Homeاخبار فناوریگوگل در 4 ژانویه کوکی ها را برای 30 میلیون نفر خاموش...

گوگل در 4 ژانویه کوکی ها را برای 30 میلیون نفر خاموش می کند

گوگل اعلام کرد که از 4 ژانویه، کوکی‌های شخص ثالث را برای 1٪ از کاربران کروم، یعنی حدود 30 میلیون نفر، مسدود خواهد کرد. این اولین گام مهم در پروژه «Sandbox حریم خصوصی» گوگل است که هدف آن جایگزینی کوکی‌ها با روشی جدید برای ردیابی است که گوگل ادعا می‌کند برای حریم خصوصی کاربران بهتر است.

کوکی‌های شخص ثالث، که معمولاً توسط تبلیغات آنلاین استفاده می‌شوند، به وب‌سایت‌ها اجازه می‌دهند فعالیت شما را در سراسر اینترنت ردیابی کنند. به عنوان مثال، اگر یک جفت کفش را در یک وب‌سایت مشاهده کنید، ممکن است تبلیغات آن کفش را در وب‌سایت‌های دیگر ببینید.

گوگل ادعا می‌کند که روش جدید ردیابی حریم خصوصی کاربران را بهتر حفظ می‌کند زیرا به وب‌سایت‌ها اجازه می‌دهد فعالیت کاربران را فقط در وب‌سایت خود ردیابی کنند.

به جای کوکی‌ها، گوگل مجموعه‌ای جدید از ابزارها را معرفی کرده است که مرورگر Chrome را قادر می‌سازد فعالیت‌های شما در اینترنت را پیگیری کند. در واقع، این داده‌ها در دستگاه شما باقی می‌مانند و مرورگر شما شما را در دسته‌های مختلف، یا «Ad Topics» (موضوعات تبلیغاتی) طبقه‌بندی می‌کند. به عنوان مثال، شما را در دسته‌های «طرفدار یوگا» یا «محافظه‌کار جوان» قرار می‌دهد. وب‌سایت‌ها می‌توانند از Chrome بپرسند که شما در کدام دسته‌ها قرار دارید، اما نمی‌توانند دقیقاً شما را شناسایی کنند (حداقل نه با استفاده از کوکی‌ها، روش‌های دیگری نیز وجود دارد).

گوگل همچنان در حال ردیابی شما است، اما اطلاعات کمتری در مورد شما و فعالیت‌های شما در اینترنت فاش می‌کند.

این تغییرات مهم هستند زیرا اکثریت قریب به اتفاق کاربران اینترنت از Chrome استفاده می‌کنند، که به این معنی است که هنگامی که گوگل کار خود را در زمینه قتل کوکی‌ها به پایان رساند، آنها اساساً برای همیشه از بین خواهند رفت.

اگر در روز 4 ژانویه یک پاپ آپ در Chrome ببینید، این بدان معناست که شما در گروه آزمایشی 1٪ از کاربران هستید که «Tracking Protection» (محافظت از ردیابی) را به طور پیش فرض دریافت می‌کنید. هنگامی که محافظت از ردیابی روشن است، در نوار URL یک نماد چشم کوچک خواهید دید.

این یک تغییر عمده در نحوه کار اینترنت است، بنابراین برخی از اشکالات وجود خواهد داشت. کوکی‌ها فقط برای جاسوسی استفاده نمی‌شوند، بلکه همچنین سابقه ورود به سیستم، موارد موجود در سبد خرید شما و طیف وسیعی از موارد دیگر را نیز پیگیری می‌کنند. گوگل در حال کار بر روی شناسایی کوکی‌های بد و حفظ کوکی‌های خوب است، اما برخی موارد به طور اجتناب ناپذیری در مراحل اولیه شکست خواهند خورد. شما می‌توانید محافظت از ردیابی را در هر زمان برای حل هر گونه مشکل غیرفعال کنید و Chrome در صورت مشاهده مشکل برای شما درخواست غیرفعال کردن آن برای یک وب سایت خاص را ارائه خواهد داد.

منبع:

gizmodo

9 درصد تخفیف خرید هاست از میهن وب هاست

برای خرید سرویس با 9 درصد تخفیف می توانید از کد زیر استفاده کنید:
mwh-b82c0
مشاوره رایگان جهت خرید انواع هاست، سرور مجازی و اختصاصی
جهت دریافت تخفیف بیشتر با شرایط ویژه ( حداقل 20 درصد) از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره 09377527859 پیام ارسال نمایید.

صابر لطفی
صابر لطفیhttp://kalafox.ir
با بیش از 15 سال سابقه بلاگ نویسی قصد دارم علاقمندی های خودم رو در زمینه های فناوری و جدیدترین گجت ها با شما به اشتراک بگذارم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

طراحی سایت

مطالبی که مشاهده کرده اید