Homeساعت هوشمندمقایسه اپل واچ سری ۹ با اپل واچ SE (نسل دوم)؛ کدام...

مقایسه اپل واچ سری ۹ با اپل واچ SE (نسل دوم)؛ کدام را بخریم؟

اپل واچ سری ۹ برای خرید بهتر است یا اپل واچ SE نسل دوم؟ در این مقاله قصد داریم این دو گجت بی‌نظیر و جذاب شرکت اپل را با یکدیگر مقایسه کنیم.

اگر شما قصد دارید با صرف یک هزینه‌ی معقول یک اپل واچ مناسب را خریداری کنید، دو حالت پیش روی شما بیشتر وجود ندارد: اپل واچ SE و اپل واچ سری ۹. به تبع اپل واچ سری ۹ جدیدتر بوده و از جنبه‌ی سخت افزاری از تکنولوژی‌های بیشتری استفاده می‌کند اما آیا واقعا نیاز است برای چنین سخت افزار جدیدی پول بیشتری بدهیم؟ در این مقاله قصد داریم دو گجت پوشیدنی اپل را از جنبه طراحی، صفحه نمایش، عملکرد و قابلیت‌ها، شارژدهی باتری و صد البته قیمت بررسی کنیم.

طراحی و کیفیت ساختاپل واچ سری ۹

ساعت‌های هوشمند اپل تقریبا شبیه به یکدیگر از جنبه‌ی ظاهری هستند. این مسئله برای اپل واچ‌های سری ۹ و اپل واچ SE نسل دوم زمانی که صفحه خاموش باشد صدق می‌کند. هر دو مدل از یک طراحی جعبه‌ای با دکمه‌ی روشن/خاموش و همچنین Digital Crown در سمت راست بدنه برخوردار هستند. با این اوصاف، تفاوت زمانی محسوس می‌شود که شما از جنبه‌ی اندازه و کیفیت ساخت می‌خواهید دو محصول را بررسی کنید. شرکت اپل، ساعت‌های هوشمند اپل واچ سری ۹ را در اندازه ۴۱ و ۴۵ میلی‌متر طراحی کرده، در حالی که اپل واچ‌های SE نسل دوم مقداری کوچکتر در قالب ۴۰ و ۴۴ میلی‌متر وارد بازار شده‌اند.

با این که شما می‌توانید اپل واچ‌های سری ۹ را در دو جنس استیل ضد زنگ و آلومینیوم تهیه کنید، اپل واچ‌های SE تنها در قالب آلومینیومی برای خرید موجود هستند که نسبت به جنس استیل ضد زنگ به تبع کیفیت کمتری دارند.؛ برای مثال، اپل واچ‌های استیل ضد زنگ در برابر خراش و آسیب‌های سطحی مقاومت بیشتری از خود نشان می‌دهند.

یکی دیگر از تفاوت‌های ساختاری بین دو گجت، در این موضوع نهفته که اپل واچ سری ۹ دارای استادارد IP6X یعنی مقاومت در برابر نفوذ گرد و خاک است، اما اپل واچ SE نسل دوم این قابلیت را پشتیبانی نمی‌کند. با این حال، هر دو ساعت هوشمند تا عمق ۵۰ متر در برابر نفوذ آب مقاوم هستند.

مقایسه صفحه نمایش

اپل واچ سری ۹

با مقایسه صفحه نمایش می‌توان تفاوت چشمگیرتری را بین دو اپل واچ رویت کرد. اپل واچ سری ۹ صفحه نمایش بزرگتر داشته و کاربر می‌تواند از یک صفحه نمایش با اندازه بزرگتر لذت ببرد. اپل واچ‌های سری ۹ به لطف نوارهای حاشیه‌ای کوچک‌تر، ظاهر شیک و مدرن‌تری دارند. از همین رو، نمایش محتواها و استفاده از صفحه نمایش آسان‌تر می‌شود.

جدا از بحث صفحه نمایش بزرگتر، اپل واچ سری ۹ صفحه نمایش به مراتب درخشان‌تری دارد. در مقایسه با اپل واچ SE که تا ۱۰۰۰ نیت میزان شفافیت داشته، سری ۹ می‌تواند به نقطه اوج ۲۰۰۰ نیت هم برسد؛ به همین دلیل، با خرید اپل واچ سری ۹ می‌توان زیر نور آفتاب به آسانی کار کرد. از طرفی، کار کردن با این مدل ساعت در تاریکی هم به راحتی قابل انجام است.

