Homeاخبار فناوریمدیرعامل گوگل خطرات هوش مصنوعی را به تغییرات آب‌و‌هوایی تشبیه کرد

مدیرعامل گوگل خطرات هوش مصنوعی را به تغییرات آب‌و‌هوایی تشبیه کرد

«ساندار پیچای»، مدیرعامل گوگل، هوش مصنوعی را به تغییرات آب‌و‌هوایی تشبیه کرد که در سراسر جهان تکثیر می‌شود و مردم جهان مسئولیت ایجاد تدابیر محافظتی در برابر آن را بر عهده دارند. پیچای در صحبت‌های خود درباره خطرات هو‌ش مصنوعی برای تمام کشورهای جهان صحبت کرد و گفت به همین دلیل وجود یک قانون اساسی بسیار ضروری است.

در اجلاس سازمان همکاری‌های اقتصادی آسیا-پاسفیک (APEC) که روز پنجشنبه در سان‌فرانسیسکو برگزار شد، «امیلی چانگ»، گزارشگر بلومبرگ، از پیچای سؤال کرد که چگونه می‌توان به یک اتفاق‌نظر جهانی در مورد «مقررات هوش مصنو‌عی» دست پیدا کرد.

پیچای در پاسخ گفت که هوش مصنوعی «تکثیر خواهد یافت» و «پیشرفت‌های هو‌ش مصنوعی به تمام کشورها خواهد رسید و طبیعتاً این فناوری چیزی است که فکر نمی‌کنم بتوان ایمنی یک‌جانبه‌ای در آن داشت.» او در ادامه می‌گوید که اگر هو‌ش مصنوعی در یک کشور اشتباه کند، می‌تواند سایر کشورها را نیز تحت تأثیر خود قرار دهد.

خطرات هوش مصنوعی و شباهت آن به تغییرات آب‌و‌هوا

پیچای می‌گوید:

«از برخی جهات، این فناوری مانند تغییرات آب‌و‌هوا و سیاره است. همه ما یک سیاره مشترک داریم و فکر می‌کنم این امر برای هوش مصنوعی نیز صدق می‌کند. به همین دلیل است که باید ساخت چهارچوب‌ها را در سطح جهانی آغاز کنیم.»

پیچای در ادامه صحبت‌های خود درباره مسئولیت مشترک کشورهای جهان برای ایجاد یک چهارچوب مشخص در قبال هوش مصنوعی صحبت کرد؛ چیزی که او طی ماه‌های گذشته نیز نسبت به آن هشدار داده بود. مدیرعامل گوگل همچنین اعلام کرد که نشانه‌هایی از پیشرفت این گفت‌وگوها وجود دارد و ازجمله آن‌ها به نشست سران G7 در اوایل سال جاری در ژاپن اشاره کرد. علاوه‌براین، «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا و «شی جین پینگ»، رئیس‌جمهور چین، اخیراً نشستی پیرامون موضوع هوش مصنو‌عی داشته‌اند.

منبع:

digiato

9 درصد تخفیف خرید هاست از میهن وب هاست

برای خرید سرویس با 9 درصد تخفیف می توانید از کد زیر استفاده کنید:
mwh-b82c0
مشاوره رایگان جهت خرید انواع هاست، سرور مجازی و اختصاصی
جهت دریافت تخفیف بیشتر با شرایط ویژه ( حداقل 20 درصد) از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره 09377527859 پیام ارسال نمایید.

صابر لطفی
صابر لطفیhttp://kalafox.ir
با بیش از 15 سال سابقه بلاگ نویسی قصد دارم علاقمندی های خودم رو در زمینه های فناوری و جدیدترین گجت ها با شما به اشتراک بگذارم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

طراحی سایت

مطالبی که مشاهده کرده اید