Homeاخبار فناوریمایکروسافت به کاربران ویندوز 11 یک اخطار 3 ماهه می دهد: اکنون...

مایکروسافت به کاربران ویندوز 11 یک اخطار 3 ماهه می دهد: اکنون به 23H2 ارتقا دهید یا با عواقب آن مواجه شوید

یا باید به نسخه 23H2 به‌روزرسانی کنید یا هیچ آپدیت امنیتی دریافت نخواهید کرد!

مایکروسافت به کاربران ویندوز ۱۱ هشدار داد!
مایکروسافت به تازگی به کاربران ویندوز 11 هشدار داده است که اگر از آخرین نسخه سیستم عامل یعنی نسخه 23H2 استفاده نمی‌کنند، به زودی از پشتیبانی خارج شده و دیگر به‌روزرسانی‌های امنیتی حیاتی را دریافت نخواهند کرد.

این هشدار به صورت یک یادآوری 90 روزه (یعنی سه ماه قبل از اتمام پشتیبانی) برای کاربران خانگی و حرفه‌ای ویندوز 11 ارسال شده است. بر اساس این هشدار، دیگر ماندن روی نسخه 22H2 ویندوز 11 برای کاربران ایمن نخواهد بود. تاریخ دقیق اتمام پشتیبانی، هشتم اکتبر 2024 است که بهتر است آن را در تقویم خود علامت بزنید.

علاوه بر این، کاربران تجاری (یا آموزشی) که همچنان از نسخه 21H2 (اولین نسخه منتشر شده ویندوز 11) استفاده می‌کنند نیز دیگر تحت پشتیبانی نخواهند بود (این مهلت برای کاربران عادی قبلا گذشته است).

به طور خلاصه، از اکتبر 2024 یا به نسخه 23H2 به‌روزرسانی کنید یا دیگر ویندوز 11 را فراموش کنید! پس حواستان باشد. مایکروسافت اعلام کرده که «بروزرسانی امنیتی اکتبر 2024 که در تاریخ 8 اکتبر 2024 منتشر می‌شود، آخرین آپدیتی خواهد بود که برای این نسخه‌ها ارائه می‌شود. بعد از این تاریخ، دستگاه‌هایی که از این نسخه‌های ویندوز 11 استفاده می‌کنند، دیگر آپدیت‌های امنیتی ماهانه و پیش‌نمایش‌هایی که شامل حفاظت در برابر آخرین تهدیدات امنیتی هستند را دریافت نخواهند کرد.»

ما به کاربران ویندوز 11 نسخه 22H2 توصیه می‌کنیم که همین حالا به آخرین نسخه یعنی 23H2 ارتقا پیدا کنند، اما این نسخه ممکن است در اکتبر 2024 جدیدترین نسخه نباشد. به خاطر داشته باشید که شایعات حاکی از عرضه نسخه 24H2 در سپتامبر است، بنابراین احتمالا در اکتبر این نسخه هم در دسترس باشد – هرچند قطعی نیست.

بنابراین، برخی از کاربران ممکن است بخواهند کمی صبر کنند و شاید مستقیما به 24H2 ارتقا پیدا کنند. در هر صورت، در ماه اکتبر باید اقدامی انجام دهید، زیرا نمی‌توانید روی نسخه 22H2 (یا حتی 21H2) باقی بمانید و همچنان امنیت رایانه شخصی خود را حفظ کنید. همانطور که مایکروسافت اشاره می‌کند، بدون به‌روزرسانی‌های امنیتی، در برابر حفره‌های امنیتی که وصله نشده‌اند و سوءاستفاده‌های احتمالی که ممکن است توسط بدافزارها مورد سوء استفاده قرار گیرند، آسیب‌پذیر خواهید بود.

کاری که مایکروسافت به طور معمول پس از مهلت پشتیبانی در چنین شرایطی برای ایمن نگه داشتن کاربرانی که به‌روزرسانی نکرده‌اند انجام می‌دهد، اجبار به به‌روزرسانی (در این مورد به 23H2) است. با این حال، در سند پشتیبانی خود، این شرکت تنها به اجرای این مورد برای «دستگاه‌های تجاری ویندوز 11 که توسط بخش IT مدیریت نمی‌شوند» اشاره می‌کند.

9 درصد تخفیف خرید هاست از میهن وب هاست

برای خرید سرویس با 9 درصد تخفیف می توانید از کد زیر استفاده کنید:
mwh-b82c0
مشاوره رایگان جهت خرید انواع هاست، سرور مجازی و اختصاصی
جهت دریافت تخفیف بیشتر با شرایط ویژه ( حداقل 20 درصد) از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره 09377527859 پیام ارسال نمایید.

صابر لطفی
صابر لطفیhttp://kalafox.ir
با بیش از 15 سال سابقه بلاگ نویسی قصد دارم علاقمندی های خودم رو در زمینه های فناوری و جدیدترین گجت ها با شما به اشتراک بگذارم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

طراحی سایت

مطالبی که مشاهده کرده اید

تخفیف هاست و سرور میهن وب هاست

کپی کد تخفیف: mwh-b82c0