با وجود این که هر دو ساعت هوشمند از صفحه نمایش LTPO OLED استفاده می‌کنند، سری ۹ از قابلیت صفحه همیشه روشن پشتیبانی می‌کند. به همین خاطر، شما می‌توانید زمان را بدون بلند کردن مچ دستتان به طور خیلی سریع چک کنید.

عملکرد و قابلیت‌ها

اپل واچ سری ۹

اپل واچ‌های سری ۹ به چیپست S9 مجهز شده‌اند؛ همان پردازنده‌ای که در اپل واچ اولترا، بالا رده‌ترین اپل واچ کنونی به کار رفته است. به همین دلیل، این مدل ساعت از جنبه‌ی راندمان با عملکرد بسیار خوبی همراه است. برجسته‌ترین نکته‌ی پردازنده S9، انجین نورال ۴ هسته‌ای است که به اپل واچ‌های سری ۹ اجازه می‌دهد فرایندها را تقریبا دو برابر سریع‌تر از چیپست S8 روی اپل واچ سری SE اجرا کنند. اگر چه، پردازنده S8 موجود روی اپل واچ SE از عهده اکثر فرایندهای نرم افزاری بر می‌آید.

یکی از قابلیت‌های مهم سری ۹ به لطف پردازنده S9، قابلیت Double-Tap است. شما به واسطه این ویژگی می‌توانید ساعت هوشمند خود را تنها با ضربه زدن انگشت اشاره و شست خود کنترل کنید. خوشبختانه، شما می‌توانید از این ویژگی روی ساعت‌های هوشمند مدل SE نسل دوم هم استفاده کنید.

اپل واچ سری ۹

به دلیل این که سری ۹ با پردازنده‌ی کار می‌کند که در مدل اولترا هم تعبیه شده، قابلیت یافتن گوشی برای کاربران آیفون ۱۵ امکان‌پذیر است. جدا از بحث پردازنده‌ی جدیدتر، سری ۹ همچنین دارای حافظه‌ی داخلی ۶۴ گیگابایت است که دقیقا دو برابر مقدار فضای ذخیره‌سازی اپل واچ SE تلقی می‌شود.

از سایر تفاوت‌های سخت افزاری می‌توان به وجود حسگرهای اضافی سری ۹ مثل سنسور اکسیژن خون و سنسور ضربان قلب (ECG) اشاره کرد. متاسفانه هر دو سنسور مذکور در داخل ایران کارایی ندارند.

با وجود این که قابلیت‌های اشاره شده جالب هستند، اما تمام کاربران به این سنسورها احتیاج ندارند. اپل واچ SE تمام قابلیت‌های ضروری را در خود دارد. این قابلیت‌ها شامل رصد ضربان قلب و رصد خواب است که به شما در حفظ هر چه بیشتر سلامتی کمک می‌کنند. با این حال، قابلیت‌های اپل واچ‌های سری ۹ به مراتب بیشتر از مدل SE است. از سایر قابلیت‌های سری ۹ باید به امکان برقراری تماس اورژانسی، شناسایی سقوط و قابلیت شناسایی سانحه اشاره کرد.

عمر باتری و شارژدهی

اپل واچ سری ۹

اپل ادعا می‌کند که ۱۸ ساعت شارژدهی باتری را می‌توان در اپل واچ سری ۹ و اپل واچ SE مشاهده کرد. هر چند، میزان شارژدهی رابطه مستقیمی با این موضوع دارد که شما هر از چند گاهی از قابلیت همیشه روشن بودن صفحه نمایش استفاده می‌کنید.

در این بخش، اپل واچ سری ۹ از مدل SE بیشتر به چشم می‌آید؛ چرا که سری ۹ از قابلیت شارژ سریع پشتیبانی می‌کند. اپل بیان کرده که شما می‌توانید اپل واچ‌های سری ۹ را در مدت زمان ۷۵ دقیقه از صفر تا ۱۰۰ درصد پر کنید. البته این موضوع به شرطی است که شما از کابل مغناطیسی شارژ سریع USB-C اپل استفاده کنید. برای شارژ کامل اپل واچ SE به دو ساعت و نیم زمان نیاز است.

