Homeاخبار فناوریشایعه شده است که همکاری اپل و متا ممکن است آیفون 16...

شایعه شده است که همکاری اپل و متا ممکن است آیفون 16 را به یک گوشی هوش مصنوعی بهتر تبدیل کند

یک معامله ممکن است به هر دو شرکت کمک کند تا با OpenAI رقابت کنند

طبق گزارش وال استریت ژورنال، اپل ممکن است در حال ارتقای قابلیت‌های هوش مصنوعی جدید خود به نام «هوشمند اپل» با مدل‌های ساخته شده توسط متا باشد. ظاهراً این دو غول فناوری در حال مذاکره برای گنجاندن سرویس‌های هوش مصنوعی تولیدکننده متن متا در iOS 18 و نسل بعدی گوشی‌های آیفون هستند.

گزارش وال استریت ژورنال به گفتگوهایی اشاره می‌کند که اپل با بسیاری از بازیگران اصلی در حوزه هوش مصنوعی از جمله گوگل (جمینی)، آنتروپیک (کلود) و OpenAI (چت جی پی تی) آغاز کرده است. در سیل اخبار مربوط به «هوشمند اپل» در کنفرانس WWDC امسال، ادغام رایگان چت جی پی تی و GPT-4o در این قابلیت ذکر شد. اما اگر همکاری با متا در حال انجام باشد، به طور واضح این یک توافق غیرانحصاری خواهد بود.

علاقه اپل به مدل‌های زبان بزرگ Llama 2 و Llama 3 متا برای هر دو طرف معامله منطقی است. متا می‌تواند هوش مصنوعی خود را به شبکه عظیم جهانی کاربران آیفون برساند، در حالی که اپل می‌تواند قابلیت‌های هوش مصنوعی متا را به عنوان یک مزیت فروش دیگر برای آیفون معرفی کند. اگرچه هر دو شرکت متا و اپل با OpenAI و تأمین‌کننده اصلی آن، مایکروسافت، قراردادهایی دارند، اتحاد بین این دو شرکت ممکن است به ایجاد یک جایگزین رقابتی کمک کند، حتی در حالی که OpenAI و چت جی پی تی همچنان اولین گزینه‌هایی باشند که مردم به عنوان هوش مصنوعی تولیدکننده متن به آن‌ها اشاره می‌کنند.

همکاری دو طرفه و سودمند
برای اپل، که یک پلتفرم سخت‌افزاری است، گسترش دامنه مدل‌های هوش مصنوعی در دسترس، به طور ویژه‌ای مفید است. این کار به اپل اجازه می‌دهد تا آیفون‌ها را به عنوان یک مرکز هوش مصنوعی معرفی کند که بسته به نیاز کاربر برای انجام امور مختلف، مدل‌های هوش مصنوعی متفاوتی را ارائه می‌دهد. اپل در کنفرانس WWDC امسال، دقیقاً زمانی که همکاری با OpenAI برای ارائه چت‌جی‌پی‌تی روی محصولات اپل را اعلام کرد، آشکارا به این هدف اشاره کرد.

«ما می‌خواستیم با بهترین مدل شروع کنیم، و فکر می‌کنیم ChatGPT شرکت OpenAI و مدل جدید ۴o آن‌ها، بهترین انتخاب برای کاربران ما در حال حاضر است»، کریگ فدریکگی، معاون ارشد مهندسی نرم‌افزار اپل در آن رویداد توضیح داد. «ما فکر می‌کنیم در نهایت، مردم ممکن است ترجیح دهند از مدل‌های خاصی استفاده کنند، شاید یکی برای نویسندگی خلاقانه عالی باشد، یا دیگری را برای کدنویسی ترجیح دهند. بنابراین، در نهایت می‌خواهیم کاربران بتوانند مدل دلخواه خود را بیاورند و ما مشتاقانه منتظر ادغام با مدل‌هایی مانند Google Gemini در آینده هستیم.»

اینکه هوش مصنوعی اپل با همکاری متا چگونه تغییر خواهد کرد، هنوز قابل پیش‌بینی نیست، اما خودِ وقوع این اتفاق، ممکن است برخی را شگفت‌زده کند. درآمد تبلیغاتی متا پس از آنکه اپل در سال ۲۰۲۱ سیاست‌های خود را برای دادن کنترل بیشتر به کاربران روی داده‌هایشان تغییر داد، به شدت کاهش یافت. الزام به دریافت مجوز از کاربر قبل از ردیابی داده‌ها در سایر برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها، میلیاردها دلار برای متا هزینه داشت و آن‌ها را مجبور کرد روشی را برای تبلیغ‌کنندگان ارائه دهند تا از هزینه خدمات اپل برای تقویت پست‌های تبلیغاتی اجتناب کنند. به نظر می‌رسد اهمیت رقابت‌های تجاری در برابر سودهای پیش‌بینی‌شده از هوش مصنوعی برای هر دو شرکت، دیگر موضوع مهمی نیست و به نظر می‌رسد هر دو شرکت اکنون خوشحالند که گذشته را فراموش کنند.

9 درصد تخفیف خرید هاست از میهن وب هاست

برای خرید سرویس با 9 درصد تخفیف می توانید از کد زیر استفاده کنید:
mwh-b82c0
مشاوره رایگان جهت خرید انواع هاست، سرور مجازی و اختصاصی
جهت دریافت تخفیف بیشتر با شرایط ویژه ( حداقل 20 درصد) از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره 09377527859 پیام ارسال نمایید.

صابر لطفی
صابر لطفیhttp://kalafox.ir
با بیش از 15 سال سابقه بلاگ نویسی قصد دارم علاقمندی های خودم رو در زمینه های فناوری و جدیدترین گجت ها با شما به اشتراک بگذارم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

طراحی سایت

مطالبی که مشاهده کرده اید

تخفیف هاست و سرور میهن وب هاست

کپی کد تخفیف: mwh-b82c0