Homeساعت هوشمندپیکسل واچ ۳ گوگل هیچ دکمه‌ای نخواهد داشت

پیکسل واچ ۳ گوگل هیچ دکمه‌ای نخواهد داشت

به‌گزارش وب‌سایت Wearable، گوگل اخیراً پتنتی در حوزه‌ی ساعت‌های هوشمند ثبت کرده است که درباره‌ی امکان گنجاندن حسگرهای مختلف داخل ساعت بحث می‌کند. این حسگرها انواع ژست‌های حرکتی نظیر ضربه، لمس، سوایپ کردن و فشار بر بدنه را می‌توانند تشخیص دهند.

گوگل عنوان این پتنت را تشخیص ژست‌های حرکتی در حاشیه‌ی ساعت با استفاده از فشارسنج ذکر کرده است. این حسگرها شیوه‌ی جدیدی برای کنترل ساعت هوشمند و تعامل با اپلیکیشن‌ها ارائه می‌دهند. به‌نظر می‌رسد کوپرتینویی‌ها قصد دارند طراحی نهایی را تا‌حدممکن ساده کند تا کاربران مجبور نباشند بخشی از صفحه‌نمایش کوچک ساعت را فدای استفاده از ژست‌های حرکتی جدید کنند.

در بخشی از پتنت یادشده آمده است: «محتوای موجود در صفحه‌نمایشی چنین کوچک، هنگام لمس صفحه به‌راحتی پوشانده می‌شوند و انتخاب و پیمایش دقیق محتوا را سخت می‌کنند؛ زیرا کاربر نمی‌تواند محتوایی را ببیند که انتخاب یا اسکرول می‌کند.» همچنین، این سند اشاره می‌کند که دکمه‌ها و قاب ساعت با وجود کاربردی‌بودن، همگی نقایصی دارند؛ ازجمله اینکه موجب دشوار‌شدن فرایند ساخت و ضدآب‌کردن دستگاه می‌شوند.

امروزه، از دکمه‌ی چرخان یا اصطلاحاً تاج برای پیمایش محیط رابط کاربری در بسیاری از ساعت‌های هوشمند استفاده می‌شود که عملکرد رضایت‌بخشی هم دارد. با‌این‌حال، این سیستم علاوه‌بر پیچیدگی‌های مربوط به ضد‌آب‌شدن، به ساختار مکانیکی نسبتاً پیچیده با قطعات متحرک بسیار ریز نیاز دارد.

برخی از کاربران ممکن است ترجیح دهند تاج ساعت با هدف یک‌دست‌شدن و زیبایی ظاهر دستگاه حذف شود. دستگاه‌هایی که سیستم‌های تشخیص حرکت در داخل بدنه داشته باشند، می‌توانند این هدف را برآورده کنند. گوگل با این طراحی تعداد دکمه‌ها و سایر منافذ فیزیکی پیکسل واچ ۳ را به کمترین حد می‌رساند.

اگرچه این پتنت جالب به‌نظر می‌رسد، باید به‌خاطر سپرد که تا این لحظه فقط حق ثبت اختراع است و گوگل درباره‌ی آن اظهار‌نظری نکرده است. شرکت‌ها به‌طور پیوسته ایده‌های خود را با ثبت پتنت برای آینده ذخیره می‌کنند؛ اما تنها تعداد کمی از این اسناد تاکنون به واقعیت تبدیل شده‌اند.

درباره‌ی قیمت ساعت گوگل و تاریخ عرضه‌ی آن هنوز اطلاعاتی در دست نیست؛ اما به‌نظر می‌رسد قیمت ساعت هوشمند یادشده درمقایسه‌با نسخه‌ی قبلی آن تغییر چندانی نکند.

منبع:

zoomit

9 درصد تخفیف خرید هاست از میهن وب هاست

برای خرید سرویس با 9 درصد تخفیف می توانید از کد زیر استفاده کنید:
mwh-b82c0
مشاوره رایگان جهت خرید انواع هاست، سرور مجازی و اختصاصی
جهت دریافت تخفیف بیشتر با شرایط ویژه ( حداقل 20 درصد) از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره 09377527859 پیام ارسال نمایید.

صابر لطفی
صابر لطفیhttp://kalafox.ir
با بیش از 15 سال سابقه بلاگ نویسی قصد دارم علاقمندی های خودم رو در زمینه های فناوری و جدیدترین گجت ها با شما به اشتراک بگذارم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

طراحی سایت

مطالبی که مشاهده کرده اید