صفحه اصلیموبایلپروژه ناموفق ناتینگ؛ نرم‌افزار Nothing Chats نیامده از دسترس خارج شد

پروژه ناموفق ناتینگ؛ نرم‌افزار Nothing Chats نیامده از دسترس خارج شد

شرکت کارل پی نرم‌افزار Nothing Chats را با هیاهوی رسانه‌ای زیاد معرفی کرد تا از اضافه‌شدن آی‌مسیج آیفون به گوشی های اندرویدی خبر دهد. Nothing Chats بر‌پایه‌ی کلاینت Sunbird کار می‌کند و مشکلات امنیتی بسیار مهمی دارد. در یک روز اخیر، کارشناسان بارها این مشکلات را مطرح کردند.

متخصصان نرم‌افزار پس از واکاوی کد Nothing Chats متوجه شدند که این نرم‌افزار به سیستم رمزنگاری سرتاسری مجهز نیست و فایل‌های ضمیمه‌شده به پیام کاربران دیگر به‌راحتی دردسترس هستند. هم‌زمان گفته می‌شود که کلاینت Sunbird به‌جای HTTPS از HTTP استفاده می‌کند.

زمان زیادی از انتشار اولیه‌ی ناتینگ چتس نگذشته بود که بنیان‌گذار وب‌سایت Texts.com گفت نرم‌افزار جدید ناتینگ به‌شدت ناامن است و تمامی پیام‌های ارسال‌شده، در قالب متن آشکار (Plaintext) وارد سرور نگهبان می‌شوند.

ناتینگ در بیانیه‌ی جدیدش مستقیماً به مشکلات امنیتی واکنش نشان نداد و گفت در همکاری با Sunbird «چندین باگ» را رفع می‌کند.

رونمایی Nothing Chats با حواشی زیادی همراه شد. زمان زیادی از معرفی این نرم‌افزار نگذشته بود که اپل رسماً اعلام کرد که پشتیبانی از RCS در سال ۲۰۲۴ به آیفون می‌آید. این باعث شد پروژه‌ی Nothing Chats بسیار کم‌اهمیت‌تر شود و کاربران از همان ابتدا آن را شکستی واضح بدانند.

منبع:

zoomit

9 درصد تخفیف خرید هاست از میهن وب هاست

برای خرید سرویس با 9 درصد تخفیف می توانید از کد زیر استفاده کنید:
mwh-b82c0
جهت دریافت تخفیف بیشتر با شرایط ویژه ( حداقل 20 درصد) از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره 09377527859 پیام ارسال نمایید.

صابر لطفی
صابر لطفیhttp://kalafox.ir
با بیش از 15 سال سابقه بلاگ نویسی قصد دارم علاقمندی های خودم رو در زمینه های فناوری و جدیدترین گجت ها با شما به اشتراک بگذارم.

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

مطالبی که مشاهده کرده اید