Homeاخبار فناوریرکورد فروش گوشی‌های تاشدنی شکسته شد؛ سامسونگ «فعلاً» بی‌رقیب است

رکورد فروش گوشی‌های تاشدنی شکسته شد؛ سامسونگ «فعلاً» بی‌رقیب است

فروش گوشی‌های تاشدنی به ترتیب نسبت‌به سه ماهه‌ی دوم سال جاری و سه ماهه‌‌ی سوم سال گذشته، ۲۱۵ و ۱۶ درصد جهش داشته است و با رسیدن به ۷ میلیون دستگاه از مقدار ۶٫۱ میلیونی که در بازه‌‌ی زمانی مشابهی در سال گذشته به ثبت رسیده بود پیشی گرفته است.

سهم سازنده‌ی انواع گوشی سامسونگ از ۸۶ درصد سال گذشته به ۷۲ درصد کاهش یافته است، اما باوجوداین بیشترین سهم سه ماهه‌ی سوم سال جاری به نام غول کره‌ای صنعت فناوری به ثبت رسید. سازندگان انواع گوشی هواوی و انواع گوشی آنر به ترتیب با در دست داشتن ۹ و ۸ درصد از سهم بازار به جایگاه‌های دوم و سوم تکیه زده‌اند.

گوشی‌های گلکسی زد فلیپ ۵ و زد فولد ۵ با در دست داشتن ۴۵ و ۲۴ درصد از سهم بازار، پرفروش‌ترین‌های این حوزه هستند. هواوی میت ایکس ۳ و آنر مجیک V2 نیز هر کدام سهمی معادل ۶ درصد را در اختیار خود دارند.

با اینکه انتظار می‌رود فروش گوشی‌های تاشدنی در سه ماهه‌ی چهارم سال جاری نسبت به بازه‌ زمانی مشابه سال گذشته ۴۷ درصد افزایش بیابد، اما احتمالاً نسبت به سه ماهه‌ی سوم امسال کاهشی معادل ۳۵ درصد را تجربه می‌کند. گزارش‌ها حاکی از این است که سهم برند سامسونگ نسبت به ۸۳ درصد سال گذشته با ریزشی بسیار سنگین به ۴۲ درصد خواهد رسید.

هواوی و آنر می‌گویند که در آینده ۲۱ و ۱۹ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص خواهند داد. مطابق پیش‌بینی‌ها، هواوی میت ایکس ۵ با به دست آوردن ۱۵ درصد از سهم بازار پس از گلکسی زد فلیپ ۵ که سهمی معادل ۲۲ درصد دارد در جایگاه دوم قرار خواهد گرفت. گلکسی زد فولد ۵ نیز با در اختیار داشتن ۱۲ درصد از سهم بازار پس از آنر مجیک V2 در جایگاه چهارم قرار خواهد گرفت.

پنج مدل برتر امسال به احتمال زیاد به ترتیب گوشی‌های گلکسی زد فلیپ ۵، گلکسی زد فولد ۵، گلکسی زد فلیپ ۴، آنر مجیک V2 و هواوی میت ایکس ۵ خواهند بود.

پیش‌بینی می‌شود که فروش گوشی تاشو در سال ۲۰۲۳ با رسیدن به آماری در حدود ۱۵٫۶ میلیون دستگاه، نسبت به سال ۲۰۲۲ حدود ۲۳ درصد افزایش یابد.

منبع:

zoomit

9 درصد تخفیف خرید هاست از میهن وب هاست

برای خرید سرویس با 9 درصد تخفیف می توانید از کد زیر استفاده کنید:
mwh-b82c0
مشاوره رایگان جهت خرید انواع هاست، سرور مجازی و اختصاصی
جهت دریافت تخفیف بیشتر با شرایط ویژه ( حداقل 20 درصد) از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره 09377527859 پیام ارسال نمایید.

صابر لطفی
صابر لطفیhttp://kalafox.ir
با بیش از 15 سال سابقه بلاگ نویسی قصد دارم علاقمندی های خودم رو در زمینه های فناوری و جدیدترین گجت ها با شما به اشتراک بگذارم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

طراحی سایت

مطالبی که مشاهده کرده اید