,000

 DeepCool KG722

الماس رایان ایرانیان

2,900,000

ASUS TUF Gaming K1 معتبر 3,800,000
CORSAIR K60 PRO Red LED الماس رایان ایرانیان 4,800,000
MSI VIGOR GK71 SONIC معتبر

6,000,000

CORSAIR K95 RGB PLATINUM SE الماس رایان ایرانیان 8,500,000

اگر ست ماوس و کیبورد اقتصادی پاسخگوی نیاز شما نیست و برای تایپ کردن، گیمینگ یا استفاده کاری به یک کیبورد بهتر نیاز دارید، ما چندین مدل خوب را معرفی کرده ایم. دقت داشته باشید یک کیبورد گیمینگ لزوماً تنها برای گیمینگ مناسب نیست و می تواند در استفاده های دیگر نیز بسیار بهتر از کیبوردهای معمولی باشد.

ماوس پیشنهاد برای کامپیوتر

 

مدل

گارانتی

نوع اتصال

قیمت

Razer DeathAdder Essential

معتبر سیمی 1,100,000

DeepCool MG350

الماس رایان ایرانیان سیمی

1,600,000

CORSAIR M65 Pro RGB

معتبر سیمی

1,500,000

 DeepCool MG510 الماس رایان ایرانیان سیمی 2,100,000
Razer Basilisk X HyperSpeed معتبر بی سیم 2,900,000
Logitech G502 HERO الماس رایان ایرانیان سیمی

2,400,000

ASUS ROG Pugio II معتبر بی سیم 3,900,000

Logitech G Pro Wireless

الماس رایان ایرانیان

بی سیم

5,500,000

Razer Basilisk Ultimate

معتبر بی سیم

6,700,000

Logitech MX Master 3S الماس رایان ایرانیان بی سیم 7,200,000

در صورتی که به ماوس دقیق یا با DPI بالا و ارگونومی خوب برای گیمینگ یا حتی استفاده های دیگر چون طراحی نیاز دارید، ما چند مدل خوب را پیشنهاد کرده ایم که بسته به بودجه و نیازتان می توانید یکی از آنها را تهیه کنید.

هدست پیشنهاد برای کامپیوتر

 

مدل

گارانتی

نوع اتصال

قیمت

Razer Kraken X Lite معتبر 3.5 میلی متری 1,500,000
Razer BlackShark V2 X معتبر 3.5 میلی متری 2,500,000
Corsair HS60 PRO SURROUND الماس رایان ایرانیان USB 2,650,000

Corsair HS70 BLUETOOTH Gaming

الماس رایان ایرانیان سیمی – بلوتوث

3,000,000

CORSAIR VOID RGB ELITE USB

الماس رایان ایرانیان USB

3,500,000

 RAZER KRAKEN V3 معتبر USB 4,200,000
Logitech G635 معتبر 3.5 میلی متری – USB 4,500,000

در صورتی که برای گیمینگ یا استفاده معمول به هدست نیاز دارید، ما چند مدل خوب را پیشنهاد کرده ایم. باز هم با توجه به نیاز و بودجه تان باید دست به انتخاب بزنید.


دنبال سیستم گیمینگ می گردی؟ فقط روی لینک زیر کلیک کن:

راهنمای خرید بهترین سیستم گیمینگ؛ کامپیوتر مخصوص بازی چی ببندم؟

سوال های پرتکرار درباره خرید بهترین کامپیوتر

بهترین برند کامپیوتر بازار ایران کدام است؟

برندهای مختلفی در بازار ایران وجود دارد که می‌تواند آنها را ترکیب کنید و هیچ برند بهترینی وجود ندارد. با این حال بهتر است گارانتی را هم لحاظ کنید.

ام اس آی، ایسوس، گیگابایت، ازراک، الیت گروپ، بایوستار، کالرفول و EVGA همگی جزء برندهای معتبر مادربرد هستند.

کامپیوتر آماده بهتر است یا کاستوم؟

مشخصات و قطعات کامپیوترهای آماده انعطاف زیادی ندارد اما PC های کاستوم را می‌توانید به دلخواه بر اساس نیاز، علایق و بودجه انتخاب و اسمبل کنید.

بودجه مناسب برای خرید یک سیستم خوب خانگی باید چقدر باشد؟

برای خرید یک سیستم خانگی مناسب حداقل به 20 میلیون تومان بودجه نیاز دارید. اما برای گیمینگ باید کمی بیشتر و حدود 25 میلیون تومان هزینه کنید.

برای خرید یک رایانه شخصی چه قطعاتی را باید مونتاژ کرد؟

تمامی قطعات کامپیوتر باید داخل کیس بسته شوند یا اصطلاحاً اسمبل شوند. اسمبل در خانه نیز امکان پذیر است اما اگر تجربه و دانش کافی ندارید، حتماً آن را به فروشنده یا یک شخص کاربلد بسپارید.

با چه بودجه‌ای می‌توان یک سیستم کامپیوتر میان رده بست؟

حداقل بودجه لازم برای خرید یک کامپیوتر میان رده حدود 25 تا 30 میلیون تومان است.

Multithreading و Thread چیست؟

Multithreading تکنیکی برای استفاده بهتر از هسته‌ها و منابع پردازنده است و به شرطی که خود برنامه‌ها و سیستم عامل از Multithreading پشتیبانی کنند، عملکرد بهتری با پردازنده های چند هسته ای ارائه می‌کند.

برای گیمینگ پردازنده چند هسته‌ای بهتر است؟

برای سیستم‌های گیمینگ میان رده پردازنده 6 هسته‌ای (حداقل 4 هسته‌ای)، برای سیستم‌های گیمینگ رده بالا 8 هسته‌ای و برای بازی‌های جهان باز سنگین با قطعات رده بالا پردازنده 10 تا 16 هسته‌ای توصیه می‌شود.

برای ویندوز 10 و ویندوز 11 چند گیگابایت حافظه رم نیاز است؟

برای اجرای روان برنامه‌ها در ویندوز 10 و ویندوز 11 حداقل 8 گیگابایت حافظه رم توصیه می‌شود.

با سپاس از اینکه تا پایان راهنمای خرید بهترین سیستم کامپیوتر (PC) همراه ما بودید. در صورتی که به دریافت مشاوره نیاز دارید، لطفاً سوال خود را با قید بودجه و انتظارات و استفاده تان در بخش نظرات زیر همین مطلب مطرح کنید تا توسط کارشناسان شهرسخت افزار به آنها پاسخ داده شود.

منبع:

shahrsakhtafzar

9 درصد تخفیف خرید هاست از میهن وب هاست

برای خرید سرویس با 9 درصد تخفیف می توانید از کد زیر استفاده کنید:
mwh-b82c0
مشاوره رایگان جهت خرید انواع هاست، سرور مجازی و اختصاصی
جهت دریافت تخفیف بیشتر با شرایط ویژه ( حداقل 20 درصد) از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره 09377527859 پیام ارسال نمایید.

صابر لطفی
صابر لطفیhttp://kalafox.ir
با بیش از 15 سال سابقه بلاگ نویسی قصد دارم علاقمندی های خودم رو در زمینه های فناوری و جدیدترین گجت ها با شما به اشتراک بگذارم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

طراحی سایت

مطالبی که مشاهده کرده اید

تخفیف هاست و سرور میهن وب هاست

کپی کد تخفیف: mwh-b82c0