قیمت

اپل واچ سری ۹

هر دو اپل واچ SE و سری ۹ در دو اندازه و دو قابلیت مکالمه عرضه می‌شوند: GPS و GPS‌ + سلولار. اپل واچ SE که صرفا دارای GPS بوده، با قیمت ۲۴۹ دلار در اندازه ۴۰ میلی‌متر و قیمت ۲۷۹ دلار در اندازه ۴۴ میلی‌متر وارد بازار شده‌‌ است. این موضوع در حالی است که نسخه‌ی سلولار از همین مدل با قیمت ۲۹۹ دلار و ۳۲۹ دلار به ترتیب برای اندازه‌های ۴۰ و ۴۴ میلی‌متر به فروش می‌رسد.

از طرفی دیگر، اپل واچ سری ۹ که تنها به GPS مجهز شده ۳۹۹ و ۴۲۹ دلار به ترتیب برای اندازه ۴۱ و ۴۵ میلی‌متر قیمت‌گذاری شده است. اگر شما به اتصال سلولار احتیاج دارید، نسخه‌های ۴۱ و ۴۵ میلی‌متر به ترتیب با قیمت ۴۹۹ و ۵۲۹ دلار به فروش می‌رسند.

این موضوع را یادتان نرود که شما می‌توانید سری ۹ را در قالب استیل ضد زنگ با بندهای متفاوت خریداری کنید. قیمت این مدل برای اندازه ۴۱ میلی‌متر ۶۹۹ دلار و برای نسخه ۴۵ میلی‌متر ۷۴۹ دلار خواهد بود. این دسته از اپل واچ‌های استیل ضد زنگ با اتصال سلولار به عنوان استاندارد عرضه می‌شوند.

خرید اپل واچ؛ متناسب با نیاز با قیمت معقول

هر دو اپل واچ سری ۹ و SE نسل دوم جزو انتخاب‌های عالی تلقی می‌شوند؛ به خصوص این که می‌توان تا چند سال متمادی از هر دو گجت اپل به بهترین شکل ممکن بهره‌برداری کرد. با این حال، اگر شما از جنبه‌ی بودجه با مضیقه روبه‌رو نیستید، اپل واچ سری ۹ به دلیل قابلیت‌ها و شارژدهی بهتر باتری می‌تواند انتخاب مناسب‌تری برای شما محسوب شود.

اگر شما قرار است یک ساعت هوشمند را با بودجه‌ی محدود خریداری کنید و اولین مرتبه‌ی شماست که قصد خرید اپل واچ دارید، اپل واچ SE نسل دوم یک انتخاب بسیار عالی خواهد بود.

سوال و جواب‌های رایج
آیا اپل واچ سری ۹ ارزش خرید دارد؟
بله. این مدل ساعت دارای قابلیت‌های بسیار خوب و پردازنده جدید S9 است.
حافظه داخلی اپل واچ سری ۹ بیشتر است یا اپل واچ SE نسل دوم؟
سری ۹ دارای حافظه‌ی داخلی ۶۴ گیگابایت است که دقیقا دو برابر مقدار فضای ذخیره‌سازی اپل واچ SE تلقی می‌شود.

منبع:

digimag

9 درصد تخفیف خرید هاست از میهن وب هاست

برای خرید سرویس با 9 درصد تخفیف می توانید از کد زیر استفاده کنید:
mwh-b82c0
مشاوره رایگان جهت خرید انواع هاست، سرور مجازی و اختصاصی
جهت دریافت تخفیف بیشتر با شرایط ویژه ( حداقل 20 درصد) از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره 09377527859 پیام ارسال نمایید.

صابر لطفی
صابر لطفیhttp://kalafox.ir
با بیش از 15 سال سابقه بلاگ نویسی قصد دارم علاقمندی های خودم رو در زمینه های فناوری و جدیدترین گجت ها با شما به اشتراک بگذارم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

طراحی سایت

مطالبی که مشاهده کرده اید