Homeاخبار فناوریفایل‌های برخی از کاربران سرویس ابری گوگل درایو ناپدید شده است!

فایل‌های برخی از کاربران سرویس ابری گوگل درایو ناپدید شده است!

گوگل می‌گوید درحال بررسی گزارش‌ کاربران گوگل درایو است که ادعا می‌کنند فایل‌های شخصی آن‌ها به‌شکل غیرمنتظره‌ای از این سرویس ابری ناپدید شده است. گوگل امروز این مشکل را در یک انجمن گفت‌وگوی کاربران در بخش پشتیبانی تأیید کرد. این شرکت می‌گوید که این مشکل برای تعداد محدودی از کاربران گوگل درایو در دسکتاپ رخ داده است. غول فناوری مشکل را مربوط به سینک‌کردن نسخه‌های 84.0.0.0 تا 84.0.4.0 دسکتاپ گوگل درایو می‌داند.

براساس گزارش سایت رجیستر، یکی از کاربران پس از ورود به گوگل درایو، متوجه شد که فایل‌های او از ماه مه به‌بعد (اردیبهشت‌ماه 1402) ناپدید شده‌اند. کاربران دیگر نیز ظاهراً درگیر چنین مشکلی هستند. پس از ثبت پیگیری در سایت پشتیبانی گوگل، تیم پشتیبانی از طریق یک فرایند بازیابی اطلاعات، ازجمله تلاش برای بک‌آپ گرفتن و بازیابی پوشه‌ای به نام DriveFS، این کاربران را راهنمایی کردند؛ اما تلاش آن‌ها بی‌فایده بود.

ناپدیدشدن فایل‌ها در گوگل درایو

درحال‌حاضر انجمنی که این مشکل در آن مطرح شده است، 192 کاربر دارد که عده‌ای از آن‌ها به‌دنبال راه‌حلی برای بازیابی اطلاعات خود هستند. یکی از کاربران گفته است که حتی یک کارشناس IT هم نتوانسته هیچ ردی از فایل‌ها پیدا کند.

یکی از اعضای تیم گوگل درایو به نام Saitej به برخی کاربران گفته است که روی «disconnect account» در گوگل درایو دسکتاپ کلیک نکنند. او همچنین هشدار داد که برنامه‌ای را که در آدرس زیر قرار دارد، حذف یا جابه‌جا نکنند:

کاربران ویندوز: USERPROFILE/AppData/Local/Google/DriveFS

کاربران مک: Library/Application Support/Google/DriveFS

Saitej همچنین به کاربران توصیه می‌کند که یک نسخه پشتیبان از پوشه برنامه را در جای دیگری نگه دارند.

درعین‌حال، این اتفاق به کاربران آسیب‌دیده یادآوری می‌کند که صرفاً ذخیره‌سازی فایل‌ها در سرورهای ابری، ایمن‌بودن آن‌ها را تضمین نمی‌کند. برای مثال، یکی از ارائه‌دهندگان فضای ذخیره‌سازی ابری به نام OVH در سال 2021 دچار آتش‌سوزی فاجعه‌بار شد که باعث شد برخی از مشتریان به‌دنبال پشتیبان‌گیری و بازیابی فایل‌های خود باشند.

منبع:

digiato

9 درصد تخفیف خرید هاست از میهن وب هاست

برای خرید سرویس با 9 درصد تخفیف می توانید از کد زیر استفاده کنید:
mwh-b82c0
مشاوره رایگان جهت خرید انواع هاست، سرور مجازی و اختصاصی
جهت دریافت تخفیف بیشتر با شرایط ویژه ( حداقل 20 درصد) از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره 09377527859 پیام ارسال نمایید.

صابر لطفی
صابر لطفیhttp://kalafox.ir
با بیش از 15 سال سابقه بلاگ نویسی قصد دارم علاقمندی های خودم رو در زمینه های فناوری و جدیدترین گجت ها با شما به اشتراک بگذارم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

طراحی سایت

مطالبی که مشاهده کرده اید

تخفیف هاست و سرور میهن وب هاست

کپی کد تخفیف: mwh-b82c0