Homeاخبار فناوریقرارداد مایکروسافت و OpenAI زیر تیغ مقامات آمریکا می‌رود

قرارداد مایکروسافت و OpenAI زیر تیغ مقامات آمریکا می‌رود

بلومبرگ تأکید کرده که بررسی FTC در مرحله‌ی مقدماتی به سر می‌برد و هنوز تحقیقات رسمی و گسترده شروع نشده است.

منبعی آگاه می‌گوید مایکروسافت معامله‌ی چند میلیارد دلاری OpenAI را به کمیسیون فدرال تجارت گزارش نداد چون مطابق قوانین آمریکا، این سرمایه‌گذاری به معنی دردست‌گرفتن کنترل OpenAI نیست.

اوپن ای‌آی شرکتی غیر انتفاعی است و تصاحب این‌گونه شرکت‌ها صرف‌نظر از ارزش قرارداد در چارچوب قوانینی که آمریکا برای ادغام شرکت‌ها وضع کرده است، قرار نمی‌گیرد.

ظاهراً مقامات کمیسیون فدرال تجارت در حال بررسی شرایط هستند و می‌خواهند بفهمند که چه اهرم‌های قانونی در اختیار دارند.

سخنگویان کمیسیون فدرال تجارت آمریکا و مایکروسافت به درخواست بلومبرگ برای شفاف‌سازی درباره‌ی این گزارش پاسخ نداده‌اند.

منابع آگاه می‌گویند سازمان رقابت و بازارهای بریتانیا (CMA) در حال جمع‌آوری اطلاعات از سهام‌داران است تا بفهمد که آیا همکاری تجاری مایکروسافت و OpenAI رقابت در بریتانیا را تهدید می‌کند یا نه. دیپ‌مایند، واحد هوش مصنوعی گوگل، در بریتانیا مشغول فعالیت است. CMA ممکن است پس از دریافت نظر کارشناسان، تحقیقات گسترده را علیه قرارداد مایکروسافت و OpenAI شروع کند.

مطابق آمار غیررسمی، مایکروسافت حدوداً ۱۳ میلیارد دلار در OpenAI سرمایه‌گذاری کرده است. غول ردموندی صنعت فناوری از هوش مصنوعی شرکت OpenAI در بسیاری از سرویس‌هایش ازجمله بینگ و ویندوز استفاده می‌کند. مایکروسافت به‌لطف OpenAI توانست سریعاً به رهبر بازار هوش مصنوعی تبدیل شود و گوگل را به واکنش فوری وادار کند.

اخراج و بازگشت ناگهانی سم آلتمن، مدیرعامل OpenAI، به همه ثابت کرد که این شرکت چه ارتباطات نزدیکی با مایکروسافت دارد. با وجود این‌که طبق ادعای رسانه‌ها مایکروسافت از اخراج آلتمن خبر نداشت، اما سهام شرکت در واکنش به این اتفاق ۲٫۴ درصد افت کرد. پس از انتشار اخباری مبنی‌بر ملحق‌شدن آلتمن به مایکروسافت، سهام این شرکت روند صعودی گرفت.

منبع:

zoomit

9 درصد تخفیف خرید هاست از میهن وب هاست

برای خرید سرویس با 9 درصد تخفیف می توانید از کد زیر استفاده کنید:
mwh-b82c0
مشاوره رایگان جهت خرید انواع هاست، سرور مجازی و اختصاصی
جهت دریافت تخفیف بیشتر با شرایط ویژه ( حداقل 20 درصد) از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره 09377527859 پیام ارسال نمایید.

صابر لطفی
صابر لطفیhttp://kalafox.ir
با بیش از 15 سال سابقه بلاگ نویسی قصد دارم علاقمندی های خودم رو در زمینه های فناوری و جدیدترین گجت ها با شما به اشتراک بگذارم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

طراحی سایت

مطالبی که مشاهده کرده اید